×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Virza stingrākus kritērijus valsts uzņēmumu valdes un padomes locekļu atlasei (6)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ceturtdien izskatīšanai valdībā nodots Valsts kancelejas (VK) izstrādātais instrukcijas projekts, kas nosaka stingrākus kritērijus un centralizētu kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu amatam kandidātu atlasi, informē Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa – Znota.

Pēc viņas noteiktā, plānotās izmaiņas nodrošinās objektīvu, godīgu un atklātu atlases procesu, kā prioritāti izvirzot kandidāta profesionalitāti, kompetenci un reputāciju, atbilstoši starptautiskais praksei tik augsta līmeņa vadības atlasē.

Piedāvātās izmaiņas atlases procesā Latvijai ir svarīgas arī kā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) kandidātvalstij, praksē piemērojot organizācijas vadlīnijās valsts kapitālsabiedrību pārvaldībai.

VK direktore Elita Dreimane norāda, ka instrukcijas projekts izstrādāts, ņemot vērā OECD rekomendācijas sekmīgai Latvijas uzņemšanai organizācijā.

“Stingrāku kritēriju mērķis ir veicināt augstas raudzes ekspertu un profesionāļu atlasi darbam tik atbildīgā un augsta līmeņa amatā. Patlaban nav definēti vienoti standarti un prasības atlases procesam, un līdzšinējā situācija ļauj identificēt nepietiekami profesionālu valsts kapitāla daļu pārvaldību un dažādu praksi kapitālsabiedrību valdes locekļu atlasē. Jauno prasību piemērošana būs solis pretī vienotas pieejas ieviešanai, kas atbilst korporatīvās pārvaldības labās prakses principiem,” skaidro Dreimane.

Saskaņā ar instrukcijas projektu kandidātiem uz valdes vai padomes locekļa amatu valsts kapitālsabiedrībās būs jābūt ar nevainojamu reputāciju – amatam nevarēs izvirzīt personas, kuras ir bijušas sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, kā arī nevarēs virzīt personas, kurām ir atņemtas tiesības veikt noteiktu vai visu veidu komercdarbību un citu profesionālo darbību.

Noteiktie kritēriji attieksies uz kapitālsabiedrībām, kurās valstij kā dalībniekam ir tiesības izvirzīt valdes vai padomes locekļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Būs taču atkal padomes! Vispirms valsts uzņēmumos,bet pēc tam muzejos,kinoteātros,namu pārvaldēs! Tikai “Latvijas vēstnesī” nepaspēja ieviest! Vienīgi premjers vairs nebūs Šķēle vai Kalvītis!
  Un būs arī valsts aizsardzība-pēc 2020.gada,ja paspēs!
  “Ekonomikas ministrija (EM) rosinās atjaunot pirms diviem gadiem likvidētās padomes valsts uzņēmumos,šovakar ziņoja Latvijas televīzijas raidījums”De facto”.
  “Mēs noteikti nāksim ar ierosinājumu,pretrunīgi vērtētu,atjaunot valsts uzņēmumos padomes,kas atbilst labiem pārvaldības principiem.To likvidācija nebija tas labākais lēmums no uzņēmumu pārvaldības principu vadības viedokļa”,raidījumam teica EM valsts sekretārs Juris Pūce.”
  Skat.”EM rosinās atjaunot likvidētās uzņēmumu padomes”,TVNET/LETA/LTV “De facto”,22:25,24.aprīlī 2011.

 2. Valsts aizsardzība valdībaI pēdējā vietā!

 3. Nedod mieru “trekno gadu” uzņēmumu padomes?

 4. Un izglītību neņems vērā? Būs kārtējie profesionālie nasing špešal Slakteri, Bērziņandri, Kampari, Auguļi, Pulki, Krišjānīši Peteri, kuri ir speciālisti visās jomās.

 5. ar to tikai acis grib aizmalet!vai tad valsts kancelejai ir iespejas pateikt gala vardu kolicijas karos par amatvietam sais padomes!ne!tapat tiks ieveleti partijam stavosi tuvu cilveki,nevis ssava aroda prateji!un atkal nauda pludis partiju malnajas kases!

 6. Virzīt jau var daudzko, bet vai “kursa biedru” tradīcija Latvijā mainīsies? Šaubos.

Draugiem Facebook Twitter Google+