×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku noslēguma koncerta biļešu cenas būs 3-10 eiro

foto - Letafoto - Leta

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku noslēguma koncerta ieejas biļetes maksās no trim līdz desmit eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) noteikumu projekts, ar kuru otrdien iepazīsies valdība.

Plānots, ka svētku noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē būs arī Latvija kā prezidējošā valsts Eiropas Savienības (ES) Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas noslēguma pasākums Latvijā.

Biļešu cenas noslēguma koncertam noteiktas trīs eiro, pieci eiro un un desmit eiro atbilstoši sēdvietu atrašanās vietai dabā.|KM norāda, ka ieejas biļešu cenas noteiktas pēc iespējas zemākas, lai nodrošinātu pasākuma pieejamību visplašākajai sabiedrībai.

Noteikumu projektā paredzētas arī ieejas biļešu cenas diriģenta Imanta Kokara piemiņai veltītajam koncertam Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Biļetes uz šo koncertu maksās 15 eiro, ņemot vērā zāle sēdvietu kopējo skaitu un prognozējamo sabiedrības interesi par koncertu, pamato KM.

Ne vairāk kā 10% no svētku norišu vietu pieejamā sēdvietu skaita paredzēts atvēlēt svētku goda viesu un Latvijas kā ES Padomes prezidējošās valsts pasākumu rīkotāju un dalībnieku ieejas kartēm bez nominālvērtības. Ne vairāk kā 18% biļešu nodos iepriekšējā rezervēšanā pašvaldībām. Tādējādi kopumā publiskajā tirdzniecībā plānots nodrošināt 72% biļešu.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs izstrādās iekšējo kārtību, kādā tiks veikta ieejas biļešu iepriekšēju rezervācija un tiks izsniegtas ieejas kartes.

Savukārt, lai nodrošinātu svētku pasākumu izmaksu segšanu, neradot pārmērīgu slogu valsts budžetam un balstoties uz līdzšinējo svētku organizēšanas pieredzi, svētku dalībvalstis vienojušās, ka dalības maksa Baltijas valstu (Latvijas, Lietuvas, Igaunijas) vienam kora dalībniekam tiek noteikta 20 eiro apmērā, bet dalības maksa Ziemeļvalstu (Dānijas, Somijas, Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas) vienam kora dalībniekam – noteikta 30 eiro apmērā.

VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki notiks no 25. līdz 28. jūnijam Rīgā, kā arī citās Latvijas pilsētās un novados. Svētki Latvijā šovasar pulcēs aptuveni 8000 dalībnieku. Tajos piedalīsies kori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Islandes un Fēru salām, kā arī latviešu kori ārvalstīs. Programmu papildinās arī deju kolektīvi un pūtēju orķestri.

Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku tradīcija iedibināta 1995.gadā, lai pulcētu Baltijas un Ziemeļvalstu amatierkorus, izkopjot dziesmu un deju svētku tradīcijai raksturīgo kopdziedāšanu, tostarp “a cappella” izpildījumā, kas raksturīga Baltijas valstīm. Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki šogad atzīmē 20 gadu jubileju, un šo gadu laikā svētki sarīkoti visās tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs.

Svētkus sagatavo un rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā Padomē sekretariātu, Iekšlietu ministriju, Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Veselības ministriju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas pašvaldībām, Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, nevalstiskajām organizācijām, kā arī Baltijas un Ziemeļu valstu organizācijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+