Foto – Fotolia

Amazones, hobiti, Bābeles tornis. 10 mītiskas radības un leģendas, kuru pastāvēšana ir pierādīta 0

Salavecis tomēr nepastāv

Zvejnieks: “tāda mērvienība malkai kā beramkubs – tas parādījās, kad tirgotāji izmantoja vecu cilvēku lētticību un smērēja kuba vietā” 2
VIDEO. “Kas notiktu, ja raķešu triecienā uzsprāgtu Zaporožjes atomstacija? Radiācija būs pa visu Eiropu?”: atbild Jānis Slaidiņš 7
Krievijas mērķis esot karā vājināt Ukrainas industriālo ekonomiku, lai tā vairāk līdzinātos kādai no Baltijas valstīm 32
Lasīt citas ziņas

Monstri, maģija un Salavecis nepastāv – par to strīdēties ir bezjēdzīgi. Taču kā jums patīk ziņas, ka vairākas mītiskas radības ir dzīvojušas patiešām un, iespējams, dzīvo vēl tagad, bet daudzām leģendām, kas aprakstītas literatūrā, ir reāls pamats? Zinātnieki ir pacentušies un atraduši pierādījumus, kuriem grūti nenoticēt.

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Hobiti

Vienā no alām Indonēzijas salās arheologi atrada aptuveni 90 centimetru garus skeletus ar galvaskausiem, kas atbilst trešdaļai no cilvēka galvaskausa apmēra. Tika noteikts mirstīgo atlieku vecums – aptuveni 12 tūkstoši gadu. Tāpat tika atrastas pēdas civilizācijai, kas vecuma ziņā sakrita ar skeletiem.

Skeptiķi pauda, ka tie nevar būt hobiti un ka atliekas pieder cilvēkiem, kas slimojuši ar mikrocefāliju. Tomēr vairākums zinātnieku sliecas uzskatīt, ka hobiti ir bijuši atsevišķs homo ģints atzars tāpat kā, piemēram, neandertālieši un viņiem bijis ar cilvēkiem kopīgs sencis.

Foto – Shutterstock

Pūķi

Parastos dinozaurus un senos gigantiskos krokodilus ar pilnām tiesībām nevar nosaukt par pūķiem, jo viņi nenodarīja kaitējumu cilvēkiem, tāpēc, ka ar tiem nekad nesatikās, dzīvojot dažādos laikmetos.

Taču ir ziņas, ka Austrālijas aborigēnus terorizējušas zināmas radības, kas līdzīgas mītiskajiem pūķiem. Šo būtņu garums sasniedzis astoņus metrus un svars – gandrīz divas tonnas. Viņu siekalas saturējušas indi, kas nonākot asinīs, izraisīja tūlītēju nāvi.

Galvkāju molusks krakens

Leģendārais gigantisku izmēru jūras briesmonis ir reāli pastāvējis. Un tas bija ne tik ļoti līdzīgs kalmāram, kā daudzi domā. Patiešām, kurš tad baidīsies no kalmāra.

Bet ne tik sen krakenam līdzīgs radījums tika manīts Indijas okeānā. Tas bija 14 metru garš, ar knābi un milzīgām acīm, kas līdzīgas futbola bumbām. No kalmāra šis krakens atšķīrās ar lielu daudzumu dzeloņu uz ekstremitātēm, kas spēj saraut gabalos jūras kuģi.

Amazones

Šīs mītiskās, kareivīgās būtnes, šķiet, bija nekas vairāk kā antīka eposa varones. Taču viņu pastāvēšanu pierādīja jau grieķu vēsturnieks Hērodots. Viņš pētīja šo jautājumu un uzzināja, ka reālās amazones vienā no kariem tika saņemtas gūstā un pārvietotas uz Eirāzijas stepēm.

Tur viņas turpināja militāro karjeru un iesaistījās konfliktos ar senajiem skitiem. Amazoņu unikālais, asais prāts un cīņas prasmes iedzina šausmās skitu vadoņus. Tāpēc viņi izdomāja uzveikt amazones nevis ar spēku, bet ar mīlestību. Tādējādi daudzas kareivīgās būtnes noslēdza laulības ar skitu vīriešiem.

Bet izrakumi Eirāzijas stepēs liecina, ka vietējām sievietēm dzīves laikā bijuši miesas bojājumi, kas raksturīgi karadarbībā gūtām traumām, turklāt viņas tika apglabātas kopā ar ieročiem un bruņām.

Briesmīgais vilks

Šie mežonīgie dzīvnieki bijuši daudzu fantāzijas filmu varoņi, tostarp leģendārajā seriālā “Troņu spēle”. Realitātē tie arī pastāvēja, bija daudz lielāki par parastajiem vilkiem un apveltīti ar milzīgiem zobiem-dunčiem. Izmira šie dzīvnieki tāpēc, ka zaudēja savu galveno pārtikas avotu, apēdot visus, kas bija par viņiem vājāki. Briesmīgie vilki pārāk lēni skrēja, lai nomedītu mazākus dzīvniekus, tāpēc bads lika tiem kļūt par maitēdājiem, bet pēc tam izmirt.

Skilla un Haribda

Vēl viens briesmoņu veids, kas minēts eposā “Odiseja”, arī nav izdomāts tukšā vietā. Būtnēm, kas aizsargāja no kuģiem divus šaura līča krastus, ir reāls prototips.

Daudzgalvainais briesmonis Skilla ir briesmīgs virpulis ūdeņos pie Itālijas, kura ietekme uz garām peldošajiem kuģiem ir precīzi līdzīga Skillas darbībai. Bet šauruma otrā krastā esošā Haribda ir klinšaini sēkļi – tie arī radīja briesmas, kas lielākas par jūras briesmoņiem, kuri gremdēja kuģus.

Kosmiskie slepkavas berserki

Berserki ir ne tikai mūsdienu fantāzijas romānu personāži. Pirmo reizi viņi minēti seno skandināvu eposā kā neparasti spēcīgi un neuzvarami karavīri.

Šādi kaujinieki pastāvēja arī īstenībā, taču ar superspēku viņus apveltīja halucinogēnās vielas. Tās padarīja pavisam parastus ļaudis drošsirdīgus, nejūtīgus pret sāpēm un briesmām. Pētnieki atklājuši, ka berseki lietoja arī bufotenīnu, kas izraisīja viņos negantas dusmas.

Bābeles tornis

Bābeles tornis ir pamats leģendai par vienotas cilvēku valodas sadalīšanu daudzās valodās. Reāli šis tornis tika uzbūvēts par godu dievam Mardukam un to sagrāva Maķedonijas Aleksandrs. Vēlāk viņš šo celtni gribēja atjaunot, taču nomira pirms paspēja to paveikt. Pēc tam daudzi mēģināja atjaunot gigantisko būvi, bet galu galā tas nekad tā arī netika izdarīts.

Mobijs Diks

Gigantiskais baltais valis-slepkava Mobijs Diks nav rakstnieka Hermana Melvila izdomājums. Tā reālais prototips bija vēl bīstamāks, mežonīgāks un lielāks. Viņa uzbrukumos gāja bojā simtiem vaļu medīšanas kuģu.

Kapteinis Ahabs, Melvila romāna varonis, arī bija reāls cilvēks. Viņš dzīvoja salās, ap kurām uzdarbojās baltais valis un nonāca ar šo briesmoni sadursmē jūrā. Ahabam un daļai kuģa komandas patiešām izdevās izdzīvot, taču piedzīvojot šausmīgus pārbaudījumus.

SAISTĪTIE RAKSTI

Smogs

Briesmonis, kas ir daudzu leģendu un nostāstu varonis, patiešām dzīvoja ūdens alās un pakāpeniski, tūkstošiem gadu laikā, attīstīja spēju pacelties gaisā, kļūstot par pilnvērtīgu pūķi. Šādi smogi bija lielāki par Bruklinas tiltu un varēja dzīvus aprīt vairākus cilvēkus uzreiz. Par laimi, viņi noteikti ir izmiruši.

Avots: “you-journal.ru”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Zvejnieks: “tāda mērvienība malkai kā beramkubs – tas parādījās, kad tirgotāji izmantoja vecu cilvēku lētticību un smērēja kuba vietā” 2
VIDEO. “Kas notiktu, ja raķešu triecienā uzsprāgtu Zaporožjes atomstacija? Radiācija būs pa visu Eiropu?”: atbild Jānis Slaidiņš 7
Krievijas mērķis esot karā vājināt Ukrainas industriālo ekonomiku, lai tā vairāk līdzinātos kādai no Baltijas valstīm 32
“Lielākā daļa pat nesaprot, kā rēķinus apmaksāt!”: Čerkovskis skaidro sabiedrības izpratni par enerģētiku
Nākamnedēļ laikapstākļi būtiski mainīsies. Ko sinoptiķi prognozē?
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
“Ir jāanulē Latvijā līdz šim izdotās uzturēšanās atļaujas un vīzas tiem, kas atbalsta Krievijas agresiju,” rosina Egils Levits
VIDEO. Henriks Danusēvičs par partiju solījumiem: “80% no solītā viņi izdara pretēji!” 8
VIDEO. “Kas notiktu, ja raķešu triecienā uzsprāgtu Zaporožjes atomstacija? Radiācija būs pa visu Eiropu?”: atbild Jānis Slaidiņš 7
FOTO. Saglabāts pat saimnieka krēsls, kas pildīts ar salmiem! Kā Viktors apvieno senu Jūrmalas vasarnīcu ar mūsdienu arhitektūru 3
“Manā istabā neskan vairs mūzika!” Saruna ar dzejnieku Daini Deigeli
20:57
Līgatnes dabas takās varēs izzināt susuru dzīvesveidu
20:34
Galvenie iemesli, kāpēc jauni un lietoti auto kļūst dārgāki
20:15
FOTO. “Viņi parādīs, kas ir īstie karaliskās ģimenes locekļi”: princis Viljams un Keita Midltone dosies uz Ameriku
FOTO. Vērmanes dārzā par 78 tūkstošiem eiro atklāta atjaunotā Rīgas vecākā strūklaka 5
Līvānu novadā skolēniem arī nākamajā mācību gadā būs brīvpusdienas 4
“Lielākā daļa pat nesaprot, kā rēķinus apmaksāt!”: Čerkovskis skaidro sabiedrības izpratni par enerģētiku
VDD: Uzvaras pieminekļa demontāžas laikā nav izslēdzamas provokācijas, tāpēc gatavojamies kopā ar Valsts policiju
VIDEO. Pēc pašas izraisītas smagas autoavārijas mirusi Holivudas aktrise Anna Heša
VIDEO. “Agrāk man vannasistabā dzīvoja sliekas!” Anitra Tooma pastāsta, kāpēc mājoklī vajadzētu turēt šos “mājdzīvniekus”
Amerikāņu astronauts Edgars Mitčels nosūtītā vēstulē Obamam atklājis, ka citplanētieši nepieļaus kodolkarus uz Zemes
Pašmāju bēdīgi slavenajam “Memory Water” tomēr būs jāmaksā 15 000 eiro sods par cilvēku maldināšanu 22
Svētdien Latvijā tveice pastiprināsies. Līdz cik grādiem “uzkarsīs” gaiss?
VIDEO. Vai ar NATO ātrās reaģēšanas brigādi ir pietiekoši Baltijas valstu drošībai? Atbild Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs
Garšīgi, daudz ūdens un maz kaloriju! Kas vērtīgs kabačos?
“Ja, piemēram, nomedī grūsnu vilku māti – lielas nepatikšanas, bet, ja vilks saplēš grūsnu aitu māti, tas nav nekas…”: lauksaimnieki bažīgi par vilku uzbrukumiem
VID sodījis vairākus Latvijas politiķus par nepatiesi sniegtām ziņām deklarācijās
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs