Latvijā
Sabiedrība

Žurnālists Artis Drēziņš izstāsta, kā atklājis šokējošo stāstu par mājdzemdībām Jelgavas pusē3

Ekrānuzņēmums no “Apollo” video/ FOTO: Artis Drēziņš, kolāža – la.lv

“Latvijas Avīzes” žurnālists Artis Drēziņš izstāstījis, kā atklājis šokējošo stāstu par dzemdībām mājās Jelgavas pusē, kurās mira Pirmās Jēzus evanģēliskās baznīcas draudzes locekle – jauna sieviete Līva un arī jaundzimušais. Ārsti netika saukti, bet “notika paļaušanās uz Dieva gribu”.

A. Drēziņš sniedzis interviju portālam “Apollo”.

Pētot tiesu lietas, žurnālista uzmanību pievērsuši apsūdzības izvirzītie Krimināllikuma panti, kas esot ļoti reti – par neatļautu ārstniecību un par atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī. Lai sabiedrība uzzinātu par šo notikumu, paveicies, ka šī tiesas prāva bijusi atklāta un žurnālists varējis tai sekot līdzi jau kopš pirmajām liecībām.

Uz apsūdzēto sola sēž 25 gadus vecais Renārs (mirušās sievietes vīrs) un 51 gadu vecais Valdis Simsons (mirušās sievietes tēvs) – abi atrodas pirmstiesas apcietinājumā, bet 40 gadus vecā Solvita Dāvida  (draudzes garīgā līdera sieva) ir uz brīvām kājām.

“Jāsaka, ka biju šokā jau no pirmās liecinieces teiktā un protams, no pašas apsūdzības. Es gan nolēmu nepaļauties tikai uz tiesas zālē izskanējušajām liecībām un papētīt šo lietu daudz sīkāk. Galvenais jautājums bija – vai viss tiešām ir tā, kā izskatās?”

Žurnālistam vērtīgs informācijas avots bija kāda sieviete, kura agrāk bijusi draudzes locekle, bet šo kopienu pametusi. Žurnālists tikās un runāja ar vismaz 20 cilvēkiem, kam bijusi saistība ar mirušo sievietei vai draudzi.

“Nobraucu tuvu 1000 kilometriem, mēģinot atrast attiecīgās komūnas mājas, cilvēkus, fotografējot īpašumus. Neatradu nekāda veida pretrunīgu informāciju, kas varētu liecināt par to, ka tas, ko mēs zinām, ir kādā veidā nepatiesība,” stāsta Artis Drēziņš par informācijas iegūšanu.

Saistītie raksti

Viņš izpētījis, ka šāda draudze eksistējusi arī pirmās Latvijas brīvvalsts laikā, bet tad to aizliedza. Draudze savu darbību atjaunojusi padomju gados. 1952. gadā tā sašķēlās divās daļās un šāds sadalījums ir saglabājies līdz pat mūsdienām. Draudze radikalizējusies, kad par tās garīgo līderi kļuvis Jānis Dāvids.

“Tas kas mani satrauc un ko es nespēju pieņemt ir tas, ka šādai ticībai blakne var būt tas, ka mirst bērns un viņa māte,” sabiedrisko nozīmību šai lietai intervijā portālam uzsvēra žurnālists.

SKATIETIES arī video, kur žurnālists stāsta, kā viss notika

LA.lv