Foto – Shutterstock

Grūtnieces aicina uz semināriem, pēc kuriem ir lielāks miers, pārliecība, mazāk baiļu 0

Jau 26. februārī sākas grūtnieču semināru cikls, taču katru nodarbību var apmeklēt arī atsevišķi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu 78
Lasīt citas ziņas

Semināru ciklā radoši atraisīsim saikni ar savu ķermeni, dziļāko būtību un savu bērniņu: lai sajustu ķermeņa, gara, emocionālās pasaules vienotību, caur radošām nodarbēm meklētu vairāk personiskās atbildes, kāda esmu, kā tas var palīdzēt dzemdībās/pēcdzemdību periodā un ko vajadzētu stiprināt, kas ir mani zināmie un apslēptie resursi, atvērtos gaidībās un radībās notiekošajam, labāk sadarbotos ar savu ķermeni, pieņemtu sevi, nemelotu sev, gūtu lielāku spēku un pārliecību, vairāk izprastu par grūtniecību, dzemdībām un pēcdzemdību periodu.

Katrā nodarbībā būs:

• nedaudz teorijas par grūtniecību, dzemdībām vai pēcdzemdību periodu,

• kādas no radošām metodikām:

– dažādas ķermeniskas tehnikas

CITI ŠOBRĪD LASA

– zīmēšana savu sajūtu spontānai atraisīšanai, personisku atbilžu rašanai

– spontānā rakstīšana

– dzemdību deja

• atbalstoša saruna

• dalīšanās grupā – tik, cik katrs vēlas

• relaksācija

Iepriekš notiekušo semināru māmiņu atsauksmes:

* “Pēc semināra jūtos daudz mierīgāka. Nodarbības palīdzēja sajust un saprast to, kas notiek ar mani. Un, redzot/dzirdot citu meiteņu stāstus, palīdzēja man arī aizdomāties par nākamajiem grūtniecības posmiem. Ļoti palīdzēja zīmējumi un to analizēšana. Mīļš, liels paldies! (Ieva Šulca)

* “Man šis seminārs ļoti patika, jo tā bija tāda kā miera osta četru nedēļu garumā,kur ar relaksējošu vingrinājumu, mūzikas un zīmēšanas palīdzību pilnībā atslēdzos no ikdienas un ļāvos domām un sajūtām par gaidību/dzemdību laiku.”

* “Atnākot uz semināru, mans mērķis bija izveidot saikni ar savu bērniņu, taču patiesībā sasniedzu citu mērķi – atbrīvojos no bailēm par dzemdībām, jo līdz šim bija traucējuši traumatiska pirmo dzemdību pieredze, taču ar semināra palīdzību man vairs nav bail dzemdēt,jo esmu iepazinusi savādāku pieeju šim pasākumam.Visvairāk patika dzemdību baiļu zīmēšana un pieskārienu, masāžas veikšana. Milzīgs paldies par sievišķīgo un meditatīvo semināra vadīšanu. (Ieva)

* “Ļoti patika. Iemāca vairākas relaksējošas prakses, kas palīdz sagatavoties ne tikai dzemdībām, bet dod iespēju atbrīvoties jebkurā mirklī, ja ir tāda nepieciešamība. Uz semināru jānāk ar tukšu bļodu, lai spētu aizpildīt to ar tām zināšanām, ko vadītāja dod, un tikai pēc tam mājās apdomāt, ko pieņemt un ko nepieņemt.” (Inga Lencēviča)

Reklāma
Reklāma

Semināra apmeklētājas novērojušas būtisku baiļu mazināšanos no dzemdībām.

Seminārus vada: dūla* Linda Rozenbaha. Grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” autore.

Linda Rozenbaha ir viena no pirmajām dūlām Latvijā, regulāri papildina zināšanas kursos un semināros Latvijā un ārzemēs. Sniedz atbalstu grūtniecības laikā – gan veiksmīgi noritošas grūtniecības gadījumā, gan ja ir spriedzes pilnas gaidības; gatavo dzemdībām gan individuāli, gan pārus; atbalsta dzemdībās; veic pēcdzemdību stiprinošos rituālus, konsultē par zīdīšanu.

Linda: “Man patīk darbā izmantot mākslas, radošas un ķermeniskas metodes, jo tās atraisa dzīvīgumu, vitalitāti, palīdz piekļūt tādiem mūsu iekšējās zināšanas un spēka resursiem, kurus ne vienmēr paši esam apjautuši. Un galu galā – dzemdības ir ļoti instinktīvas, arī bērnus audzinām ne tikai ar prātu.”

*Dūla – nemedicīniska atbalsta persona, kas var palīdzēt grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā: sagatavojot informatīvi, sniedzot emocionālo un fizisku atbalstu.

Vairāk informācijas: gaidibas.lv

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.