×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

VL-TB/LNNK sarakstu līderi vēlēšanās būs Dzintars, Laizāne, Melbārde, Bērziņš un Šnore (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) dome šodien vienbalsīgi apstiprināja partijas kandidātu sarakstus 12.Saeimas vēlēšanām, par to līderiem izvirzot partijas līderi Raivi Dzintaru un Gaidi Bērziņu, kā arī Saeimas deputāti Inesi Laizāni, kultūras ministri Daci Melbārdi un režisoru Edvīnu Šnori.

Tāpat kā iepriekšējās parlamenta vēlēšanās Dzintars būs pirmais numurs Vidzemē, Bērziņš – Kurzemē, bet Laizāne – Latgalē.

Savukārt Melbārde un Šnore būs jauni līderi attiecīgi Rīgā un Zemgalē, aģentūru LETA informēja VL-TB/LNNK pārstāvji.

Rīgā bez Melbārdes kandidātu saraksta galvgalī iekļauti Saeimas deputāti Dzintars Rasnačs, Einārs Cilinskis, kurš bija saraksta līderis iepriekšējās vēlēšanās, Ilmārs Latkovskis, Ingūna Rībena, kura šogad pameta partiju “Vienotība”, kā arī Rīgas domes deputāts Aleksandrs Kiršteins.

Vidzemē aiz Dzintara sarakstā seko Saeimas deputāti Jānis Dombrava, Ināra Mūrniece, Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, kā arī partijas ģenerālsekretārs Gatis Sprūds. Sarakstā vieta atvēlēta arī Saeimas deputātam Gunāram Rusiņam, kurš 11.Saeimā tika ievēlēts no Reformu partijas, bet vēlāk strādāja tā dēvētajā “Olšteina sešiniekā”, kā arī bijušajam Saeimas deputātam Kārlim Krēsliņam, kurš nolika savu mandātu šī gada pavasarī pēc viņa dēla aizturēšanas.

Latgalē otrais numurs sarakstā aiz Laizānes atvēlēts Rēzeknes Augstskolas rektoram Edmundam Teirumniekam, Valsts valodas centra Valodas kontroles nodaļas vadītājam Antonam Kursītim, Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietniekam Dzintaram Mozgim, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa padomniekam Jānim Ratkevičam un ilggadējam Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes vadības centra operatoram, galvaspilsētas bijušajam deputātam Jānim Vaheram.

Kurzemē bez Bērziņa saraksta pirmajās vietās ir VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas vecākais konsultants Jānis Iesalnieks, kurš iepriekšējās vēlēšanās atteicās no kandidēšanas saistībā ar saviem izteikumiem par traģēdiju Norvēģijā, Saeimas deputāts Dzintars Kudums, Talsu Valsts ģimnāzijas direktors, Talsu domes deputāts Gundars Sebris, apvienības Liepājas nodaļas vadītāja Daina Vanaga un Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics. Vieta Kurzemes sarakstā atvēlēta arī bijušajai “Vienotības” pārstāvei Janīnai Kursītei-Pakulei, kura no savas bijušās partijas izstājās šogad kopā ar Rībenu.

Savukārt Zemgalē aiz Šnores sarakstā seko saraksta līderis iepriekšējās vēlēšanās, Saeimas deputāts Imants Parādnieks, Saeimas deputāte Vineta Poriņa, uzņēmējs Juris Cīrulis, Rundāles pagasta priekšsēdētājs Aivars Okmanis un Rīgas domes deputāts Nauris Puntulis. Uz vietu Saeimā no Zemgales kandidēs arī Saeimas deputāts Andris Buiķis, kurš kopā ar Rībenu un Kursīti-Pakuli šogad izstājās no “Vienotības”.

Partijas premjera amata kandidāts, visticamāk, būs Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle. Partijas līderis Raivis Dzintars aģentūrai LETA skaidroja, ka partijas dome šodien oficiāli par premjera kandidātu nelēma, taču šīs jautājums vairs ir tikai formalitāte, jo arī šodien sanāksmē politiskā spēka pārstāvjiem nebija šaubu, ka VL-TB/LNNK premjera kandidāts būs Zīle.

Taujāts par būtiskākām izmaiņām salīdzinājumā ar kandidātu sarakstiem uz 11.Saeimas vēlēšanām, Dzintars uzsvēra, ka viena
no nacionālās apvienības kvalitātes zīmēm esot stabilitāte ideoloģiskajā piedāvājumā un arī kadru politikā, tāpēc VL-TB/LNNK ir “drošākā izvēle nacionāli domājošiem vēlētājiem”. Politiķis akcentēja, ka sarakstā iekļauti gan cilvēki, kuri sevi ir pierādījuši, gan arī jauni kandidāti, piemēram, Melbārde, Kols, Šnore.

Atbildot uz jautājumu par to, ka Cilinskim un Parādniekam šoreiz ir zemākas pozīcijas sarakstā, nacionālās apvienības līderis norādīja, ka pirmā vieta esot tikai viena un divi cilvēki to nevar ieņemt. Tāds esot bijis lēmums un kolēģu atbalstīta iniciatīva, piebilda Dzintars.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nevajag mūs muļķot un aizmālēt acis ar Janīnas Kursītes – Pakules ierakstīšanu mūsu novada sarakstā!!! ES VIŅU SVĪTROŠU!!! Viņa skaidri deklarēja savu pāriešanu uz NA ar to, ka “Vienotība” viņu vairs savā listē neiekļāva!!! Vai tiešām atļausim viņai ATKAL NOSĒDĒT Saeimā vēl 4 gadus??? Nerunāju par Ingunu RĪBENU, kura strādā un kuru dzirdam no tribīnes!!! Cita runa par vēsturnieku Šņori un Eināru Cilinski, kas ir GADA VĪRI!!!! JA tik ĻOTI vētī RĪBENU (kas nav slikti!), tad visus vajag IZVĒTĪT PĒC BALSOJUMA REZULTĀTIEM!!! VISUS!!!

 2. Lai veicas Bordāna partijai!
  Manuprāt, tur varētu krietni ļaudis darboties.

 3. Kā iniciatīva bija Ingunu Rībenu likt saraksta galvgalī?

 4. Kāpēc neviens no NA deputātiem nebalsoja pret padomju atjaunošanu valsts kapitālsabiedrībās?

 5. Pirmo reizi balsošu par šo apvienību ,tikai Šņores dēļ.Ticu ,ka viņš savā godprātībā un gudrībā,nebaidīsies un ,ja vajadzēs, iebildīs kopīgam viedoklim,kam nepiekritīs.Žēl ,ka Stalts izstājies ,šaubos ,vai Bordāna partija pārvarēs 5%barjeru ,kaut ceru,tad būtu vēl kādi ”spurainie”.

 6. Kāpēc Inguna Rībena saraksta galvgalī?

 7. Pastnieks esmu,pastnieks būšu.Kurzeme,Ventspils,venti

 8. Šitie veči būs līdz sirmai galvai kā Ābikis!

 9. Cilvēki,kuri sevi ir pierādījuši? Atbildēt

  Balsosim par izcilā politiķa un viņa “veiksmes stāsta” slavētāju Ingunu Rībenu tagad jau no Nacionālās apvienības saraksta? Sevi viņa tiešām ir pierādījusi jau 2009. un 2010.gados,kad Saeimas balsojumos,pārkāpjot Satversmi, atbalstīja pensiju pat zem iztikas minimuma un bērnu pabalstu(t.sk.10 latu”lielā”ģimenes valsts pabalsta) samazināšanu,bet nākamajā gadā (krīzes laikā!!)-algu griestu atcelšanu,steidzamības kārtā,valdības daudzajiem padomniekiem!
  Nebija viņai nekādu iebildumu (atšķirībā no SVF) pat pret garantētā minimālā ienākuma pabalsta samazināšanu no 45 līdz 35 latiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+