×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Ziņojums lēmumam par čekas maisu atvēršanu būs gatavs 2018.gadā (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija Stūra mājā - bijušajā Valsts drošības komitejas jeb čekas ēkā.

LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisija līdz 2018.gadam cer sagatavot visu nepieciešamo informāciju gaidāmajām diskusijām par tā dēvēto čekas maisu atvēršanu.

Kā šodien VDK izpētes komisijas konferencē sacīja komisijas priekšsēdētāja vietniece Kristīne Jarinovska, komisija savu pētniecisko darbu atbilstoši normatīvajam regulējumam plāno noslēgt 2018.gadā.

Līdz tam laikam komisija plāno īstenot trīs starptautiskas zinātniskas konferences un izdot ziņojumu krājumus.

Komisijas gala ziņojums patlaban ieplānots 2018.gada 31.maijā, kad VDK komisija Ministru kabinetam plāno iesniegt ziņojumu par VDK dokumentu atklātību. Jarinovska norādīja, ka “tas būs sava veida verdikts par to, kas būtu jādara ar atklātības jautājumu, – vai “čekas maisiem” būtu jābūt atklātiem, kādā veidā tiem jābūt atklātiem”.

Jarinovska pārliecināta, ka komisija būs sagatavojusi pētījumos balstītu pamatojumu nopietnām diskusijām politiķu vidū par atklātību. “Politiķiem 2018.gadā būs jāpilda likums un jārunā par atklātības jautājumiem, bet mēs izdarīsim visu, lai šis lēmums būtu izsvērts, izpētīts,” norādīja Jarinovska.

Kā norādīja komisijas priekšsēdētāja vietniece, jo vairāk komisija strādā ar VDK zinātnisko izpēti, jo biežāk nākas sastapties ar atziņu, ka cilvēki nezina, kas ir VDK. Tāpat daļa cilvēku apzināti mēģinājuši aizmirst to, kas ir VDK. “Viņi aizmirsuši par milzīgajiem taustekļiem, kas vienmēr bija klāt,” uzsvēra Jarinovska.

Viņa pauda, ka jautājumā par dokumentu atklātību ir jādomā ne tikai par to, vai “čekas maisi” būtu jāatklāj, bet arī par to, kādā mērā un kam tie būtu atklājami.

“Mums par laimi, izpratne par to, ka informācijai ir jābūt pieejamai, ir Eiropas Savienībā. Mums ir jāsagatavojas un jādod labs paraugs,” uzsvēra komisijas pārstāve. Viņa pauda, ka VDK izpētes komisija var sniegt priekšzīmi tam, kā nākotnē veidot priekšrakstus zinātniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. teju 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas beidzot varbūt būs saņemta drosme to izdarīt. taču – kur maisi bija visu šo laiku? vai tie bija drošībā/ vai tie nebūs jau “patīrīti?” protams, vienkāršie ļaudis jau tiem klāt netika, un tos uzvārdus tagad varēs publicēt……

  2. Izber uzvārdus uz galda un nav ko raustīties no lāča – jo ātrāk izbērsi , jo mazāk ļauna aģenti nodarīs. Jā bet ja tos šodien piesedz jau citi? Tāpēc jāber!!!

  3. Jāsazortē, kurus rādīt atklāti, bet kurus paturēt šantažēšanai .

Draugiem Facebook Twitter Google+