×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Zaļumballe ar “Rumbas kvartetu”

Rumbas_kvartets_6

Rumbas kvartets

Turpinās populārās Kuldīgas šlāgergrupas “Rumbas kvartets” otrā albuma “Citas dziesmas” koncerttūre “Jaunības atmiņas”. Jelgavas, Bauskas un Cēsu koncertos – zaļumballēs kā īpašie viesi uzstāsies Dzintars Čīča un Kaspars Antess.

Pirms trīs gadiem kopā sanāca četri Kuldīgas vīri – Rolands Stucers, Artis Šimpermanis, Gatis Lagzdenieks un Guntis Stucers – ar domu pamuzicēt vienā pasākumā, bet viss izvērtās daudz plašāk.

“Rumbas kvarteta” puišu mērķis ir popularizēt dzīvo instrumentu mūziku, kas dod iespēju muzicēt arī bez pastiprinošām iekārtām, kā to darīja mūziķi pagājušā gadsimta 20. un 30. gados, kā arī neļaut aizmirst vecās ziņģes un galda dziesmas! Dziedot un izpildot šīs dziesmas, nekas netiek samākslots, jo mūziķu sastāvs tiecas uz to, lai saglabātu veco skanējumu. Pašlaik “Rumbas kvarteta” sastāvam ir aptuveni 100 starpkaru zaļumballēs spēlēto melodiju, tai skaitā galda dziesmas, kuras aktīvi tiek spēlētas arī ikvienā mūsdienu zaļumballē. Cilvēkiem tas patīk, kas arī ir galvenais mērķis.

Koncerttūrei ir zīmīgs nosaukums “Jaunības atmiņas…”. Daļai skatītāju tās ir jaunības atmiņas, bet es domāju, ka daļai tā varētu būt kā muzikāla vēstures stunda. Artis Šimpermanis iesmejas: “Neesam pedagogi, līdz ar to neko nemācām! Bet mūs priecē, ka koncertus apmeklē gan seniori, kuriem šīs dziesmas ir jaunības atmiņas, gan arī vidējā paaudze un jaunāki, kuru vecāki un vecvecāki dziedājuši šīs dziesmas, līdz ar to rosina patīkamas bērnības atmiņas un brīnišķīgas emocijas.”

“Rumbas kvarteta” pirmajā albumā “Kur esi Tu” ir starpkaru brīvvalsts laika populārākās zaļumballes melodijas, kuras tiks atskaņotas koncerta otrajā daļā kā deju vakara mūzika. Otrajā albumā “Cita dziesma” iekļautas dziesmas no vecajām dziesmu kladēm, kā arī Arta Šimpermaņa sarakstītā “Mīla atgriezīsies” un savulaik Andreja Lihtenberga dziedātā “Vakara dziesma”.

Šī koncerttūre ir īpaša ar to, kad no koncerta sākuma līdz koncerta beigām, trīs stundu garumā, ir ieplānota kā zaļumballe. Būs lieliska iespēja beidzot atcerēties jaunību un “uzdancot” kā kādreiz jaunībā! Laiks izkustēties!

 

Varbūt noder!!

13. VIII 18.00 Jelgava, Pasta sala

19. VIII 18.00 Bauskas pilskalna estrāde

20. VIII 18.00 Cēsu pils parka estrāde

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Cena EUR 7 iepriekšpārdošanā; koncerta vietā EUR 9.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+