Aivars Hermanis: Publiskais sektors par pasākumiem maksā divreiz dārgāk, jo neviens neatbild ar savu maku 0
Mūziķis Aivars Hermanis TV24 raidījumā “Preses klubs” norāda uz būtiskām atšķirībām starp publiskā un privātā sektora pieeju pasākumu rīkošanā – valsts nauda tiek tērēta bez personīgas atbildības, kas noved pie pārmaksām un neefektīvas saimniekošanas.
“Jebkas, ko publiskā sektora rīkotāji, ierēdņi rīko, tas parasti ir divas līdz trīs reizes dārgāk nekā tirgus cena,” izceļ mūziķis.
Uz jautājumu, kāpēc pašvaldības maksā par pasākumiem dārgāk nekā privātais organizators ar tādu pašu apjomu, Hermanis atbild: “Tāpēc, ka tur galā nav neviens, kas atbild ar savu maku.”
Viņš turpina, sakot, ka, ja pats noīrē, piemēram, “Xiaomi” arēnu, tad var būt divi varianti – var nopelnīt vai pazaudēt naudu. Tādā gadījumā ir jāapsver vairāki varianti un kārtīgi par to jādomā – arī jākaulējas par katru pozīciju, jo tā ir paša nauda, pieredzē dalās Hermanis.
“Vienmēr, rīkojot šādus publiskos pasākumus, ko rīko publiskais sektors, vienmēr interese ir to cenu uzskrūvēt pēc iespējas augstāku un izsist no valsts pēc iespējas vairāk,” saka mūziķis. Taču privātam ir tieši pretējas intereses.
“Tas ir pavisam atšķirīgs domāšanas veids un atšķirīga mehānika šajā te finanšu domāšanā,” pauž Hermanis.