×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

VP pieļauj, ka par drauga noduršanu notiesātais jaunietis uzturas ārzemēs (3)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Valsts policija (VP) pieļauj, ka par drauga noduršanu notiesātais Teikas vidusskolas audzēknis Arams Gabrieļans atrodas ārzemēs.

Augstākā tiesa aprīļa beigās atstāja negrozītu zemākas instances tiesas lēmumu, ar kuru jaunietim par drauga noduršanu piespriesta brīvības atņemšana uz desmit gadiem. Ņemot vērā tiesas lēmumu, viņam bija jādodas uz cietumu, taču jaunietis ir pazudis.

Pagaidām policija jaunieti vēl meklē Latvijas teritorijā, taču netiek izslēgts, ka viņš varētu būt izbraucis ārpus valsts, tāpēc pastāv iespēja, ka viņu nāksies izsludināt starptautiskā meklēšanā, aģentūrai LETA norādīja Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins.

Jau ziņots, ka ar spēkā stājušos spriedumu no apsūdzētā noteikts piedzīt morālā kaitējuma kompensācijas par labu trim cietušajiem, kopā 109 146 eiro.

2014. gada 14. aprīlī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apsūdzētajam jaunietim piesprieda desmit gadu cietumsodu. Tiesa arī noteica, ka apsūdzētajam jāmaksā 110 000 eiro kompensācija cietušajiem. Par notiesājošo spriedumu apelācijas sūdzību bija iesniedzis pats apsūdzētais Teikas vidusskolas audzēknis.

Izskatot lietu apelācijas kārtībā, Rīgas apgabaltiesa pērn 30. septembrī arī atzina apsūdzēto par vainīgu slepkavības izdarīšanā pastiprinošos apstākļos un sodīja viņu ar brīvības atņemšanu uz 10 gadiem bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz vienu gadu.

Saskaņā ar apsūdzību slepkavība notikusi naktī uz 2011. gada 18. decembri ap plkst.4 upura ģimenes dzīvesvietā Juglā. Gan upurim, gan iespējamam slepkavam tobrīd bija 16 gadi. Gabreiļans tobrīd bija Teikas vidusskolas audzēknis.

Liktenīgajā dienā nu jau apsūdzētā statusā nonākušais jaunietis pie sava drauga bija nolēmis pārnakšņot. Pēkšņi viņš aizgāja uz virtuvi, paņēma tur esošo nazi ar 22 centimetrus garu asmeni, atgriezās istabā un bez pamatota iemesla vismaz piecas reizes mērķtiecīgi iedūra savam draugam dzīvībai svarīgos orgānos, liecina apsūdzība. Cietušais no gūtajiem ievainojumiem turpat dzīvoklī nomira. Pēc tam dūrējs izlēca pa logu un aizbēga.

Prokurore Kristīna Sīle tiesā iepriekš apstiprināja, ka gan nogalinātais, gan iespējamais slepkava bijuši draugi jau kopš mazotnes. Kāpēc šis noziegums pastrādāts, izmeklētāji nav spējuši izskaidrot. Arī apsūdzībā rakstīts, ka slepkavība notikusi bez pamatota iemesla, atzina prokurore. Viņa informēja, ka ne upuris, ne apsūdzētais liktenīgajā naktī nav bijis alkohola vai aizliegto narkotisko vielu reibumā. Tas gan teorētiski neizslēdz iespēju, ka kāds no puišiem varētu būt lietojis aizliegto vielu sarakstā neiekļautas vielas, kurām ir apreibinoša vai halucinācijas izraisoša iedarbība, norādīja valsts apsūdzības uzturētāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pie saviem ir liels vīrs,treniņš ir. Nauda dara savu darbu kopā ar Latvijas likumiem,kādus nu biedri
    “kungi”istaisījuši pa šiem daudziem gadiem.

  2. To, kur Gabrieljans, viņa māte lidostā ļoti labi zina!

  3. Armenjans Gabrieljans būs aizbraucis pie tautiešiem Armēnijā , tie nearmēņu cietumam neizdos!

Draugiem Facebook Twitter Google+