Kultūra
Teātris un kino

“Zelta zirgam” sekos “Romeo un Džuljeta”: pieaugušo izrādes Leļļu teātrī turpinās0

Foto: Kim Kooijman

Latvijas Leļļu teātris atklājis biļešu iepriekšpārdošanu uz pieaugušo izrādēm līdz pat sezonas beigām, vienlaikus informējot, ka tikai šosezon šīs izrādes vēl būs apmeklējamas par bērnu izrāžu cenu, LA.lv uzzināja teātrī.

Līdz vasarai teātrī tādas būs skatāmas trīs – “Zelta zirgs” pēc Raiņa lugas motīviem, “Romeo un Džuljeta” pēc Šekspīra lugas motīviem un sezonas noslēgumā – jau par tradīciju kļuvušais netradicionālais “Skroderdienas Silmačos” iestudējums.

Pēc septiņu gadu pārtraukuma 2017. gada nogalē ar nīderlandiešu režisora Dudas Paivas iestudējumu “Zelta zirgs” Latvijas Leļļu teātrī atgriezās izrādes pieaugušo auditorijai, kas dažādos teātra vēstures posmos bijusi neatņemama repertuāra sastāvdaļa.

Lai papildinātu pieaugušo izrāžu repertuāru, jau martā Latvijā ieradīsies režisors Dāvids Džovanzana no Šveices, lai iestudētu izrādi “Romeo un Džuljeta”. Režisors pazīstams kā delartiskās komēdijas meistars, kurš jau vairākkārt Latvijā veidojis Šekspīra lugu interpretācijas – galvenokārt ar Latvijas Kultūras akadēmijas aktiermākslas un režijas studentiem. Izrāde būs paredzēta jauniešiem un pieaugušajiem un pētīs skaistuma un neglītuma, naivuma un samaitātības robežas delartiskās komēdijas formātā.

Sezonu, kā ierasts, noslēgs izrāde, kas paredzēta pieaugušajiem ar vai bez skolas vecuma bērniem – “Skroderdienas Silmačos” citur neredzētā veidolā. Uz lauku sētu pārcelto lugas varoņu raksturos un attiecībās var ieraudzīt tādas nianses, ko klasiskā iestudējumā atklāt nav iespējams. Šis ir sirsnīgs, amizants un īstu Jāņu sajūtu uzjundošs iestudējums, kas ļauj pamatīgi izsmieties un sagatavoties svētkiem.

LA.lv