×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2016
Drukāt

Virs Rīgas un uz Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē pārvietosies ASV helikopteri (1)

Rīgas ostā ar kuģi ieradušies ASV helikopteri.Rīgas ostā ar kuģi ieradušies ASV helikopteri.

Foto - Aizsardzības ministrija

Latvijā šajās dienās ierodas nākamās “Atlantic Resolve” rotācijas helikopteri, tādēļ 13. un 14. jūlijā no Rīgas ostas uz Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē lidos vairāki ASV bruņoto spēku helikopteri, portālu “la.lv” informēja Aizsardzības ministrijā.

Lai atbalstītu iniciatīvu “Strong Europe” un operāciju “Atlantic Resolve”, Latvijā ir ieradušies vairāk nekā 60 karavīru no ASV 501.aviācijas pulka 3.bataljona un pieci helikopteri UH-60 “Black Hawk”. ASV karavīri trenēsies kopā ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju “Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Bruņotie spēki atvainojas par neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas var rasties sakarā ar helikopteru pārvietošanos.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iespēju robežās operatīvā informācija par militārās tehnikas pārvietošanos un bruņoto spēku mācībām būs pieejama bruņoto spēku “Twitter” profilā @Latvijas_armija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+