×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

“Zālītes kari”: Liepnieks cer piedzīvot legalizāciju Latvijā, Strazdiņš brīdina par psihes defektiem (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lielu rezonansi sabiedrībā radījusi Smārdes uzņēmēja Sandra Strautiņa lieta – viņu apsūdz par vērienīgas un modernas marihuānas ražotnes izveidošanu, par ko draud ilgi gadi cietumā. “LA” par marihuānu izteicās divu pretēju viedokļu paudēji – sabiedrisko attiecību speciālists Jurģis Liepnieks, kas plaši pazīstams kā “zālītes” aizstāvis, un narkologs Jānis Strazdiņš, kurš uzskata, ka tās legalizācija nav pieļaujama.

Sabiedrisko attiecību speciālists Jurģis Liepnieks: “Es neaicinu pārkāpt likumus, tomēr marihuānu gribu aizstāvēt. Būtu labāk, ja marihuānas audzēšanu, pārdošanu un lietošanu legalizētu un valsts no tās iegūtu nodokļus. Efekts no marihuānas lietošanas ir līdzīgs alkoholam, taču ir nesalīdzināmi mazākas sekas veselībai. Skaidrs, ka pret marihuānas legalizēšanu ir alkohola ražotāji. Nīderlandē, dažās Latīņamerikas valstīs, pat divos ASV štatos marihuāna jau ir legāla, un citi štati stāv rindā. Dienvideiropā par marihuānu reāli sodi nedraud. Jā, Austrumeiropā ir citādi, šeit savā ziņā valda konservatīvisms, puritānisms un neizglītotība. Marihuāna nepamatoti, bez izpētes iegūla ANO dokumentos līdzās smagajām narkotikām pēc Otrā pasaules kara, kad sākās cīņa pret narkomāniju. Bet ledus ir lauzts, un ceru savas dzīves laikā piedzīvot marihuānas legalizāciju Latvijā. Kā pilsoni mani marihuāna nesatrauc, ko es nevarētu teikt par kokaīnu un smagajām narkotikām.”

Praktizējošs narkologs, Saeimas deputāts Jānis Strazdiņš: “Marihuāna ir narkotika. Turklāt parādās arvien jaunas kaņepju šķirnes, kas satur arvien vairāk narkotisku vielu. Jā, pēc marihuānas lietošanas nav paģiru kā pēc alkohola, taču tā rada psihes izmaiņas, kas salīdzināmas ar šizofrēniju. Marihuāna ir sevišķi bīstama ziemeļu tautām, pie kurām arī mēs piederam. Marihuānas jautājumā mēs pieturamies pie Skandināvijas prakses, un es nedomāju, ka kādreiz pieņems tādus likumus kā Nīderlandē.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Zemeslode ,izņemot Latviju ,kļūst pārapdzīvota, dzimstība Azijā, Afrikā ,Latiņamerikā nav ierobežojama.
    Narkomānija ,alkoholisms ,homoseksuālisms ir humāni,demokrātiski paņēmieni salauzt un padarīt par ,,dārzeņiem,, daļu cilvēces tai skaitā jau tā dabīgi izmirstošos latviešus ietverot.

  2. un kas kontrolēs legālo zāļīš pīpētājus uz koplietošanas ceļiem. ja tagad infantiliķi dzer un sitas, tad tagad arī pavisam atļauti pīpēs un sītīsies nost. labi, ja paši sitīsises, bet ņems līdzi arī tos, kas vēl negrib aizsaulē doties. Liepniek, kļūsti pieaudzis.

    • Nu draudziņ nu neesi izpētijis lietu šo, papēti Amsterdamu ar to kas un kā tur notiek, neizskatās ka tur cilvēki sit viens otru nost vai kādam uzbāžas – Nīderlandē kopumā ir ļoti zems noziedzības līmenis iesaku paskatīties, alkohols ir daudz kaitīgāks par šo zemes doto brīnumu un tikai tradīciju pēc mēs šo paturam (kuram gan negaršo auksts alus kauss karstā svelmē), Pīpēju jau otro gadu godīgi teikšu neredzu nekādas lielas izmaiņas, nav paģiru, nav muldoņu, mierīgi izdzeru alus krūku – uzēdu saldumus un dodos pie miera neredzu tur neko nosodāmu.

      • Pilnīgi piekrītu, cik traģisku un kriminālu notikumu ir izraisīti pīpējot zālīti un cik lietojot alkoholu? Zālīte ir NESALĪDZINĀMI mazāks ļaunums. Smēķēju jau gadus 12. Vienīgais “blakus efekts” nevēlēšanās atrasties iedzērušu cilvēku sabiedrībā, tai skaitā arī sabiedriskos izklaides pasākumos, jo uzskatu alkoholu par “buļļa kaifu”, kau gan pats esmu ĻOTI spēcīgi dzēris gadus 15.

Draugiem Facebook Twitter Google+