×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Vitronic: detektoru vietā šoferiem prātīgāk ir investēt savā drošībā

fotoradars7

Prātīgāk ir nevis pirkt speciālus par fotoradaru esamību ziņojošus detektorus, bet gan šoferiem investēt savā drošībā. Tā intervijā aģentūrai BNS atzina par fotoradaru uzstādīšanu atbildīgā uzņēmuma “Vitronic Baltica un Partneri” valdes loceklis Sergejs Borisovs.

“Detalizētu pētījumu, protams, veikuši neesam, taču tie radaru detektori, kurus esam vērojuši darbībā, signalizēja par lāzera radara esamību pārāk vēlu. Respektīvi, autovadītājs tika brīdināts brīdī, kad viņa vadītais auto jau atradās radara mērījumu veikšanas zonā,” norādīja Borisovs.

Pēc Borisova domām, prātīgāk ir nevis pirkt detektorus, bet gan investēt savā drošībā, nopērkot, piemēram, jaunu riepu komplektu.

Jau ziņots, ka Latvijā ir pretrunas likumos, proti, radaru detektorus drīkst tirgot, taču izmantot tos nedrīkst, jo par to lietošanu ir paredzēts sods un policija tos var konfiscēt.

Pērnā gada nogalē medijos izskanēja, ka pēc ilgāka klusuma perioda cilvēki pastiprināti sākuši iegādāties jau pieminētās ierīces, kas laikus spēj brīdināt par policijas radariem.

Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš paziņojis, ka ar parastiem iegādājamiem detektoriem nevar laikus brīdināt par policijas fotoradariem.

Pēc viņa domām, par detektoru iegādes bezjēdzīgumu liecinot arī fakts, ka policija neslēpj vietas, kur fotoradari būs izvietoti.

Valsts policija iepriekš uzdeva uzņēmumam “Vitronic Baltica un Partneri” līdz 20.maijam izpildīt visas līgumā paredzētās saistības, proti, ieviest 160 stacionāro fotoradaru ietvaru, no kuriem 100 būs ar mērierīci, bet atlikušie darbosies kā mulāžas. Uzņēmums paziņojis, ka aprīļa beigās plāno uzstādīt pirmos stacionāros fotoradarus.

“Vitronic Baltica un Partneri” 15 pārvietojamos fotoradarus uzstādīja pērn 21.novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet no 2008.gada Latvijā darbojas četri, kurus savulaik iegādājās Valsts policija. Līdz ar to kopumā uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+