×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
27. aprīlis, 2018
Drukāt

Vai vēlaties, lai tiktu ieviesta pudeļu depozīta sistēma? (11)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Arvīds Lācis Talsos: “Mēs, iedzīvotāji, jau sen esam par to, lai tukšās pudeles varētu nodot, par to pretī saņemot kādus centus, bet kungi augšā nevar vien izpiņķerēties. Padomju laikos tukšās pudeles varēja nodot un saņemt kapeikas, tagad, divdesmit pirmajā gadsimtā, gadiem ņemas un nespēj atrisināt tik vienkāršu lietu. Kauns! Igaunijā un Lietuvā depozīta sistēma strādā veiksmīgi, mēs atkal velkamies astē. Mums, iedzīvotājiem, kas mīl kārtību, sāp sirds, redzot lielo aplamību – vieni met pudeles un skārdenes, kur pagadās, otri rīko lielās savākšanas talkas.”

 

Rihards Bērzkalns Rīgā: “Es par pudeļu depozīta sistēmu esmu par visiem 500 procentiem. Pirms astoņiem gadiem vienu gadu nodzīvoju Vācijā, ne tikai pats savām acīm redzēju, kā sistēma darbojas, bet arī pats tajā piedalījos. Toreiz izbaudīju, cik tas ir forši – tu ieej veikalā, iemet īpaši uzstādītā automātā tukšās plastmasas pudeles un saņem par to samaksu. Vienalga, vai tās ir limonādes, minerālūdens vai kādas citas pudeles. Pie mums spriedelē, ka sākumā varētu pamēģināt ar stikla pudelēm, ka vajagot visu pakāpeniski, ka atsevišķas preces varētu kļūt dārgākas. Domāju, ka tie lielie bremzētāji ir amatos un posteņos sēdoši cilvēki, kuriem no atkritumu biznesa tiek kāds labums. Igaunija un Lietuva var pa jaunam, vai tad mums mūžīgi būs jāsaimnieko pa vecam? Kaimiņvalstīs gan samazina atkritumu nonākšanu dabā, gan nodrošina izlietotā iepakojuma pārstrādi. Bet Latvija pārvērsta par plastmasas zemi.”

 

Līga Zaharāne Balvu pagastā: “Re, kur interesanti – mēs esam “par”, bet daudzi no tiem, kuru rokās ir lemšana, – “pret”. Cik tad ilgi veicināsim pašreizējo sistēmu – ļaudis atver mašīnas logu un ar vieglu roku pudeles izmet ceļmalā? Uzrīko pikniku, atstāj tukšās pudeles. Es pati atkritumus šķiroju, bet labāk taču būtu, ja iepakojumu pārstrādātu un tādā veidā tas atgrieztos ekonomikā. Vai tiešām kungi atbildību saprot tikai savas kabatas virzienā?”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ja depozītu sistēmu lidz šīm Saeimas vēlēšanām neieviesīs,tad par esošo koīlīciju deputātiem nav ko balsot.Bija viņiem gandrīz pieci gadi to izdarīt,un cieti!Esošie un jau izbijušie strādā savās un draugu interesēs,kuram ir kāds bizness,nevis valsts labā.Tā ka domājam,par ko balsosim!Ar solijumiem par maz,darbus vajaga.

 2. Vispār tā sistēma ir dārga, bet ieguvums ir -tīra vide un tas ir daudz. Bet , pirmkārt jau vajadzētu mazāk ražot to plastmasu. Nesaprotu, ko tie cilvēku var pirkt tās plastmasas pudeles, krānā un akās taču ir ūdens.

 3. Padomju laikos pudeles varēja nodot… vai tiešām varēja nodot? Tu daudz tiki nodevis?

  • Varēja nodot: stikla pudele 0.12 kap. Ja pirki limonādi, vai iesalu, tad sanāca lētāk uz apmaiņu. Vienmēr nodevām.

   • Par tīru Latviju un tīru alu tīrā pudelē! Atbildēt

    Visi nodeva. Sākumā tukšā pudele maksāja 12, pēc tam 20 kapeikas, bet “labās” baltmaizes kukulis – 22. Alu, šņabi, lētos vīnus un pļuktvaseri pudelēs lēja atkārtoti. Skābs alus un “pudeļblaktis” tā dibenā bij ikdienišķa parādība. Kur savāktās pudeles bāzīs; vai kāds dzērienu ražotājs tās pildīs atkārtoti? Vai nav vienkāršāk, par piemēru, reizi gadā noziedot kādu dabas resursu nodokļa ļimončiku, organizēt mobilās savāktuves un bomzīšiem par katru salasīto pudeli iedot pārdesmit centu?

 4. Nevēlamies!!!

 5. Ja es pudeli iemetu savā konteinerā,tad viņa arī saplacināta aizņem vietu.Tātad es par to maksāju.Vest uz šķirošanas konteineriem?Tad jau labāk lai pieņem atpakaļ.

 6. Kāpēc visiem jāmaksā par to, ka kāda daļa sabiedrības nespēj vai neprot aiz sevis savākt…? Pārspīlēta “zaļā” domāšana ir jaunlaiku fašisms… jo vairākums izlems par lozungiem, nevis veselo saprātu. Vēsture atkārtojas.

 7. mani principā tas neskar Atbildēt

  tāpec pilnigi vienalga. nav nekādu pudeļu ne stikla ne plastmasas

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Griezt vai negriezt – tāds ir jautājums!

Igaunijas valdība nolēmusi atbalstīt nostāju, ka visā Eiropas Savienībā jāatsakās no pulksteņa rādītāju pagriešanas par vienu stundu divreiz gadā, kā tas tiek darīts pašlaik, pārejot no ziemas uz vasaras laiku un atpakaļ.

Igaunijas valdība uzsvēra, ka visā ES būtu nepieciešama vienota nostāja par laika joslām. Lietuvas valdība 25. jūlijā nolēma ierosināt Eiropas Komisijai atteikties no ikgadējās pārejas uz vasaras laiku un tā vietā pastāvīgi ieviest pašreizējo vasaras laiku. Arī Polija, Somija un vairākas citas valstis atbalsta nostāju, ka nepieciešams atteikties no laika maiņas divreiz gadā.

Eiropas Komisija pēc Eiropas Parlamenta lūguma ir izsludinājusi publisko apspriešanu par pašreizējo kārtību, kad katru pavasari ES notiek pāreja uz vasaras laiku, bet katru rudeni – pāreja atpakaļ uz ziemas laiku. Publiskā apspriešana ilgst no 4. jūlija līdz 16. augustam.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+