Ekonomika
Bizness

Ziemassvētku vecītim jāpasūtina laikus 16


Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns
Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns
Foto – Ivars Bušmanis

Gada nogale ir dāvināšanas laiks, kad vairāk iegādājamies preces ne tikai tradicionālajos veikalos, bet arī internetā. Lai izvairītos no pārdzīvojumiem, ka zem eglītes liekamā dāvana nav saņemta, Latvijas Pasts (LP) aicina klientus savus sūtījumus sagatavot un noformēt laikus. Lai paātrinātu un vienkāršotu pasta sūtījumu piegādes procesu, par sīkpakām pasts turpmāk ziņos ar īsziņu palīdzību.

 

Klientiem jārēķinās ar sastrēgumiem

“Novembris un decembris ir periods, kad pasta nozares uzņēmumi visā pasaulē strādā ļoti intensīvi, jo sūtījumu apjoms pieaug vairākkārt. Būtiskākais, ko vajadzētu ievērot, ir attālums līdz adresāta valstij – jo galamērķis ir tālāks, jo, visticamāk, sūtījums ilgāku laiku uzkavēsies ceļā. Īpaši tad, ja starp valstīm nav tiešās aviosatiksmes un sūtījumi ceļo tranzītā starp dažādām valstīm. Jāņem vērā, ka sūtījumi no Ķīnas un citu Āzijas valstu veikaliem uz Latviju ceļo tranzītā, izmantojot dažādu valstu pasta operatoru starpniecību, un pirmssvētku periodā sūtīšanas laiks līdz ar apjoma pieaugumu var būtiski palielināties. Kavēšanās var būt saistīta arī ar kravu sūtījumu sastrēgumiem pasaules lidostās. Sūtījumi ilgāku laiku var ceļot arī starp Eiropas valstīm, ja nosūtītājvalsts pasta operators neizvēlas sūtījumu piegādei izmantot tiešo aviosatiksmi, bet sūtījumus virzīt sev izdevīgākajā veidā starp citām valstīm, tostarp izmantojot kravu pārvadājumus pa sauszemi. Šādā veidā sūtījums tranzītā var uzkavēties pat līdz divām nedēļām,” skaidro LP sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Danielsone.

Norādot adresi, svarīgi ievērot pilnīgu precizitāti, lai sūtījums neceļotu apkārt un laikus nokļūtu pie saņēmēja.

Lai paātrinātu un vienkāršotu pasta sūtījumu piegādes procesu, LP sācis ieviest jaunu aicinājumu piegādes sistēmu vienkāršajām pārrobežu sīkpakām, kuras izmēra dēļ nav iespējams ievietot adresāta past­kastītē. Līdz šim adresāti aicinājumus par šādiem sūtījumiem saņēma pastkastītēs, savukārt turpmāk, ja uz sūtījuma būs precīzi norādīts adresāta mobilā tālruņa numurs, aicinājums tiks nosūtīts īsziņas formātā.

Nākamgad tiem klientiem, kas saņem sūtījumus no ārzemēm, LP piedāvās viedtālruņu lietotni, ar kuras palīdzību būs iespējams izvēlēties piegādes veidu, konferencē “eCom21” solīja LP valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

 

Papildspēki un pagarināts darbalaiks

“LP laikus gatavojas sūtījumu apjoma pieaugumam gada nogalē gan pas­ta nodaļās, gan sūtījumu apstrādes un šķirošanas kompleksā. Novembrī 39 visvairāk apmeklētajās nodaļās vairākas stundas dienā atvērtas speciālas kases vai piesaistīti papildu darbinieki tieši sūtījumu izsniegšanai, savukārt 20 nodaļām pagarināts darba laiks. Analizējot aktuālo situāciju sūtījumu pieņemšanā un izsniegšanā, tiks izvērtēta nepieciešamība īstenot papildu izmaiņas klientu apkalpošanas uzlabošanai pasta nodaļās arī decembrī. Arī sūtījumu šķirošanai un apstrādei gada nogalē darbā tiks pieņemti papildu darbinieki, lai pagūtu apstrādāt visus sūtījumus un to tālāka virzība nekavētos,” nepieciešamību pēc papildspēkiem skaidro V. Danielsone.

Pastāv arī iespēja izmantot eksprespasta kurjera pakalpojumus situācijā, kad nav iespējams draugus vai tuviniekus apsveikt klātienē. “Dāvanu nosūtīšanai var nodot jebkurā pasta nodaļā, un tā tiks piegādāta uz jebkuru vietu Latvijā jau nākamajā darba dienā.”

Pēdējais sūtījumu piegādes datums šogad pirms Ziemassvētkiem ir 22. decembris, bet pirms gadumijas – 29. decembris.

Savukārt runājot par abonēšanas kampaņu nākamajam gadam, LP pārstāve norāda: “Joprojām turpinās abonēšanas kampaņa, kas šogad beigsies 27. decembrī, bet iecienītos preses izdevumus iespējams abonēt arī jebkurā citā laikā. Latvijā izdotie attiecīgā abonēšanas perioda laikraksti un žurnāli tiks piegādāti jau pēc divām darba dienām, ja šādi būs noteicis izdevējs. Pārējie izdevumi tiks piegādāti, sākot ar katra pilnā mēneša sākumu, bet ārvalstu drukāto mediju saņemšanas laiks būs atkarīgs no piegādātāja noteiktā grafika un konkrētā abonementa cenu perioda.”

LA.lv