×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. aprīlis, 2018
Drukāt

Vai vēlaties, lai tiktu ieviesta pudeļu depozīta sistēma? (11)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Arvīds Lācis Talsos: “Mēs, iedzīvotāji, jau sen esam par to, lai tukšās pudeles varētu nodot, par to pretī saņemot kādus centus, bet kungi augšā nevar vien izpiņķerēties. Padomju laikos tukšās pudeles varēja nodot un saņemt kapeikas, tagad, divdesmit pirmajā gadsimtā, gadiem ņemas un nespēj atrisināt tik vienkāršu lietu. Kauns! Igaunijā un Lietuvā depozīta sistēma strādā veiksmīgi, mēs atkal velkamies astē. Mums, iedzīvotājiem, kas mīl kārtību, sāp sirds, redzot lielo aplamību – vieni met pudeles un skārdenes, kur pagadās, otri rīko lielās savākšanas talkas.”

 

Rihards Bērzkalns Rīgā: “Es par pudeļu depozīta sistēmu esmu par visiem 500 procentiem. Pirms astoņiem gadiem vienu gadu nodzīvoju Vācijā, ne tikai pats savām acīm redzēju, kā sistēma darbojas, bet arī pats tajā piedalījos. Toreiz izbaudīju, cik tas ir forši – tu ieej veikalā, iemet īpaši uzstādītā automātā tukšās plastmasas pudeles un saņem par to samaksu. Vienalga, vai tās ir limonādes, minerālūdens vai kādas citas pudeles. Pie mums spriedelē, ka sākumā varētu pamēģināt ar stikla pudelēm, ka vajagot visu pakāpeniski, ka atsevišķas preces varētu kļūt dārgākas. Domāju, ka tie lielie bremzētāji ir amatos un posteņos sēdoši cilvēki, kuriem no atkritumu biznesa tiek kāds labums. Igaunija un Lietuva var pa jaunam, vai tad mums mūžīgi būs jāsaimnieko pa vecam? Kaimiņvalstīs gan samazina atkritumu nonākšanu dabā, gan nodrošina izlietotā iepakojuma pārstrādi. Bet Latvija pārvērsta par plastmasas zemi.”

 

Līga Zaharāne Balvu pagastā: “Re, kur interesanti – mēs esam “par”, bet daudzi no tiem, kuru rokās ir lemšana, – “pret”. Cik tad ilgi veicināsim pašreizējo sistēmu – ļaudis atver mašīnas logu un ar vieglu roku pudeles izmet ceļmalā? Uzrīko pikniku, atstāj tukšās pudeles. Es pati atkritumus šķiroju, bet labāk taču būtu, ja iepakojumu pārstrādātu un tādā veidā tas atgrieztos ekonomikā. Vai tiešām kungi atbildību saprot tikai savas kabatas virzienā?”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ja depozītu sistēmu lidz šīm Saeimas vēlēšanām neieviesīs,tad par esošo koīlīciju deputātiem nav ko balsot.Bija viņiem gandrīz pieci gadi to izdarīt,un cieti!Esošie un jau izbijušie strādā savās un draugu interesēs,kuram ir kāds bizness,nevis valsts labā.Tā ka domājam,par ko balsosim!Ar solijumiem par maz,darbus vajaga.

 2. Vispār tā sistēma ir dārga, bet ieguvums ir -tīra vide un tas ir daudz. Bet , pirmkārt jau vajadzētu mazāk ražot to plastmasu. Nesaprotu, ko tie cilvēku var pirkt tās plastmasas pudeles, krānā un akās taču ir ūdens.

 3. Padomju laikos pudeles varēja nodot… vai tiešām varēja nodot? Tu daudz tiki nodevis?

  • Varēja nodot: stikla pudele 0.12 kap. Ja pirki limonādi, vai iesalu, tad sanāca lētāk uz apmaiņu. Vienmēr nodevām.

   • Par tīru Latviju un tīru alu tīrā pudelē! Atbildēt

    Visi nodeva. Sākumā tukšā pudele maksāja 12, pēc tam 20 kapeikas, bet “labās” baltmaizes kukulis – 22. Alu, šņabi, lētos vīnus un pļuktvaseri pudelēs lēja atkārtoti. Skābs alus un “pudeļblaktis” tā dibenā bij ikdienišķa parādība. Kur savāktās pudeles bāzīs; vai kāds dzērienu ražotājs tās pildīs atkārtoti? Vai nav vienkāršāk, par piemēru, reizi gadā noziedot kādu dabas resursu nodokļa ļimončiku, organizēt mobilās savāktuves un bomzīšiem par katru salasīto pudeli iedot pārdesmit centu?

 4. Nevēlamies!!!

 5. Ja es pudeli iemetu savā konteinerā,tad viņa arī saplacināta aizņem vietu.Tātad es par to maksāju.Vest uz šķirošanas konteineriem?Tad jau labāk lai pieņem atpakaļ.

 6. Kāpēc visiem jāmaksā par to, ka kāda daļa sabiedrības nespēj vai neprot aiz sevis savākt…? Pārspīlēta “zaļā” domāšana ir jaunlaiku fašisms… jo vairākums izlems par lozungiem, nevis veselo saprātu. Vēsture atkārtojas.

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 8. mani principā tas neskar Atbildēt

  tāpec pilnigi vienalga. nav nekādu pudeļu ne stikla ne plastmasas

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+