Anda Rožukalne: “Visas jomas, kurās dominē sievietes, ar laiku kļūst mazāk apmaksātas!” 45

Par topošajiem komunikācijas un mediju speciālistiem un viņu iespējamo atalgojumu savs, pētījumos balstīts viedoklis ir Rīgas Stradiņa Universitātes komunikācijas fakultātes dekānei Andai Rožukalnei.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

“Protams, mediju un komunikācijas speciālisti, kas beidz augstskolas, saņem to algu, kas ir vidēji nozarē. Vēl viens aspekts – šajā jomā strādā ļoti daudz labi izglītotu, talantīgu sieviešu, un diemžēl man ir jāsaka, ka visas jomas, kurās dominē sievietes, ar laiku kļūst mazāk apmaksātas.

Un tā ir problēma, ko šī joma viena pati nevar atrisināt,” atbildot uz raidījuma vadītājas Guntas Līdakas jautājumu, vai atalgojums motivē komunikācijas un mediju studijām, sacīja Rožukalne.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es veicu pētījumu par dzimumu sadalījumu Latvijas medijos un konstatēju, ka pāri par 60 % ir sievietes, bet vadošos amatos, it sevišķi interneta medijos, pieaug vīriešu skaits.

Man pat bija virsraksts – sieviešu veidots saturs vīriešu vadītos, īpašumā esošos medijos, kā arī tu to šobrīd pārstāvi, Gunta. Bet jā, tas ir šo vadītāju lēmums.

Ir ļoti daudz komunikācijas speciālistu valsts un pašvaldību institūcijās, kur ir vidējas algas, un vienlaikus ir Vakcinācijas birojs, kur ir ļoti labas algas…”

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.