×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Zaharčenko veido 100 tūkstošu vīru armiju (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas austrumu apgabalos karojošo teroristu vadonis Aleksandrs Zaharčenko paziņojis, ka viņš plāno tuvākajās dienās mobilizēt desmit tūkstošus cilvēku, lai izvērstu kaujas pret Ukrainas valdības spēkiem, informē ziņu aģentūra “RIA Novosti”.

“Tuvākajās vienpadsmit dienās Doņeckā plānota vispārējā mobilizācija. Tiks izsaukti desmit tūkstoši vīru,” sarunā ar Krievijas medijiem paziņoja Zaharčenko, norādot, ka tādējādi pašpasludināto Luhanskas un Doņeckas “republiku” sastāvā karos aptuveni simts tūkstoši cilvēku. “Šobrīd ir sākta mobilizācijas pirmā kārta,” sacīja Krievijas atbalstīto teroristu vadonis.

Ar paziņojumu par mobilizāciju Zaharčenko nāca klajā pēc tam, kad teroristu līderi paziņoja, ka tuvākajā laikā plāno pastiprināt savus uzbrukumus Ukrainas armijas spēkiem, lai savā kontrolē pārņemtu visu Doņeckas un Luhanskas apgabalu teritoriju. Nedēļas nogalē teroristu vadoņi piedraudēja sākt pilnapmēra karu pret Ukrainu, ja Kijeva nepildīs viņu prasības. Ar šādu paziņojumu viņi nāca klajā pēc Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notikušajām sarunām, kurās piedalījās Ukrainas bijušais prezidents Leonīds Kučma, Krievijas vēstnieks Ukrainā Mihails Zurabovs, kā arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāve un teroristu pārstāvji Deniss Pašuļins un Vladislavs Deiņego.

Iepriekš Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņoja, ka teroristu grupējumu sastāvā karo līdz pat deviņiem tūkstošiem Krievijas armijas karavīru. Krievijas bruņoto spēku klātbūtni Ukrainas austrumu apgabalos apstiprinājusi arī NATO vadība.

Tikmēr simtiem cilvēku evakuēti no Doņeckas apgabalā esošās Debaļceves pilsētas, kuras apkaimē šobrīd norisinās sīvākās kaujas, informē raidsabiedrība BBC.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. 100 tūkstoši vīru armija – nu tas ir Zaharčenko apriļa joks! Tad jau visi Doņeckas veči jānoliek zem stobriem! Un kur tad nauda, tehnika un viss pārējais? Pagaidām Zaharčenko karo ar krievu un čecenu algotņu palīdzību, bet cik ilgi, tiem taču arī jāmaksā. Reāli viņam ir tikai daži desmiti tanku, lielgabalu un
  “Grad” iekārtu, bet ar šādu daudzumu var gan šaut pa dzīvojamiem kvartāliem, bet nevis nopietni karot.
  Šis paziņojums vairāk domāts propagandai un baiļu iedzīšanai, bet kā redzu, arī viens otrs LA žurnālists
  ir uzķēries uz šīs makšķeres.

 2. Tā arī netieku skaidrībā – kādas idejas vārdā tie krievi karo Ukrainā?
  Vai Krievijai kāds uzbruka, ka viņiem bija jāaizstāvas? Nav ne lasīts, ne dzirdēts neviens sakarīgs pamatojums šim karam.
  Ukraiņi nometa savu zaglīgo valdīšanu, to es saprotu, bet kāda daļa gar to krieviem?
  Vai tiešām normāli krievu cilvēki iet karot un mirt par viena pusjukuša dugina murgainajām idejām par jaunkrieviju? Kam tā jaunkrievija vajadzīga? Ko ar to kāds domā iesākt? Vai tas kādam ir skaidrs?
  Vai arī tā ir plika slepkavošanas kāre, vai izmisums, dzīvojot melnā Leviatana ēnā, kas liek cilvēkiem iet un slepkavot kaimiņzemes iedzīvotājus?
  Nekad to nesapratīšu…

 3. Lasi pareizi – tai skaitā lielais vairākums zaldātu no austrumiem. Karotgribētāji jau karo un pārējie vietējie jau pamukuši. Krievijas TV jau rāda tikai tādus vecākus vīrus, kur tie jaunie staltie ar jūras enkuru uzšuvēm uz frenčiem? Vienu mirklīti bija.

 4. Austrumukrainas un islama teroristi draud visai pasaulei.Sevišķi pārdroši ir kremļa paspārnē izperētie teroristi,kuri no kremļa tribīnes zākajas par Ukrainas valsti,ES,Asv un to armijam.Cerams ka šādām vispārpieņemto normu pārkāpumam sekos adekvāta teroristu savaldīšana ar visie nepieciešamiem līdzēkļiem.Šī asiņainā traģēdija ir pārāk ieilgusi un var izraisīt neatgriezeniskas sekas.

 5. Kas ir jaadara ar TERRORISTIEM ,kad mums vinji tiks rokaas , un visass maskas tiem tiks norautas?

Draugiem Facebook Twitter Google+