Mobilā versija
-2.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Zaudēti 10% smadzeņu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija necieš no “smadzeņu aizplūšanas”, liecina žurnāla “The Economist”  veiktais pētījums par emigrantu zinātnisko darbību jaunajās mītnes valstīs.

No Latvijas aizbraukušie pētnieki laika posmā no 2007. līdz 2012. gadam ārvalstīs iesnieguši 480 patentus, kas veido 9,6% no visiem patentiem, ko reģistrējušas Latvijā dzimušas personas. Tas ir starp zemākajiem rādītājiem apskatīto valstu vidū. Pētījumā izcelti vjetnamieši – apskatītajā piecu gadu laika posmā 86% no patentiem, kurus pieteikušas Vjetnamā dzimušas personas, iesniegti citās valstīs. Salīdzinoši tikai 8% Norvēģijā dzimušo izgudrotāju dzīvoja ārpus savas dzimtās valsts, iesniedzot patentu. “The Economist” secina, ka mazās valstis, piemēram, Kipra, Islande un Luksemburga, vairāk eksportē izgudrotājus, kas saistīts ar mazā valstī ierobežotām akadēmiskām un biznesa iespējām. Pētījumā izcelta Igaunija, kas “izskatās, dara kaut ko pa savam. Pārsteidzoši nedaudz tās izgudrotāju dodas uz ārvalstīm, ņemot vērā valsts lielumu un vidējo turību”. Igaunijā dzimušas personas ārvalstīs reģistrējušas 766 patentus, kas veido 15,3% no valstspiederīgo reģistrētiem patentiem. Savukārt Lietuvā dzimušas personas ārvalstīs pieteikušas 332 patentus, kas veido 33,4% no lietuviešu reģistrētajiem patentiem laika posmā no 2007. līdz 2012.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nodokļu paaugstināšanai un jaunu nodokļu ieviešanai,smadzenes nav vajadzīgas!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+