×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2016
Drukāt

Visām ES dalībvalstīm būs obligāti jāpiedalās bēgļu uzņemšanā (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas ziņojumā par Eiropas migrācijas krīzi izteikts aicinājums izveidot pastāvīgu un obligātu programmu, kurā piedalās visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, uzņemot bēgļus no bēgļu nometnēm.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā ziņojuma melnrakstā, kas datēts ar 18.janvāri, norādīts, ka solidaritāte ir pamatprincips jebkuram ar migrācijas jautājumiem saistītam lēmumam, kas nozīmē visu dalībvalstu iesaistīšanos. Tāpat tajā vērsta uzmanība uz to, ka bēgļu pārdale ES iekšienē ir praktisks solidaritātes instruments un EP jau kopš 2009.gada prasa saistošu mehānismu patvēruma meklētāju sadalei.

Attiecībā uz Dublinas regulas pārskatu tajā pausts, ka Dublinas regula nestrādā un pastāv ierosinājums izveidot centrālu patvēruma meklētāju sistēmu – patvēruma meklētājs piesakās uz patvērumu ES, nevis konkrētā dalībvalstī. Tā paredzētu automātisku patvēruma meklētāju izdali pa visām ES dalībvalstīm.

Ziņojumā arī norādīts, ka drošo valstu saraksta izveidošana, ko jau ir ierosinājusi Eiropas Komisija (EK), varētu paātrināt patvēruma meklētāju pieteikumu izskatīšanu. Tāpat tajā pieminēts ierosinājums izveidot Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūru, kura laika gaitā varētu aizstāt Eiropas robežsardzes aģentūru “Frontex”.

Ziņojuma projektā arī uzsvērts, ka robežu stiprināšanai jābūt prioritātei. Tajā arī vērsta uzmanība uz aktīvāku iesaisti, lai apkarotu nelegālo noziedzību un cilvēku tirdzniecību, kura gūst lielus ienākumus uz migrantu krīzes rēķina.

Tikmēr patvēruma meklētājiem, kuri saņēmuši bēgļa statusu, būtu jāsaņem visas tiem pienākošās tiesības, tai skaitā jāveicina ģimeņu apvienošana. Taču, tā kā ne katrs iebraucējs ir tiesīgs saņemt bēgļa statusu, ES būtu jānodrošina droša to cilvēku atgriešana viņu izcelsmes valstīs, kuri nav bēgļi.

Prezentētajā ziņojumā arī norādīts, ka ES vairāk jādara, lai risinātu migrācijas krīzes cēloņus un situāciju trešajās valstīs, kā arī jāizveido legālās migrācijas ceļi, lai patvēruma meklētājiem nebūtu jāriskē ar dzīvību, nokļūstot Eiropā. Attiecībā uz ES un Turcijas neseno vienošanos uzsvērts, ka nepieciešams nodrošināt, lai visas iesaistītās puses pilda savus pienākumus.

Grozījumu iesniegšana attiecīgajā komitejā paredzēta līdz 8.februārim.
EP deputāts Andrejs Mamikins (S) iepriekš pastāstīja, ka februārī pirms Eiropadomes sēdes EK piedāvās bēgļu sadalīšanas starp ES dalībvalstīm pastāvīgā mehānisma projektu.

Politiķis skaidroja, ka projekts tiešā veidā skars Latviju un pieprasīs no jaunās valdības konkrētu pozīciju šajā jautājumā. Bēgļu izmitināšanas kvotu jautājumam būs lielākais uzsvars ES kopējās politikas reformēšanas paketē, kas attieksies uz migrācijas un patvēruma piešķiršanas kārtību.

Pēc viņa domām, Latvijas valdībai beidzot jāieņem konkrēta pozīcija, ir jāatbild uz jautājumu, vai tā ir par kopēju ES migrācijas politiku. “Šobrīd redzam, ka Ministru kabinetam nav viedokļa šajā jautājumā. Ar satraukumu jāsecina, vai tik mēs atkārtoti nekļūsim par lieciniekiem kārtējam valdības izbrīnam par pašu negaidīto un nesagatavoto lēmumu,” pauda politiķis.

Līdzīgu viedokli sarunā ar aģentūru LETA pauda EP deputāts Artis Pabriks (V), kurš arī zināja sacīt, ka EP prezentēta ziņojuma versija, kurā tiek virzīts jautājums par piespiedu solidaritāti un bēgļu sadali.

Politiķis norādīja, ka ziņojums tapis ar nodomu izdarīt papildu spiedienu uz Padomi un atbalstīt grieķu komisāru, kas iestājas par bēgļu pārdali. “Ir atsevišķas lietas, kurām šajā dokumentā var piekrist, bet fons palicis vecais,” sacīja Pabriks. Viņš arī atgādināja, ka attiecīgā politika radusies pirms aptuveni diviem gadiem, kad vairākas valstis saskārās ar bēgļu pieplūdumu.

“Šie cilvēki lielā mērā devās uz Maltu, taču tagad tur nepienāk vispār. Tagad vienkārši ir cita situācija. Mūsu jaunajai valdībai ar steigu jāgatavo pozīcija un veids, kā veiksmīgi komunicēt, kā mēs iestājamies par šo risinājumu, ko piedāvā,” sacīja deputāts, paužot viedokli, ka pašreizējais piedāvājums “nav risinājums” tagadējai situācijai.

Viņš cer, ka Padomes svaru kauss svērsies par labu tiem, kuri pašlaik iebilst pret pastāvīgu bēgļu pārdali un kvotām. “Mums ir nepieciešami bēgļu centri uz robežām, kontrole uz robežām. Mums nevajag izraut lietas no konteksta, neskatoties uz sakarībām reālpolitikā,” uzsvēra Pabriks.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Austpapēžu kurpju fans :) sīkais krupelis dzintarelis Atbildēt

  un 16 marta SS asinsvečuki arī jūt sū… briest. ::):):):):) Tas tikai sākums, jums vēl daudz mājasdarbi un solidaritātes pienākumi priekšā :):):):):):)

 2. Nu tad paceliet savas pakaļas no dīvāniem un ejiet uz Ministru kabinetu un Saeimu protestēt, citādi tāda tukšmuldēšana sanāk.

 3. Notiekošais ir absolūti naidīga politika Eiropas savienībai. Tas ir jāuztver tieši tā un atbilstoši jārīkojas. Uz robežām ir jābūt bēgļu nometnēm noteiktam skaitam bēgļu. Tālāk šie bēgļi ienākt paši nedrīkst. No šīm nometnēm tās valstis, kurām ir nepieciešams darbaspēks var atlasīt sev atbilstošus cilvēkus, pārējos ir jātur šajās nometnēs tikai lai nenomirst badā un aukstumā. Tiklīdz ir iespēja, jāsūta atpakaļ. Viss, amen.

 4. Sākas nākošā okupācija…Visi uz barikādēm!

 5. Neviens viņus negrib. Lai visas valstis sūta viņus atpakaļ!

 6. Kāda vēl pilsoņu brīvību komisija? Atbildēt

  Galīgi nojūgušies! Šeit taču ir runa nevis par ES valstu pilsoņiem,bet gan par gandrīz visu Āzijas un Āfrikas valstu nelegālajiem imigrantiem!!! Trūkst vēl tikai ķīniešu,korejiešu un japāņu! Īpašas privilēģijas nelegālajiem afrikāņu un arābu migrantiem uz ES valstu pilsoņu brīvību ierobežošanas un dzīves līmeņa pasliktināšanas rēķina?! Obligāti ir jādara tikai viens-nekavējoties jāaptur šo bēgļu ikdienas piegādes ar Itālijas krasta apsardzes kuģiem no Somālijas piekrastes,pāri Vidusjūrai,uz Itāliju!

 7. Vienīgais variants:Latvijai,Lietuvai,Igaunijai un Somijai jāpievienojas Višegradas valstu-Čehijas,Slovākijas,Ungārijas,Polijas un Rumānijas blokam un Dānijas,Norvēģijas un Lielbritānijas nostājai nelegālo imigrantu jautājumā! Neaizmirsīsim,ka tieši Ungārija ir rosinājusi ANO ieviest bēgļu kvotas visām pasaules valstīm,nevis tikai Eiropas Savienībai vien!

 8. Ir jāveido bloks, ES ietvaros, no valstīm kuras ir pret pašreiz Briselē pieņemto, un visām valstīm uzspiesto, migrantu polītiku. Šāds bloks varētu sastāvēt no Polijas, Ungārijas, Čehijas, Slovākijas, Baltijas valstīm, Slovēnijas un drošvien vēl dažām. Ir ļoti iespējams, ka Lietbritānija arī atbalstītu dažas Briselei migrantu jautājumā oponējošā blokā nostādnes.

 9. Ikvienam ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek! Atbildēt

  “Vienmēr pirmais” nupat stāstīja, ka vairāk par cilvēku kontrabandistiem šobrīd pelnot tikai narkotirgoņi …

 10. Trakāk kā PSRS – viss BRĪVPRĀTĪGI !!!! Kur mūsu cilvēktiesības ??? Vai Rinkēvičs skatās tik uz gejiem, ne Latvijas neatkarību???!!!

 11. Visiem būs TIESĪBAS, bet mums būs PIENĀKUMI !

  • Pienākums būtu tikai tām Eiropas valstīm kas kolonizācijas laikā aplaupīja vietējos, pret bijušo koloniju iedzīvotājiem.

 12. Mani nenozombēsiet! Atbildēt

  Nebūs! Latviešu tauta nepiedalīsies šajā noziegumā no kura ar EP saistīti kontrabandisti pelna miljardus!

Draugiem Facebook Twitter Google+