Kultūra
Kultūrpolitika

VNĪ izsludinās “TabFab” radošā kvartāla starptautisko metu konkursu0

Foto – Leta

Ceturtdien, 23. augustā, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) izsludinās starptautisko metu konkursu par labāko un radošāko arhitektu vīziju “TabFab” radošajam kvartālam Miera ielā 58a, aģentūru LETA informēja VNĪ Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

Konkursa simboliskā izsludināšana notiks plkst.14 topošajā “TabFab” radošā kvartāla teritorijā, Mierā ielā 58a. Pasākumā metu konkursa organizatori iepazīstinās ar tā būtiskākajiem noteikumiem un žūrijas redzējumu par to, kas tiek sagaidīts no dalībniekiem.

Pasākumā piedalīsies Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, VNĪ valdes locekle un “Tab Fab” metu konkursa žūrijas priekšsēdētāja Kitija Gruškevica, Dānijas Kultūras institūta direktors Simons Drevsens Holmbergs un Latvijas kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Plānots, ka 2022. gadā bijušās Tabakas fabrikas teritorijā jeb “TabFab” radošajā kvartālā darbosies radošo industriju biznesa inkubators un darbnīcas, atradīsies īpaši pielāgotas telpas Latvijas Kultūras akadēmijas, Rīgas Kino muzeja un Latvijas Fotogrāfijas muzeja vajadzībām, kā arī Miera ielas apkaimē tā būs jauna satikšanās vieta kultūras mīļotājiem – ar kafejnīcām, atvērta tipa darbnīcām un veikaliem.

“Ja pirmie radošie kvartāli radās kā brīvdomātāju iniciatīvas un radošas izpausmes, tad mūsdienās radošo kvartālu tapšanu jau rūpīgi plānojam. “TabFab” radošais kvartāls ne tikai sniegs jaunu elpu plašam pilsētas rajonam, bet arī būs ieguldījums Latvijas radošās industrijas izaugsmē kā lokāli, tā starptautiski,” sacīja Gruškevica.

Metu konkurss tiek īstenots ar Dānijas Kultūras institūta un Dānijas Karalistes vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu, kas tiek piešķirts kā dāvinājums Latvijas valsts simtgadē. Tā dalībnieki sacenšas gan par labākās ieceres titulu, gan par kopējo balvu fondu 50 000 eiro vērtībā. Balvu fondu nodrošina Dānijas Kultūras institūts un Dānijas Karalistes vēstniecība Latvijā.

Metu konkursā iesniegtos darbus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir arhitekti no Latvijas un Dānijas – Jānis Dripe, Agrita Maderniece, Gvido Princis, Aigars Kušķis, Gatis Didrihsons, Stīns Enriko Andersens, Tanja Džordana, kā arī nākamo radošā kvartāla iemītnieku, Latvijas Kultūras akadēmijas, pārstāve Agnese Hermane. Žūrijas darbā piedalīsies arī eksperts un Dānijas Kultūras institūta ģenerālsekretārs Maikls Mecs Merks, žūrijas atbildīgā sekretāre – arhitekte Dace Kalvāne. Žūrijas priekšsēdētāja ir Gruškevica.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā “100 adreses Latvijas simtgadei”, aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Jūlijā VNĪ noslēdza līgumus ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par teju 15 miljonu eiro finansējuma ieguvi trīs teritoriju “atdzīvināšanas” projektiem. Pārbūvējot kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku Rīgā, Aristida Briāna ielā 13, taps moderna prototipēšanas darbnīca “Riga Makerspace”. Miera ielā tiks izveidots kultūras un radošo industriju atbalsta centrs “TabFab”, bet Šķirotavas apkaimē jaunu dzīvību ienesīs “Latvijas Nacionālās operas un baleta” skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāļu komplekss.

LA.lv