×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. oktobris, 2015
Drukāt

VKKF revīzijā Latvijas Literatūras centrā konstatēts 73 671 eiro liels iztrūkums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēgusies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) revīzija Latvijas Literatūras centrā (LLC), konstatēts 73 671,16 eiro liels iztrūkums.

No 2015. gada 2. līdz 9. oktobrim VKKF veica likumības revīziju VKKF 2014. un 2015. gadā finansētajiem projektiem, kuru realizēšanu nodrošina biedrība “Latvijas Literatūras centrs”, LA.lv pastāstīja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Revīzijas mērķis bija pārbaudīt piešķirtā finansējuma izlietojuma atbilstību projektu finansēšanas līgumos minētajiem nosacījumiem, kā arī LLC spēju finansiāli nodrošināt sekmīgu projektu realizāciju. Revīzijas rezultātā tika pārbaudīta dokumentācija VKKF finansētajiem projektiem

LLC 5. oktobrī iesniedza VKKF pieprasītās starpatskaites un 8. oktobrī – Valsts kases apstiprinātus LLC kontu izrakstus uz 2015. gada 5. oktobri, kas ļāva konstatēt, ka iztrūkums tajos sastāda 73 671,16 eiro.

“Tāpat konstatēts, ka LLC līdz revīzijas ziņojuma noslēgšanas brīdim nav iesniedzis VKKF dokumentus, lai rastos pārliecība par LLC spēju realizēt VKKF finansētos projektus paredzētajā apjomā, termiņā un kvalitātē, neskatoties uz to, ka atsevišķiem projektiem realizācijas gala termiņš vēl nav pienācis,” norāda Vērdiņa.

Revīzijas gaitā izlases kārtībā tika pārbaudīta LLC kontos veikto maksājumu un to attaisnojuma dokumentu atbilstība projektu līguma tāmēm un iesniegtajām starpatskaitēm. Secināts, ka LLC pārkāpis vairākus VKKF projektu finansēšanas līguma punktus, kas nosaka, ka finansējuma kārtību un nepieciešamo uzskaiti.

“VKKF padome, pamatojoties uz revīzijas atzinumu, 22. oktobra sēdē lems par sadarbības pārtraukšanu ar LLC un likumdošanā noteiktajā kārtībā rīkosies, lai atgūtu LLC piešķirto un izmaksāto finansējumu, par kuru nav saņemtas atskaites,” pauda Vērdiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+