×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

Ziemeļkorejā ir visaugstākās aizsargbarjeras pret Rietumu “kloāku”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Varbūt Ziemeļkorejas draudēšana ar “preventīvu kodoluzbrukumu” Dienvidkorejai un ASV ir kārtējais blefs, bet varbūt arī ne. Atliek minēt, jo neviens nespēj paredzēt tā sauktās Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas vadoņa Kima Čenuna īstos nodomus.

Ļoti iespējams, ka tos nezina arī viņš pats. Phenjanai vienmēr bijusi sava īpatnēja loģika un vēl īpatnējāka visa notiekošā interpretācija. ANO Drošības padomes rezolūcija, kurā noteiktas papildu sankcijas pret Ziemeļkoreju sakarā ar februārī veikto kodolizmēģinājumu, Phenjanas izpratnē ir “tiešs kara pieteikums un karadarbība”. Tātad atliek vien aizsargāties…

Režīms, ko savulaik iedibināja Kims Irsens un kuru vēlāk pārņēma Kims Čenirs un tagad Kims Čenuns, sāk kļūt par apgrūtinājumu arī lielajiem kaimiņiem. Tomēr Ķīna ir ieinteresēta KTDR pastāvēšanā, un arī Krievija arvien uzlūko Kimu valstību kā neaizstājamu sabiedroto. Jeb sava veida pretrietumnieciskās koalīcijas locekli līdzās Kubai, Venecuēlai, Irānai un pārējiem sabiedrotajiem neatslābstošajā cīņā pret plēsonīgo Rietumu imperiālismu. Tiesa, Ziemeļkorejas valdošās dzimtas pārstāvjiem arī esot piemitušas sīkas rietumnieciskas izcelsmes vājības.

Piemēram, Kims Čenirs mīlēja dārgākos franču vīnus un konjaku, savukārt tagadējā vadoņa Kima Čenuna vecākā brāļa sapnis bija apmeklēt Tokijas Disnejlendu, ko viņš mēģināja piepildīt, ierazdamies Japānā ar viltotu pasi, bet pats Kims Čenuns ir amerikāņu basketbola fans un aktiera Žana Kloda van Dammes liels cienītājs.

Lai aptvertu Rietumu degradācijas pakāpi, tā ir jāiepazīst… Turklāt šāda interese palīdz iegūt jaunus draugus, kā bijušo NBA zvaigzni Denisu Rodmenu, kas, nesen viesodamies Phenjanā, uzreiz saprata, ka Kims ir “lielisks puisis”.

Bijušās Padomju Savienības politiskajā leksikā arī Ziemeļkoreja skaitījās “īsta tautas demokrātija” pretstatā “tā sauktās Korejas Republikas” jeb Dienvidkorejas “separātajam prettautiskajam režīmam”. Phenjana izvirzīja sev uzdevumu panākt visas Korejas apvienošanu “demokrātiskā republikā” un jo-projām apgalvo, ka dienvidkorejieši ir nelaimīga, svešinieku jūgā nospiesta tauta, kas, protams, jāatbrīvo no Rietumu važām.

Varbūt tādai nostādnei būtu jāierāda vieta “Cilvēces Sarkanās Grāmatas pirmajā lapā”, kur Imants Kalniņš grib ierakstīt Luka-
šenko un Putina pārstāvētās vērtības?

Galu galā KTDR, pateicoties režīma noslēgtībai un kodolieročiem, droši vien ir visneatkarīgākā pasaules valsts, no kuras izdodas izrauties tikai retajam. Tā ir pratusi nodrošināt varas sistēmai atbilstošas mākslas uzplaukumu un uzslējusi visaugstākās aizsargbarjeras, kas arvien pasargā Ziemeļkoreju no Rietumu “kloākas”.

Iespējams, šeit var vilkt vēl kādu paralēli. Pamiera līgumu ar Dienvidkoreju lauzusī Phenjana ir, aizņemoties frāzi no mūsmāju politikas, pretrietumnieciskās koalīcijas “pašcieņas bruņinieks” vai politiskais huligāns. Tikai jaukais puisis Kims, pārlieku ielaizdamies konfliktā, riskē ar savu ādu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+