×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Ziemeļvalstis vienojas par lielāku solidaritāti ar Baltijas valstīm Krievijas draudu priekšā (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Amerikas Savienoto Valstu, Latvijas un Norvēģijas valstu karogi ASV 1.kavalērijas brigādes rotas karavīru svinīgās sagaidīšanas ceremonijas laikā Ādažos.

Atzīstot, ka Krievija kļuvusi par lielāko draudu Eiropas drošībai, Ziemeļvalstis ceturtdien vienojušās par ciešāku sadarbību aizsardzības jomā un par lielāku atbalstu Baltijas valstīm, vairojot reģionālo drošību ar agresora atturēšanas politikas palīdzību.

Kopīgā deklarācijā Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas un Islandes aizsardzības ministri norādījuši, ka Ziemeļeiropai Krievijas dēļ jārēķinās ar iespējamām krīzēm vai incidentiem.

“Krievijas līderi ir parādījuši, ka viņi ir gatavi praktiski un efektīvi pielietot militārus līdzekļus, lai sasniegtu savus politiskos mērķus, pat ja tas prasa starptautisko tiesību pārkāpšanu,” teikts ministru kopīgajā paziņojumā, kas publicēts norvēģu laikrakstā “Aftenposten”.

“Baltijā un mūsu ziemeļu reģionā ir pieaugoša militārā un izlūkošanas aktivitāte,” norāda ministri. “Krievijas armija pie mūsu robežām mūs izaicina, un bijuši vairāki Baltijas valstu robežu pārkāpumi.”

“Krievijas rīcība ir lielākais Eiropas drošības apdraudējums,” uzsver Ziemeļvalstu ministri. “Krievijas propaganda un politiskie manevri veicina nesaskaņu sēšanu starp valstīm, kā arī NATO un ES (Eiropas Savienības) iekšienē.”

Ministri atzīst, ka ciešāka sadarbība starp Ziemeļvalstīm un solidaritāte ar Baltijas valstīm vairos drošību reģionā, atturot iespējamo agresoru, jo pieaugs viņa rīcības cenas slieksnis.

Norvēģijas Aizsardzības ministrija apliecinājusi paziņojuma autentiskumu, norādot, ka tas tiks publicēts kā ievadraksts visās lielākajās Ziemeļvalstu avīzēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Par cik Putina bandītiskās darbība tuvina Baltijas un Ziemeļvalstis Latvijas “prezidents” Bērziņš ar Lietuvas un Igaunijas prezidentu nomelnošanu televīzijā krievu valodā šos uzticības iedīgļus grauj.

  2. Izdomāts nožēlojams veids, kā mazināt bezdarbu Eiropā. Tas ir gatavošanās karam un lielgabalgaļas koncentrācija pie Krievijas robežām. Gribētu redzēt tur visus eiroparlamentāriešus un mūsu 100 galvas ar zābakiem kājās, lai fiziski aizstāv savas idejas un pārliecību.

    • Ruuutai: Par darbavieuu “radīšanu” jāatbild Putinam, kurš izslēdza no pasaules tirgus vairāk kā divsimt miljonu patērētāju Krievijā, Ukrainā, daļēji Baltkrievija vismaz uz desmīt gadiem. Pat pasaules lielākajā ekononikā Ķīnā ražošanas apjomi samazinājās.

      • Milie tautiesi- pastastiet ko .. mekle Es ?Visa pasaule .. bazes,tikai Baltija izpalika.Noteikti demografiju uzlabos,tas bus liels .. ieguldijums Baltias aizsardze no Krievijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+