×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

“Zelta griezuma” balvu par mūža ieguldīju pedagoģijā saņems māksliniece Ilze Karlsone

Foto: liepajniekiem.lvFoto: liepajniekiem.lv

Pasākuma “Zelta griezums” ietvaros balvai par mūža ieguldījumu pedagoģijā izvirzīta māksliniece un ilggadēja skolotāja Ilze Karlsone, LA.lv uzzināja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā.

16. maijā plkst. 19, kad Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola durvis vērs akcijas “Muzeju nakts” apmeklētājiem, tiks atklāta arī Ilzes Karlsones personālizstāde “Bijušo sajūtu restaurēšanas darbnīca”.

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā Ilze Karlsone par zīmēšanas un gleznošanas skolotāju strādā kopš 1997. gada.

Māksliniece stāsta, ka izstādes nosaukums tieši attiecināms uz jaunākajiem – šogad tapušajiem darbiem: “Tie ir gleznojumi jauktā tehnikā, nosacīti atmiņu tēli, krāsu laukumi, līnijas, zemes toņi, zāle, ūdens. Tie ir zudušā laika meklējumi, ļoti personiski,bet skatītājiem būs iespējas tur saskatīt ko citu vai arī neko. Mani vienmēr ir saistījusi abstraktā māksla un minimālisms, beidzot līdz tam esmu gandrīz nonākusi”.

Izstādē būs redzamas arī dažas grafikas lapas – oforti un litogrāfijas no 90. gadiem, kuras Liepājā nav bijušas izstādītas, kā arī kolāžas – līmējumi, kur apvienojas zīmējums, finieris un krāsu laukumi. Izstādes nosaukums aizgūts no Hardija Lediņa apvienības NSRD, pieminot meistaru 60 gadu atceres jubilejā.

Ilze Karlsone absolvējusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Metāla un dzintara apstrādes nodaļu, izturot lielu konkursu, iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā, bet 1977. gadā to absolvēja kā grafiķe. 2003. gadā ieguvusi arī maģistra grādu mākslā.

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā Ilze Karlsone aizvadījusi daudzus gadus. Kolēģi stāsta, ka audzēkņi iemīlējuši skolotāju par mieru, ko viņa izstaro, par labestību un pacietību, kas tik ļoti nepieciešama strādājot tik raksturos dažādo audzēkņu un skolotāju vidē. Māksliniece pati izaudzinājusi trīs bērnus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+