Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
29. augusts, 2014
Drukāt

Zemenes no maija līdz septembrim. Ciemos “Aizporu dārzos” Skrundas novadā (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Par spīti lielajam ievesto zemeņu daudzumam, vietējie audzētāji ir apņēmības pilni konkurēt ar dienvidu zemēs audzēto ražu – apgūt dažādas tehnoloģiskās – viltības, lai paildzinātu ražas laiku. Visskaistākās ogas iespējams izaudzēt segtajās platībās ar saldētiem stādiem. Kad pienāk īstais laiks, tos stāda zemē, nodrošinot tirgu ar svaigām ogām pat piecus mēnešus gadā – no maija līdz septembrim.

Stādi no ārzemēm


Skrundas novada Raņķu pagasta SIA “Aizporu dārzi” saimnieki Dace un Eduards Reinkopi zemeņu audzēšanā izmanto jaunākās tehnoloģijas. Startējot Eiropas Savienības fonda līdzfinansētajā projektā “Vasaras siltumnīcu celtniecība un krūmmelleņu stādījumu ierīkošana”, audzētāji pērn īstenoja savas ieceres – iegādājās pilienveida laistīšanas sistēmu ar fertigācijas iespējām, ierīkoja sešus angļu ražojuma augstos tuneļus Haygrove, apmēram 4800 kvadrātmetru platībā iestādīja krūmmellenes, izmantojot 1200 no ASV ievestu šķirņu ‘Superior’, ‘Torro’, ‘Blue­crop’ stādu. Papildus 17.–19. jūnijā viņi gandrīz pushektāru lielā platībā tuneļos iestādīja 24 tūkstošus saldēto jeb frigo zemeņu stādu no Holandes par 20–50 santīmiem gabalā (cena atkarībā no šķirnes un stāda kategorijas).

“Šajā projektā mūs pamudināja iesaistīties SIA “Dvēseles dārzi” īpašnieks, agronoms Aldis Vīksne – mūsu sadarbības partneris ar avangardisku domāšanu. Viņš savu saimniecību attīsta Vaiņodes novada Embūtes pagastā, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, proti, vairākos augstajos tuneļos audzē zemenes, vīnogas, avenes, saldos ķiršus, plūmes,” stāsta Eduards Reinkops.

Krūmmellenes sāk ražot trešajā ceturtajā gadā pēc stādīšanas. Lai nebūtu tik ilgi jāgaida, līdz melleņu dārzs nesīs peļņu, audzētāji pērn nolēma visos sešos tuneļos iestādīt zemeņu saldētos stādus. Tie ražo jau stādīšanas gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sia”Dēseles dārzi”…

  2. Kiprā tikai tā arī audzē zemenes, tikai bez jumts, un uz paaugstinājuma

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+