×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Kaujinieki, separātisti… Nē, teroristi! (26)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vismaz viens nu ir skaidrs. Vairs nav jautājuma – kā dēvēt tos bruņotos ļaudis, kas ar Maskavas labvēlību Austrum­ukrainā izveidojuši savas “republikas” un iesaistījušies bruņotās cīņās. Nevis kaut kādi “kaujinieki”, “separātisti”, “federāļi”, “antifašisti” vai kas nu tur vēl, bet skaidri un nepārprotami – teroristi, uz kuru sirdsapziņas ir 298 nevainīgu cilvēku slepkavība. Upuri ir Ukrainas konfliktos neiesaistīti civiliedzīvotāji – Nīderlandes, Malaizijas, Austrālijas u. c. 
valstu pilsoņi, kuriem vienkārši nepaveicās – 
viņi atradās lidmašīnā, kas lidoja virs teroristu kontrolētās teritorijas un kļuva par viņu mērķi.

Pat Krievijas propaganda šobrīd ir nelielā izmisumā, jo pastrādāto noziegumu ir diezgan grūti uzvelt Ukrainas varai, kā to bijis ierasts darīt pēdējos mēnešos. Uz ātru roku tapušie izgudrojumi ir vairāk nekā jocīgi (piemēram, ka ukraiņu spēki notriekuši lidmašīnu, jo domājuši, ka tajā lido Krievijas prezidents Putins). Taču paši prokrieviskie teroristi jau paguvuši pietiekami daudz izpļāpāties. Viens no Doņeckas “republikas” vadoņiem interneta sociālajos tīklos lielījies, ka notriekta lidmašīna, kas nav ņēmusi vērā brīdinājumu – “nelidot virs mūsu debesīm”.

Viņu “debesis”… Veču avantūristu bariņš, iedvesmojies no Krievijas “žilbinošās” operācijas Krimā un saklausījies stāstus par “ukraiņu fašistiem”, nolēmis uzspēlēt karu Eiropas vidū. Savukārt Eiropas līderi iedomājušies, ka, iespējams, varētu mēģināt dzīvot paralēlajā realitātē un izlikties, ka tas viņus tiešā veidā neskar. Mierīgi paskatīties futbolu kopā ar Putinu, noslēgt kādu izdevīgu biznesa darījumu par karakuģu būvi un vēlāk aicināt ukraiņus uz “mierīgu” konflikta risinājumu u.tml. Izņēmums – atsevišķas Austrumeiropas valstis, Latviju ieskaitot, kas sajutušas sviluma smaku, baidoties, ka līdzīgs scenārijs varētu tikt izspēlēts arī viņu teritorijā. “Nē, nē, uztraukumam nav pamata, jūs taču esat NATO,” skanējušas mierinošas balsis. Taču izrādās, ka pašus rietumeiropiešus NATO nepasargā no atrašanās tajā nolādētajā lidmašīnā… Ukraina ir tuvāk, nekā mums liekas.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Par to lidmasinas notrieksanu nekas nekur nav pieraadiits, un jau visi R Eiropa un ASV per se vaino Putinu! Un pietam personigi! Vemt gribas, kad palasa latviesu un britu presi, par asv nemaz nerunajot! Nav pat pieradits, ka ta bija tiesam zeme-gaiss rakete! A varbut gaiss-gaiss? Kur ir tas Kerija pieminetais video? Ka Klintone stundas pec notikusa uzreiz zinaja, ka ta bija rakete? Lidmasinas tacu avare un krit aiz visadiem iemesliem! Nevajag akli ticet presei!!!!!

 2. TV 3 sižetu šeit nevar ievietot, pardon, to var atrast Delfu versijās- Kristīnes Janovskas raksta jaunākajos komentāros

 3. • Ernis Purnis
  21.07.2014 18:26

  Paskatieties uzmanīgi sižetu par ukraiņu protesta piketu pie rus vēstn. un redzēsiet,ka LV policijā strādā Latvijas un Ukrainas ienaidnieki! Gaidīsim, kādas būs sekas , jo policisti tieši prokrievisko konflikta iesācēju maigi apsargājot aizveda prom, kā savu čomu,bet uz žurnālistu jaut. kāpēc tā, t rekni krievu policisti k roplā latv. valodā atfutbolējās un neatbildēja. Šinī TV3 sižetā gan nav redzams, ka tieši meitenes aizstāvjiem policisti izlauza rokas un tos aizturēja.
  Un šādi tipi masveidā salīduši policijā “apsargā” latv.iešu pilsoņus un valsts drošību??!

 4. Ukrainā no Krievijas iesūtītie pilsoņi un padomju komunisma garā apmācītie padibenes, kurām viņu dzimtenē draud sodāmība, veido separātistu vai antifašistu grupējumus itkā savas (okupētās) teritorijas aizstāvēšanai. Patiesībā tās ir ar Krievijas valdības, t.sk. ar Putina labvēlību bruņotas bandas, kuras ir speciāli sagatavotas terorakcijām. Putina valdības piekoptā bandītiskā politika pret Ukrainu un citām Eiropas valstīm ir pretlikumīga un nosodāma. Krievijas izdzimteņu un Ukrainas padomju krievu fašistiskā rīcība Ukrainā apdraud ne tikai Eiropas, bet visas pasaules drošību. Putina valdības piekoptā bandītiskā politika Ukrainā ir viens no Krievijas fašistiskās kliķes nežēlīgākajiem cīņas paveidiem pret brīvību atguvušajām Austrumeiropas valstīm. Krievijas komunistiskā=fašistiskā kliķe Austrumeiropā, sevišķi pret Baltijas valstīm, šādu okupācijas taktiku ar piedzirdītajiem OMON izdzimteņiem izmēģināja 1991. gadā Rīgā, Viļņā. Tikai tā neizdevās mūsu Baltijas cilvēku aukstā rakstura un mentalitātes dēļ.
  Krievijas komunistiskā=fašistiskā kliķe okupācijas politiku pret no komunisma brīvo Austrumeiropu izstrādā un pastāvīgi uzlabo no Krievijas genseka Hruščova laika. Baltijā, sevišķi Latvijā padomju laikā iesūtītie komsomoļci, sociālisma un komunisma stroiķeļi, padomju armijas atvaļinātie vai armijai nederīgie mazizglītotie pilsoņi tika speciāli sagatavoti Lielkrievijas komunistiski fašistiskai pagrīdes darbībai pret no padomju jūga atbrivojušām tautām. Šī mazizglītotā masa atpazīstama kā tikai krieviski runājošie, kā pūstošā sociālisma atbalstītāji. Mazizglītotās masas lielākā daļa pēcnācēju tāpat ir neattīstīti, jo nespēj iemācīties jaunās mītnes valodu.
  Krievijas prezidenta Putina atbalstītās bruņotās bandas Ukrainā veic bandītiskus uzbrukumus ne tikai pret Ukrainas iedzīvotājiem uz zemes, bet veic teroraktus Ukrainas gaisa telpā, pa kuru notiek regulāri starptautiski pasažieru pārvadājumi. Putina teroristiskā politika pielīdzināma staļiniskajam terorismam = hitleriskajam fašismam. Šādi secinājumi lasāmi visā pasaulē, visos pasaules teleraidījumos.
  Vai mums Eiropā jāatbalsta staļinisma = fašisma atdzimšana? Noteikti NĒ!

 5. Kamēr Krievijā nepamodīsies domājošākā tautas daļa, tikmēr valsts grims arvien dziļākā morālā purvā. Pakalpiņi ,vai tā saucamie ārštata darbinieki, turpinās citas tautas pazemot, apmelot, apvārdot un vājākos arī zombēt (kas ir viegli izdarāms). Esiet modri!!!!!

 6. Civilizētā valstī pie Jaunā viļņa atklāšanas blakus ziņkārīgo fanu bariem notiktu masveida protesa akcijas.
  Kāpēc tas nenotiek Latvijā?

  • Nav izslēgts, ka šoreiz tā arī notiks.
   Taču būtu prātīgāk aizliegt šādu apkaunojošu pasākumu, kad Eiropas galvaspilsētas Rīgas piepilsētiņā salasās Krievijas bandītisma atbalstītāji un atmazgā savu naudu.
   Man Ušakova vietā būtu kauns.

 7. Putina huntā ir cilvēki kurus vieno partija vienotā krievija,bet viņu līdzskrējēji ir Latvijas SC.Latvieši visos laikos ir bijuši kalpu tauta,gan vāciešiem,zviedriem,poļiem un krieviem.Krievi kā čigāni māk pierunāt un apvārdot,tāpēc mūsu pensionāri klausās ko mūld SC.un pārdodās par tramvaja biļetīti.

 8. Maskavieši saka ka viņiem pie varas ir čekistu hunta kura prot tikai divas lietas melot un zagt

 9. Vienaldzība , neizlēmība , nogaidīšana , stingru sankciju pret Krieviju neieviešana uzreiz pec Krimas okupācijas noveda līdz starptautiskajam noziegumam – lidmašīnas notriekāsnai Ukrainas teritorijā.

 10. Ну и понесло Мариса. ** от жары наверное. Что за бред пишет….

  • Kaa Tev liekas vai cilvekam cilveku nokaut ir pieljaujami?

   • Нет, я не считаю это допустимым. Но когда в Киеве, в Мариуполе, в Одессе молодчики из правого сектора убивали мирных и безоружных (!!!) людей, женщин и детей, вам же это нравилось, вы же это поддержали и оправдали!? Кто же вы сами после этого? Когда на Украине пропал один человек, несколько лет назад, журналист Горгадзе (кажется), то вой стоял на весь мир. А сейчас пропало более сотни людей – и никому нет дела до них, они же противники «демократии»!

    • personīg es neticu ne 50% tam, ko Krievija stāsta par Ukrainā notiekoso. Bizness un vara arī tur ir lielā daļā tieši krievu, un tie meli, ko stāsta… paši savējos gatavi pasaukt uz svešu zemi, iedvesmot netīram karam, tad apkaut un uzvelt vainu citiem. Un tā visu laiku, čakarē smadzenes vispirms jau paši saviem tautiešiem, ar “cēlo” nolūku ieviest naidu un neuzticību pret citām valstīm un tautām. Te ASV, te Lielbritānija ir ļaunuma centrs… Bet kas pēc šiem meliem un intrigām ir Kremlis? Pārsteidzoši, cik izcili šī vara prot zombēt, izmantot un galināt savu tautu! Tā teikt – vairojaties plaši pa visu plašo pasauli, lai vajadzīgā brīdī varam jūs pasaukt, palauties un izmantot jūs gan kā ieroci pret Zemes līdzcilvēkiem, gan k’alielgabalu gaļu mūsu intersēs!

     • Tātad, jūs 100% tīciet tam, ko stāsta Kijevas masmedijos? Un Krievija ir ļaunumu centrs!? Vienai pusei jūs tieciet pilnīgi, otrai ne. Forši, bet tas ir stulbums. Taisnība ir kaut kur pa vīdu.

  • Labi, ka neprotat rakstīt latviešu valodā. Jums nekad nebūs lemts saprast pilnīgi neko, grafist. Cik lasu Jūsu rakstīto, man ir prieks, ka saprotu Jūs, bet Jūs nekad neko nesaprotat.

   • Tas ir ļoti liela kļūda, domāt, kā visi pārēji ir muļķi. Un jūs tam pierādījums! Nu, redziet, es varu rakstīt un, man liekos, saprotu daudz vairāk, nekā jūs.

    • arī grafists uzvedas kā viens kārtīgs krievu terorists, jo nesen viņš LA komentāros piedraudēja nogalināt kādu latvieti.

     • Es esmu kārtīgs krievu cilvēks, bet jūs esat „stukačoks”! Fui, cik smaržo.

    • Nu, palūkojies labi uz fotoattēlu. Ko redzat? Ne jau mediji ir pie visa vainīgi, bet tas, kāda ir attieksme pret cilvēkiem, grafist. Un jūs esat viens no tiem, kuriem nepatīk citu tautību cilvēki, diemžēl. Ne ukraiņi, ne latvieši, ceru, nav jums nodarījuši pāri. Kārtīgs krievs, kā sevi dēvējat, ir kulturāls un domājošs cilvēks. Vai Jūs tāds esat? Vai esat iedziļinājies, kāpēc Jums tik daudz oponentu? Domājat, Jums taisnība. Jūsu taisnība nepiecels nevienu nogalināto nīderlandieti…

     • А вы уже решили, кто прав, кто виноват?! Вот так просто, без расследования, без заключения международной комиссии! Назначили виновными в этой трагедии ополченцев и Россию! А другие фотографии вы видели? Созжённых заживо людей в Одессе, расстрелянных в Мариуполе, убитых женщин и детей в Луганске?! Или вы считаете, что этого просто не было? Или смерти этих людей менее трагичны и меннее значимы?! Они же тоже люди, или вы так не считаете.
      Тогда кто же вы сами, после этого…

     • Interesanta Jums loģika. Esmu izskatījis neskaitāmas bildes daudzos medijos. Šī bildīte nonākusi pēc tam, kad to jau varēja redzēt citur starp pārējām. Ja Jūs, grafist, sāk satraukt tas, ka būs kāds vainīgs, lai gan neviens vēl nezina, kurš tas būs, tad loģiski spriežot, Jūs attaisnojat vainīgos. Traģiski ir tas, ka vajadzēja pusnedēļu, lai no notikuma vietas izvestu bojāgājušos. Un Jūs it labi varbūt redzējāt, ka piekļūt notikuma vietai varēja brīvi, kā parkā pastaigājoties. Par ko te vēl runāt… Esat taču gudrs cilvēks un saprotat, kāpēc pasauli satriec tieši necilvēcība pret dzīvajiem… jo mirušie jau klusē.

 11. Protams, kremļa agresori ir jāsoda, bet to “aklais ierocos” Latvijā -psrs kolonisti ir no valsts jādabū prom, tas ir UZDEVUMS Nr1

  • Kolonisti šo zemi iekarojuši un nekur tos prom nedabūs,latvieši gan labprātīgi dodas prom vai pieslienās kolonistiem kā to dara zariņi ,elksniņi,petersi….

  • Atveriet acis!Latvijā diemžēl tagad visu nosaka rietumu kolonisti un gan latvieši,gan krievi ir tikai vergi.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+