×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Ziņojums: Krievijas atbalstītie separātisti tuvojas funkcionālas armijas izveidei (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Briselē strādājošā domnīca Starptautiskā krīzes grupa publicējusi ziņojumu, kurā norāda, ka, neskatoties uz to, ka šobrīd Ukrainas austrumos apšaudes ir pieklusušas, Krievijas spēku aizvien lielākā klātbūtne kara izpostītajās teritorijās liecina par tuvojošos kara uzliesmojumu.

“Šobrīd vairāki incidenti, kas notikuši kopš 12. februāra, kad tika parakstīta Minskas vienošanās, liecina, ka Krievijas puse cenšas iegūt labākas pozīcijas nākotnes kaujās,” teikts ziņojumā, kura sagatavošanā piedalījušies rietumvalstu diplomāti un politikas apskatnieki. Tajā arī skaidrots, ka Ukrainas bruņotie spēki ir “apņēmības pilni”, tacu tiem trūkst “kompetentas vadības”. “Tikmēr separātisti ar Krievijas ievērojamu palīdzību lēnām tuvojas funkcionālas armijas izveidei,” teikts ziņojumā.

Ziņojumā arī norādīts, ka stratēģiski svarīgās Debaļceves pilsētas zaudēšana bija smags trieciens Ukrainas bruņotajiem spēkiem. “Haoss, kas valdīja kaujās par Debaļcevi, izgaismoja trūkumus Ukrainas armijas komandstruktūrās,” teikts ziņojumā. Tajā citēti Debaļcevē karojušie Ukrainas karavīri, kuri norādījuši, ka viņu komandieriem nav bijusi izpratne par notikumiem kaujas vietās un ka komandieri “pametuši” viņu vienības.

Briseles domnīcā gatavotā pārskata autoriem kāds Ukrainas drošības iestāžu darbinieks skaidrojis, ka valsts bruņotajos spēkos 75 procentos gadījumu problēmas sakne ir augstākās vadības nekompetence. Tāpēc ziņojuma autori mudina Ukrainas prezidentu Petro Porošenko veikt pārkārtojums valsts militārajā vadībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Triskaartigs "eksperts" Atbildēt

    Sitie Latvijas eksperti ir kremlinu bezsmadzenu trolli, un tik tiesam jusu raksti lidzinas Tvaika ielas iemiitnieku “sacerejumiem”.

  2. Karos jau Krievijas armija un atkal filmēsies Donbasa traktoristi un ogļrači, kuri savā brīvajā laikā no darba paņēmuši automātus rokā …

  3. lai tik sit amīšu armiju lupatu lēveros.ASV karos ar Krieviju līdz pēdējam ukru fasistam.

    • Paldies čečeniem, kuri Groznijā sakāva krievu armiju. Un ukraiņi arī ar krievu okupantiem gan tika, gan tiks galā – krievs jau nav karotājs un nekad tāds nav bijis (Kurzemē krievi latviešiem nāca virsū ar 10 reizes lielāku masu, bet latvieši tik un tā nepadevās) ! Drīzi krievam beigsies gaļa – maz tādu, kuri gribētu mirt par nacistu putinu un “krievnacistu pasauli”.

  4. ukrainas armija ir kaujas nespejiga. pi debalcevas komandieri aizbega pec pirmas zalves, pameta savus biedrus. tas tapec ka iet pilsonu karsun ukrainu komande amerikas slepkavas

    • No tevis tāds eksperts kā no cūkas balerīna. Svešas propagandas puļķīts tu esi ar savu pilsoņu karu. Putlera okupācija notiek, vairs jau paši autori to nenoliedz, tu tik klabini vecu plati, lai mucā augušie noticētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+