×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

VL-TB/LNNK rosina atbalstīt tikai valsts valodā iznākošas preses izplatīšanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valstij vajadzētu atbalstīt tikai latviešu valodā iznākošas preses iznākšanu, šādu viedokli intervijā laikrakstam “Diena” pauž nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

“Mūsu skatījumā tā tam būtu jābūt. Un mēs arī esam lūguši saviem juristiem izpētīt pašreizējo stāvokli un gatavot mūsu priekšlikumus, lai situāciju mainītu,” saka Dzintars.

VL-TB/LNNK līderis norāda, ka tas arī sasaucas ar vienu no nacionālās apvienības ideoloģiskajām nostādnēm. “Ja valsts ir skaitliski, teritoriāli neliela, mums ir ierobežoti resursi, tad ļoti būtiski ir domāt, kā mēs šos resursus izmantojam, lai tos izmantotu pēc iespējas efektīvāk, lietderīgāk. Un, ienākot politikā, esam pamanījuši, ka daudzās sfērās resursi, finanses tiek piešķirti un tērēti inerces pēc, neuzdodot jautājumu, ko valsts no tā iegūst,” skaidro politiķis.

“Un, ja es pašķirstu – tas radikālākais piemērs – laikrakstu “Čas” vai “Vestji Segodnja”, tad redzu tur Osipova un Lindermana popularizēšanu, kūdīšanu uz divvalodības referendumu, par pilsonības nulles variantu. Tad loģiski rodas jautājumi, kāpēc Latvijas pilsoņiem ir jāmaksā, jāpiemaksā par to, ka faktiski tiek demontēta valsts identitāte,” pauž Dzintars.

Taujāts par to, vai šādā gadījumā nesekos pārmetumi par krievvalodīgās preses diskrimināciju, nacionālās apvienības līderis atzīmē, ka Latvijā patlaban drīzāk tiekot diskriminēti tie, kas runā latviešu valodā.

“Tajā pašā darba tirgū, it īpaši attiecībā uz mediju vidi, ja neskatāmies tikai uz presi, bet uz informatīvo telpu kopumā, tad šķiet, ka diskriminējošos apstākļos bieži vien strādā tieši latviešu mediji, kam jācīnās ar daudz apjomīgākiem ārvalstu resursiem,” uzsver Dzintars.

Viņš skaidro, ka runa jau nav par kādas iedzīvotāju grupas diskrimināciju, runa ir par to – vai mēs atbalstām informācijas izplatīšanu valsts valodā vai svešās valodās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nezināju, ka valsts atbalsta presi, kas nelieto valsts valodu, kas, manuprāt, nav pareizi, ir pat neatbildīgi. Normāli būtu, ka to attiecīgās valodas kopēji darītu par saviem līdzekļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+