×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Ziemeļkoreja plāno vērienīgas militārās mācības

Ziemeļkoreja gatavojas vērienīgām militārām mācībām, kas acīmredzot ir atbildes solis uz Dienvidkorejas-ASV kopīgajiem militārajiem manevriem, paziņojusi Seula.

“Mēs gūstam arvien vairāk pierādījumu, ka pēc raķetes palaišanas un kodolizmēģinājuma Ziemeļkoreja gatavojas sarīkot militārās mācības daudz lielākos mērogos nekā līdz šim,” paziņoja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis. Februārī Ziemeļkoreja veica savu trešo kodolizmēģinājumu, un pēc tā ir ieņēmusi izaicinošu pozīciju, raisot bažas, ka tā varētu veikt vēl vienu tālas darbības raķetes izmēģinājumu. Ziemeļkorejas oficiālajā laikrakstā “Rodong Sinmun” šodien lasāms, ka Ziemeļkorejas atomieroči ir “tērauda taisnības dūres”, kas aizsargā valsti no Dienvidkorejas draudiem. Laikraksts nosodījis arī ASV un Dienvidkorejas kopīgās ikgadējās militārās mācības.

Laikā no 11. līdz 21. martam tiek plānoti vēl vieni ASV un Dienvidkorejas spēku militārie manevri, kuros piedalīsies 3500 ASV karavīru un ap desmit tūkstošiem Dienvidkorejas karavīru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+