×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Kā ieaudzēt zālienu zem lieliem kokiem? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Kā ieaudzēt zālienu zem lieliem kokiem? Zirgkastaņu lapu vainagi aiztur saules gaismu, un zeme zem tiem arvien ir melna. Redzēju, ka Esplanādē Rīgā zem liepām ir ieklāts zaļš zāliens. Izskatās labi.” 
A. JIRGENSONE MĀRUPES NOVADĀ

Ir divas iespējas – iesēt sēklu maisījumu vai ieklāt gatavu zālienu, kam jau izveidojusies spēcīga sakņu sistēma. Paklāj­zāliens pieejams dažāda garuma loksnēs, cena – vidēji 4 eiro par kvadrātmetru.

– Jāņem vērā, ka abi šie varianti nav ilgtermiņa risinājums, jo teritorija zem kokiem vienmēr būs noēnota un rezultāts pēc dažiem mēnešiem būs vienlīdz slikts. Zāliens izskatīsies pavisam nīkulīgs, bet nākamajā gadā zem kokiem atkal būs melna zeme tāpat kā tagad, – uzsver SIA “Easygreen” īpašnieks Ansis Birznieks.

Iesējot zem kokiem zālienu, sēklas sadīgs tumsā, jo dīgšanai gaismu nevajag, taču pēc 1–2 mēnešiem ilgstoša saules trūkuma dēļ jaunie zāles stiebri sāks nīkuļot, līdz aizies bojā. Ja iesēj veikalos nopērkamos sēklu maisījumus, zāliens vienalga nebūs pilnīgi ēncietīgs, jo tie ir paredzēti daļēji noēnotai vietai. Tas nozīmē, ka ik gadu tukšajās vietās jāiesēj jaunas sēklas. Līdzīgi ir ar paklājzālienu, 3–4 mēnešus tas izskatās skaists, koši zaļš, bet pēc tam vairs nav tik kvalitatīvs.

Gan sējot, gan ieklājot zālienu, iepriekš, protams, jāsagatavo augsne. Vienīgā atšķirība, ka, ieklājot zaļo paklāju, augsnes līmenim jābūt nedaudz zemākam, jo paklājzālienam ir 2–3 cm bieza velēna. Zāliena ierīkošanai vajadzīga auglīga melnzeme, vēlams bez nezālēm. Augsnei jābūt līdzenai, mitrai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Augiem ēnainās un sausās vietās vajadzīgs ir kālijs.

Draugiem Facebook Twitter Google+