×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Ziemeļkoreja draud ar «svēto karu»

Ziemeļkoreja paziņoja, ka jau tuvākajā laikā veiks “īpašu operāciju”, kurā par pelniem tiks pārvērsta Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas daļa, jo Dienvidkorejas konservatīvā valdība nomelnojot Phenjanas līderus.


 

Ziemeļkoreja mēnešiem ilgi ir kritizējusi Dienvidkorejas prezidentu Lī Mjungbaku par apvainojumu izteikšanu un draud ar “svēto karu”. Lai gan nav bijuši nekādi incidenti, vārdi no Ziemeļkorejas puses ir kļuvuši ļoti dzēlīgi, un daļa analītiķu pieļauj, ka militāra provokācija ir ļoti iespējama. “Mūsu revolūcijas armijas īpašie spēki drīz sāks īpašu operāciju, kuras mērķis ir izbeigt pārdrošos ļaunprātīgu spēku izaicinājumus,” klāstīts armijas galvenā štāba paziņojumā. Tajā norādīts, ka “ar līdz šim neredzētiem paņēmieniem” operācijas laikā “viss tiks pārvērsts pelnos trīs līdz četrās minūtēs”. “Mēs esam gatavi dot atbildi uz viņu verdošajām dusmām un sākt svēto karu, kas iznīcinās nodevējus šajā zemē. Ja būs nepieciešams, mēs no pilsētas neatstāsim ne akmentiņa,” teikts Ziemeļkorejas armijas paziņojumā.

Pagājušajā nedēļā Ziemeļkoreja apsūdzēja Lī par pirmā valsts vadītāja Kima Irsena 100 gadu jubilejas godināšanas “apgānīšanu”. Dienvidkorejas prezidents norādīja, ka par 850 miljoniem dolāru, kas tika iztērēti tālast darbības rādiusa raķetes palaišanai par godu pirmā valsts līdera jubilejai, varēja iegādāties 2,5 miljonus tonnu labības.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+