×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Zelta balss Robertīno pirmoreiz Rīgā

ReklāmfotoReklāmfoto

19. decembrī Rīgas Kongresu namā uzstāsies kādreizējais itāliešu brīnumbērns, vēlāk pazīstamais estrādes dziedātājs – neapoliešu dziesmu karalis Roberto Loreti jeb Robertīno.

Robertīno ir dzimis tūlīt pēc Otrā pasaules kara beigām Romā nabadzīgā astoņu bērnu ģimenē. Kad zēns mācījās piektajā klasē, viņa tēvs saslima. Lai palīdzētu ģimenei, zēns iekārtojās darbā par maiznieka palīgu un, piegādājot preci “Trastevere’s” restorāniem Romā, dziedāja tradicionālās tautas dziesmas. Būdams kora solists, viņš uzstājās Vatikānā, klāt esot “Labestības pāvestam” Jānim XXXIII. Pāvestu toreiz tā aizkustinājusi Robertīno dziedāšana, ka viņš izteica vēlmi tikties personīgi. Šajā laikā Robertīno dziedāja “Café Grand´Italia” Esedras laukumā Romā, un kādā dienā viņš satika slaveno neapoliešu aktieri Toto un dāņu televīzijas producentu Volmeru Sorensenu. Robertīno tēva pavadībā devās uz Dāniju, kur laida klajā pirmos ierakstus un uzsāka karjeru televīzijā – sākotnēji Robertīno Dānijā bija pat populārāks nekā dzimtajā Itālijā.

Robertīno piedzīvoja vienu no ātrākajām karjerām popmūzikas vēsturē – ASV viņu sauca par “zelta zēnu”, viņš uzstājās slavenākajās televīzijas programmās, dziedāja labākajos teātros – Kārnegija zalē un “Madison Square Garden”. Meksikā viņu pazina kā “Misteru Simpātija”, bet Krievijā – kā “Misteru Jamaika”.

Jaunā dziedātāja panākumi ātri sasniedza Ziemeļeiropu: Zviedriju, Norvēģiju, Islandi, Beļģiju. Un tad – Lielbritāniju, Vāciju, Franciju, Spāniju, Šveici un Austriju, taču joprojām Itāliju viņš apciemoja reti. Viņš atgriezās mājās tikai svētkos, lai apskautu māti un piedalītos kādā no Itālijas mūzikas festivāliem. Robertīno ir bijis gan slavenā Sanremo, gan Neapoles festivāla konkursants. 1966. gadā viņš kļuva par Neapoles festivāla uzvarētāju kopā ar Serdžio Bruni. Jaunais dziedātājs tolaik devās daudzās turnejās uz ASV, Kanādu, Krieviju, Japānu un Austrāliju.

Savulaik īpašu popularitāti guva jaunā eņģeliskās balss īpašnieka Robertīno dziedātās neapoliešu dziesmiņas, sevišķu klausītāju uzmanību gūstot arī kādreizējās padomju republikās, kur klausītājus aizkustināja stāsts par viņa nabadzīgo bērnību un “amerikāņu sapņa” cienīgo karjeru. Runā, ka viņa dziesmas patikušas leģendārajam padomju kosmonautam Jurijam Gagarinam, bet pirmā sieviete kosmonaute Valentīna Tereškova vēlējusies dzirdēt Robertīno dziesmas, dodoties lidojumā ar kosmosa kuģi “Vostok”. Pēcāk gan Hruščovs, gan Jeļcins aicinājuši viņu uzstāties, bet Padomju Savienībā pārdoto albumu skaits mērāms miljonos.

Jāteic, arī tagad, 66 gadu vecumā, Loreti ieraksti joprojām tiek pārdoti ievērojamās tirāžās. Robertīno izjustajam baritonam arvien ir pa spēkam gan operas, gan estrādes nianses. Pirms 30 gadiem pēc desmit gadu pārtraukuma brīnumbērns atgriezās estrādē kā dziedātājs, pierādot publikai, ka gadi talantam nav šķērslis.

Varbūt noder!!


Koncerts: 19. XII 19.00 Rīgas Kongresu namā.

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilsuserviss.lv.

Cena: Ls 8 – 21,60.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+