Kultūra
Māksla

Zīmola “an&angel” radītāja stikla skulptūras izstādīs Bornholmā0

Foto: LETA

No 4. maija līdz 19. augustam Dānijā, Bornholmas mākslas muzejā kā daļa no Latvijas simtgades pasākumiem būs apskatāma stikla mākslinieka Arta Nīmaņa personālizstāde “Sun & Moon” (Saule & mēness), informē vietne “Latviesi.com”.

Izstādē tiks demonstrēts Arta Nīmaņa funkcionālais dizains un stikla skulptūras, ko mākslinieks radījis, izmantojot tradicionālo stikla apstrādes tehniku apvienojumā ar novatoriskām tehnoloģijām. Artis Nīmanis ar stiklu strādā un eksperimentē jau vairāk kā divdesmit gadus, un kopš 2004.gada viņš ir zīmola “an&angel” stikla trauku galvenais dizainers. Kā izstādes vieta Bornholma ir nozīmīga tieši savu stikla un keramikas tradīciju dēļ. Bornholmā reizi četros gados noris vērienīga stikla izstāde – European Glass Context. Tāpat uz salas atrodas Dānijas Karaliskās mākslas akadēmijas Stikla un keramikas fakultāte, kā arī pastāv vairākas stikla darbnīcas.

Izstādi rīko Latvijas vēstniecība Dānijā sadarbībā ar Bornholmas mākslas muzeju, un tā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

LA.lv