×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2013
Drukāt

Zinātnieki: “Krēsli mūs nogalina!
”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Ilgstoša sēdēšana nav tas, ko daba mums iecerējusi,” pārliecināta Kalifornijas universitātes medicīnas profesore Kamēlija Devtjana, kura veltījusi pētījumu mūsdienu cilvēku dienas ritmam. To, kā zināms, galvenokārt raksturo sēdošs darbs.


 

“Lielākajai daļai cilvēku ir vairāku gadu sēdēšanas pieredze. Viņi jūtas labi un ir pārliecināti, ka tieši tas mums jādara. Taču krēsls mūs nogalina,” pētījumā raksta Kalifornijas zinātnieki. “Mēs katru brīdi izmantojam, lai noparkotu savu sēžamvietu. Taču tā nav pareizi.” Amerikāņu pētnieki uzsver, ka cilvēka ķermenis radīts, lai staigātu, ko vairāku gadsimtu garumā mūsu senči arī aktīvi praktizējuši. Taču mūsdienās tā vairs nenotiek. Izpētīts, ka lielākā daļa cilvēku sēdus pavada vairāk nekā pusi no tām stundām, kurās viņiem vajadzētu doties pastaigās. “Diemžēl sēdus pozīcijas mūsu ķermenim rada noslogojumu, kuram tam nav paredzēts pielāgoties,” skaidro Devtjana. “Tādējādi var rasties virkne nopietnu veselības problēmu, tostarp slikta asins cirkulācija, dažādas sāpes muskuļos un kaulos, kā arī sirds slimības un cukura diabēts.”

Otrkārt, sēdēšana nozīmē, ka mēs ietaupām diezgan daudz enerģijas. “Taču enerģijas neizmantošana nozīmē arī kaloriju nededzināšanu. Un tas ir vēl viens veids, kā iedzīvoties liekajā svarā,” atsaucoties uz amerikāņu zinātnieku izpētīto, raksta avīze “The Los Angeles Times”. “Noris karstas debates par to, kas vairāk vainojams pie mūsu liekā svara – nazis un dakšiņa vai tomēr krēsls.” Cilvēks, kam ir sēdošs darbs, dienā nodedzina vidēji trīssimt kaloriju, kamēr tas, kuram ir fizisks darbs, – 2300.

Zinātnieki arī norāda, ka ar dažiem vingrinājumiem rīta stundās nebūs līdzēts, lai saglabātu savu veselību labā stāvoklī. Vingrinājumi esot jāizpilda vairākas reizes dienā, jādodas regulārās pastaigās. Tāpat zinātnieki iesaka izvēlēties pēc iespējas labāk veidotus krēslus jeb tā dēvētos aktīvos krēslus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+