×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

Zinātņu akadēmija Milleram atslēgs elektrību (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Producents Juris Millers koncertzālē "Rīga" LZA ēkā.

Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) strādājošajam uzņēmumam “Rīgas koncertzāle” no 2016. gada 1. janvāra tiks pārtraukta elektroenerģijas piegāde, aģentūru BNS informēja LZA pārstāve Ilze Stengrevica.

Viņa norādīja, ka “Rīgas koncertzāle” telpas LZA aizņem nelikumīgi.

Stengrevica pauda, ka nomas līgums starp LZA un “Rīgas koncertzāli” beidzies jau šā gada 31.augustā un nomnieks nav labprātīgi atbrīvojis telpas, “līdz šim brīdim turpinot tās izmantot bez tiesiska pamata”.

Aģentūra BNS ziņoja, ka koncertzāles vadītājs Juris Millers uzskata, ka elektroenerģijas atslēgšana būtu nelikumīga.

Koncertzāles vadītājs pauda, ka ir gatavs koncertu un izrāžu norisi nodrošināt ar ģeneratoru palīdzību, ja LZA pildīs rakstiski izteikto brīdinājumu par elektrības atslēgšanu.

“Šāda rīcība ir nonsenss. It kā tiesiskā valstī, kurā visiem ir jāievēro likumdošana, viena valsts iestāde atļaujas uzspļaut likumiem. Tā rīkojas pēc sava prāta un saprašanas, kurš, šķiet, ir “iesprūdis LZA ziedu laikos – pagājušā gadsimta 80. gados”,” teica Millers. Viņš piemetināja, ka februārī sāksies tiesas process pret LZA, kurā koncertzāles darbinieki cer uz taisnīgu spriedumu.

Tāpat ziņots, ka ka LZA iepriekš bija nolēmusi pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Millera koncertzāli no 1.septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Sākoties ziemas sezonai LZA nepieslēdza apkuri koncertzālei, tādēļ tā pašlaik tiek apsildīta ar elektrību.

LZA juridiskās palīdzības sniedzējs zvērināts advokāts Sergejs Rudāns aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka koncertzāles parāds par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem no marta līdz 1.septembrim ir 58 tūkstoši eiro. Uzņēmumam tika nosūtīti trīs brīdinājumi.

Rudāns iepriekš aģentūrai BNS apstiprināja, ka līguma laušana aizliedz Milleram izmantot koncertzāles telpas pasākumu rīkošanai. Millers ir pārliecināts, ka gadījumā, ja viena puse nepiekrīt līguma laušanai, tad tas nozīmē, ka strīds ir jārisina tiesas ceļā, bet līgums līdz tam brīdim ir spēkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. cccp&komunistu stagnantiem iepatikušies Millera sarkanie krēsli..tas kantors ir jāslēdz, māja jāpārdod izsolē un “zinātnieki” lai pelna naudu citur, citādi kabinetu īre&nodokļu nauda uztur nevajadzīgus krāmus!

  2. Milleram ir taisnība.
    Neatkarīgi, kuram taisnība.

Draugiem Facebook Twitter Google+