×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

“Viņi bija mutulī iekšā”

Svin Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubileju


Rīt Rīgā ar dažādiem pasākumiem tiks pieminēta Latvijas Tautas frontes (LTF) dibināšanas 25. gadskārta. LTF jubilejas dienu plkst. 13 ievadīs dievkalpojums Rīgas Domā, bet plkst. 14 Rīgas Kongresu namā notiks Daiņa Īvāna jaunās grāmatas “Garaspēka zemes atgūšana” atvēršana un režisora Askolda Saulīša dokumentālās filmas “Atmodas antoloģija” pirmizrāde. Īpašs mirklis būs satikšanās un spēka vārdi plkst. 18.30 pie Brīvības pieminekļa, klausoties tautasdziesmas un Mārtiņa Brauna un Raiņa dziesmu cikla “Daugava” atskaņojumu kora “Ave Sol”, diriģenta Ulda Kokara un autora sniegumā. “Dziesmotās revolūcijas kareivji zina, ka ir tādas vēsturiskās situācijas, kurās ar gara spēku var paveikt daudz ko, un patlaban ir ārkārtīgi svarīgi nodot šo pieredzi tālāk. Tāpēc ir svarīgi svinēt jubilejas, jo šajās atceres reizēs mēs nododam tālāk citām paaudzēm savu pieredzi,” pauda pasākuma idejas autors un režisors Uģis Brikmanis. Tiešraidi no Brīvības pieminekļa pārraidīs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.


Šajā dienā VAS “Latvijas Pasts” izdos arī Dainas Kauliņas veidotu pastmarku, kas veltīta LTF 25. gadadienai. Doma laukumā līdz 18. oktobrim būs apskatāma 70 lielformāta fotodarbu izstāde, kas stāstīs par Latvijas Tautas frontes veikumu Latvijas ceļā uz neatkarību.


Uzziņa


 1988. gada 8. – 9. oktobrī Rīgā notika Latvijas Tautas frontes (LTF) 1. kongress, kurā tika pieņemta Tautas frontes programma. Kongresa delegāti pārstāvēja vairāk nekā 110 tūkstošus LTF biedru. Par LTF pirmo priekšsēdētāju ievēlēja žurnālistu Daini Īvānu. LTF par saviem galvenajiem uzdevumiem pasludināja vispusīgu sabiedrības demokratizāciju, Latvijas suverenitātes nodrošināšanu, tautas garīguma atjaunotni. 1989. gada 7. – 8. oktobrī Rīgā notika LTF 2. kongress. Tā delegāti, kas pārstāvēja vairāk nekā 250 tūkst. biedru, pieņēma jaunu programmu, kurā tika noteikta virzība uz pilnīgas Latvijas Republikas neatkarības atgūšanu. 1990. gada 18. martā notika Latvijas PSR Augstākās Padomes vēlēšanas, kurās vairākumu ieguva LTF atbalstītie kandidāti. 1990. gada 4. maijā Augstākā Padome pieņēma Neatkarības deklarāciju.


Avots: letonika.lv


Sarunu ar dokumentālās filmas “Atmodas antoloģija” režisoru Askoldu Saulīti un vēsturnieku Edgaru Engīzeru lasiet u 4

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+