×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Putni pārziemos siltajās zemēs. Savukārt politiķi – siltās partijās

gajputni_LETA

Pagājšnedēļ “Saskaņas centra” frakcijas deputāts Reskājs paziņojis, ka aiziet no saskaņiešiem. Aiziešana no šīs disciplinētās, saliedētās partijas un tās parlamenta frakcijas jau pats par sevi ir apdomāšanas vērts fakts. Vēl jo vairāk tāpēc, ka gados jaunais un jau agrāk patstāvīgus spriedumus parādījušais politiķis teicis, ka viņš ies uz gaidāmo E. Repšes partiju.

Man pat šķiet, ka Reskāja k-ga politiskās orientācijas maiņa partijas dibināšanas gaidās nav vis nejauša, jo itin ticami šķiet, ka viņš var būt domājamās “Attīstības” partijas dibinātājos. Ar tālejošiem mērķiem abu partiju interesēs. Piemēram, kaut vai kā signāls krievu vēlētājiem nākt Repšes partijā.

Vērā ņemams arī Rīgas partijas līdera A. Amerika skaidrojums, ka “pamatpartneris mums būs “Saskaņas centrs”. Ir vēl viens iespējamais partneris, ar kuru varam potenciāli runāt par sadarbību, – Repšes partija” (NRA, 11. septembrī).

Pirms diviem mēnešiem “Saskaņas centra” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs sauca, ka gaidot partneri – nacionālu un racionālu, un tādu meklēšot latviskajās partijās (NRA, 29. jūlijā). Pašreizējās Saeimas partijās vēlēšanās sadarboties ar “Saskaņas centru” nav pamanāma. Ir gluži pretēja reakcija. Var uzskatīt, ka citādi uzskati valda biedrībā “Latvijas attīstībai”. Tās ideoloģiskais vadītājs E. Jaunups uzskata, ka nesadarbošanās ar “Saskaņas centru” ir nepārdomāta, netālredzīga, muļķīga utt.

“Jādara viss iespējamais, lai politiķus no šīs organizācijas nevis iestumtu opozīcijā, bet tieši pretēji – liktu viņiem definēt “savu pozīciju par ļoti svarīgiem jautājumiem”, izklāstīja savu (un, domājams, partijas) pozīciju E. Jaunups (“Diena”, 12. augustā).

Jautājums par attiecībām ar “Saskaņas centru” priekš t. s. latviskām partijām un pašam Centram joprojām paliek aktuāls. Un nešķiet, ka tas viegli risināms. Vismaz ne tik viegli, kā spriež daži runātāji: viņi atzīst Latvijas okupāciju un atbrīvojas no Kabanova, pēc tam jau varēs sarunāties… Varbūt jaunā Reskāja k-ga pārlidojums kaut ko šajās darbībās var sekmēt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+