Mobilā versija
+17.5°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
12. novembris, 2013
Drukāt

Vīrieši (vīri) arī raud. Vēsture un bioloģija ir par asarām

Foto - http://radulova.livejournal.comFoto - http://radulova.livejournal.com

groom crying seeing bride down the aisle at San Antonio botanical gardens wedding

Lai gan zināms, ka raudāšana ir dabiska norise, daudzās kultūrās joprojām raksta nerakstīts likums – spēcīgi vīrieši neraud.

Mums ir fotopierādījumi par vīriešiem, kas, aizkustināti savā kāzu dienā, raud.

Dereks Vitnejs portālā psychcentral.com raksta, ka daudzu vīriešu identitātē audzināšanas dēļ iesakņojies asaras aizturēt, ja nu vienīgi to var atļauties lielās skumjās. Lai gan joprojām ir sievietes, kas šo viedokli atbalsta, arvien vairāk sieviešu ir pārliecinātas, ka vīriešus un zēnus jārosina paust emocijas, būt jutīgiem.

Tomēr vēsture un bioloģija ir PAR asarām.

 Čempionu asaras

Vēl nesen daudzās kultūrās asaras nozīmē vīrišķības zīmi. Pasaules vēsturē un literatūrā atrodami vīrieši līderi, kas publiski raudājuši. Asaras nozīmēja, ka cilvēkam ir sava vērtību sistēma un spēja izrādīt jūtas, kad notikumi negāja kā iecerēts. Viduslaiku karotāji un japāņu samuraji raudāja, piedzīvojot episku traģēdiju. Rietumu kultūrā cilvēka spēja raudāt norādīja uz godīgumu. Ābrahams Linkolns pat kā īpašu stratēģiju izmantojis asaras, un citi prezidenti sekojuši viņa piemēram. Neskatoties uz to, mūsdienās jūtu izrādīšana biežāk netiek uzskatīta par vīrišķīgu.

Tomēr pēc desmitiem gadu populāras nostājas, ka vīrieša asaras ir viņa spēka pazīme, nesenā Penn State aptaujā secināts: cilvēkiem vīrieša asaras saistās ar godīgumu, bet sievietes – ar emocionālo vājumu.  

Asaras un veselība

Veselības pētījumos noskaidrots, ka raudāšanai ir daudzas priekšrocības. Kad cilvēki nomāc vēlmi raudāt, noliedz savas emocijas, tas ir līdzīgi ka aizkorķēt pārpildītu pudeli.  Laika gaitā, noliegtās emocijas var radīt fizioloģiskas izmaiņas, klīniskus simptomus, piemēram, paaugstinātu asinsspiedienu.

Atklāta arī korelācija starp vīriešu raudāšanu un viņu garīgo veselību. Konstatēts, ka futbola spēlētāji, kas raudāja par spēļu rezultātiem, bija ar augstākiem pašcieņas rādītājiem. Viņi jutās pietiekami droši, lai komandas biedru priekšā atļautos raudāt.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Dabas un Dieva brīnumu zemē, kur satiekas Rietumi un AustrumiBosnija un Hercegovina, Horvātija – šeit satiekas Rietumi un Austrumi. Kā šīs valstis atgūstas un attīstās 25 gadus pēc kara? Jāteic, tūrisma joma te sit augstu vilni.
Draugiem Facebook Twitter Google+