×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Ždanoka pieļauj jaunas partijas izveidošanu uz PCTVL bāzes

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunas partijas izveidošana uz “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL) bāzes ir iespējams scenārijs, aģentūrai LETA atzina Eiropas Parlamenta deputāte un PCTVL līdere Tatjana Ždanoka.

Lēmums par politiskā spēka nākotni šogad tiks pieņemts PCTVL kongresā pēc debatēm un sabiedriskās domas aptauju rezultātu izpētīšanas, piebilda EP deputāte.

“Cilvēki nogurst no visa, tajā skaitā arī no politiskiem spēkiem, un vienmēr vēlas kaut ko jauno vai vismaz veco ar jaunu nosaukumu,” uzskata Ždanoka.

Politiķe atgādināja, ka no Latvijas politiskās skatuves jau aizgājuši ne vien vairāki spēcīgi politiskie spēki, kuri bija izveidoti agrāk vai vienlaicīgi ar PCTVL, piemēram, “Latvijas ceļš”, Tautas saskaņas partija, Tautas partija, bet arī daudz nesenāk tapuši veidojumi, piemēram, Jaunā partija vai Latvijas Pirmā partija. No partijām “Jaunais laiks” un “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK faktiski ir palikusi tikai piemiņa jauno partiju sastāvos vai logotipos, piebilda Ždanoka.

EP deputāte atzīmēja, ka pat specializētās socioloģiskās aģentūras bieži būtiski kļūdās savās prognozēs. PCTVL rezultāti nākamajās pašvaldību vēlēšanās, pēc Ždanokas domām, būs atkarīgi no partijas piedalīšanās vai nepiedalīšanās pašvaldību vēlēšanās katrā konkrētā pilsētā, bet piedalīšanās gadījumā – no šīs piedalīšanās formas, proti, vai tiks startēts atsevišķā sarakstā vai aliansē ar citām partijām un sabiedriskajām organizācijām. Šis lēmums arī tiks pieņemts partijas kongresā.

Kā LETA jau ziņoja, “Latvijas faktu” aptauja liecina, ka septembrī vēlēšanās par PCTVL būtu gatavi balsot 1,4% pilsoņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+