Huawei koncerna prezidents Lins Hua (Liang Hua).
Huawei koncerna prezidents Lins Hua (Liang Hua).
Publicitātes foto

Astoņi miljardi iespēju 0

Autors: Haralds Teiermanis

Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
“Es neticu tādiem negadījumiem…” Slaidiņš par to, vai ugunsgrēks bezpilotu lidaparātu ražotnē bija negadījums vai sabotāža 53
Lasīt citas ziņas

Globālā pandēmija un tās sekas ir vēl līdz galam nenovērtēts ļaunums ekonomikai un planētas cilvēkiem. Tikpat lielā mērā – pandēmija ir izvērtusies par milzīgu iespēju simtiem tūkstošu cilvēku strādāt un mācīties attālināti, lai gan iepriekš šīm sabiedrības grupām būtu jāapmeklē darba vieta simtiem kilometru attālumā no ģimenes ligzdas, būtu jācenšas pārvarēt infrastruktūras šķēršļus, pašam esot ratiņkrēslā un daudz, jo daudz citos dzīves scenārijos, kur attālināto iespēju ievērojama paplašināšanās ir “pandēmijas blakne”.

Šomēnes Huawei sniedza būtisku apsolījumu – palīdzēt vēl 120 miljoniem cilvēku baudīt savienotās digitālas telpas priekšrocības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai arī mums Latvijā interneta pieejamība ir norma un nereti runājam par “atslodzi” no tīmekļa un tradicionālo wi-fi pieejamību restorānos jau sāk nomainīt digitālā detoksa piedāvājumi, atstājot viedierīces ārpus mierpilnas sarunas durvīm, zemeslodē ir ievērojams skaits cilvēku, kuri nekad un ne reizi nav pieslēgušies tīmeklim.

Apvienoto Nāciju organizācijas daļa – Informācijas un Telekomunikāciju attīstības birojs tiecas palielināt iespējas izzināt www pasauli. Līdz šim 2.9 miljardiem no nu jau vairāk kā 8 miljardu lielās planētas iedzīvotāju populācijas nav piekļuves digitālajai videi. Huawei, inovāciju pasākuma “ Connectivity+: Innovate for Impact” laikā deva solījumu vēl 120 miljoniem kļūt par šī gadsimta pasaules pilsoņiem.

“Mēs pārceļamies no mobilā interneta laikmeta uz inteliģentā interneta laikmetu,” no foruma skatuves mediju pārstāvjus un pasākuma viesus uzrunāja Huawei koncerna prezidents, Lins Hua (Liang Hua).

Gada laikā, kopš 2021.gada vasaras iniciatīvai, kas ļautu zemeslodes cilvēkiem būt tuvākiem, sasniegt augstākus izglītības un inovācijas iespējas un iekļauties jaunajā digitālās ekonomikas un digitālas pārvaldības plūsmā iesaistījušies jau 196 pasaules vadošie uzņēmumi ar kopumā 364 solījumiem paveikt lielas lietas.

Huawei atzīmē, ka lai gan tikai 7% planētas ir bez interneta pārklājuma, milzīgā plaisa ierīču un pakalpojumu pieejamībā saglabājas un Ķīnas uzņēmums ir noskaņots palīdzēt par 120 miljoniem cilvēku mazināt “digitālo plaisu”. Tas ir liels solis, lai kopīgiem spēkiem piepildītu ANO misiju, sniedzot digitālo transformāciju iespējas katram pasaules iedzīvotājam, neatkarīgi no tā, kur viņš dzīvo.

Lielākie izaicinājumi gaidāmi Āzijas un Āfrikas reģionos, pašās apdzīvotākajās planētas daļās. Šī gada vasarā vairāk nekā 59% pasaules cilvēku mita Āzijā, vairāk nekā 17% Āfrikā, bet Eiropā tikai nedaudz virs 9%.

Viens no pasaules valstu valdību izaicinājumiem ir telekomunikāciju pakalpojumu pieejamība, jo vēl šogad mazāk attīstītās valstīs un nacionālās ekonomikās par pieeju www mājsaimniecībām bija jāmaksā vairāk nekā 10% no kopējiem ienākumiem. Pastāv uzskats, ka šim skaitlim kopējos mājsaimniecības izdevumos par dažādā veida komunālajiem pakalpojumiem nevajadzētu pārsniegt 2% robežu (Eiropā tā svārstās ap 1% rādījumu).

2022.gads visā pasaulē nācis ar Krievijas-Ukrainas kara izaicinājumu un tādu kā “kara nodokli” – paaugstinātu energoresursu cenu. Mazāk attīstītas ekonomikās tas nozīmē vēl vairāk attālinātu digitālo pieejamību, jo līdzekļus, kurus varētu virzīt informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju attīstībai nepieciešams atvēlēt pašām svarīgākajām – eksistenciālajām pamatvajadzībām.

Filosofiski varam atgriezties uz raksta sākumpunktu – digitālo iespēju laiku un atcerēties, ka pēdējās desmitgades laikā arī digitālā ir kļuvusi par vienu no pamata vajadzībām. Varam atcerēties arī to, ka (pār)apzīvotākajās planētas daļās – jo sevišķi Āfrikas kontinentā tieši mobilā ierīce ir vienīgā tehniskā iespēja pieslēgties tīmeklim, jo datoru mājsaimnieciba nevar atļauties.

Tādēļ Huawei joprojām attīsta arī ļoti pieejama budžeta ierīces, apzinoties, ka milzīgai daļai planētas tieši šāds būs vienīgais ceļš uz digitālu tirdzniecību vai digitāliem valsts pārvaldes pakalpojumiem.

Mēs katrs nākam pasaulē ar šķietami neierobežotu iespējamību attīstīt savu dzīvi. Starp 8 miljardiem cilvēku ir daudz vairāk talantīgu, zinošu un spilgtu personību, taču 2,9 miljardiem nav iespēju savas spējas realizēt un parādīt tālāk par savu ciematu.

Huawei ir viens no tiem pasaules tehnoloģiju koncerniem, kas sniedz iespēju. Iespēju, kas tuvā nākotnē visiem un katram no mums – 8 miljardiem zinošu, radošu un unikālu cilvēku ļautu būt daļai no digitālo tehnoloģiju un inovāciju telpas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
“Es neticu tādiem negadījumiem…” Slaidiņš par to, vai ugunsgrēks bezpilotu lidaparātu ražotnē bija negadījums vai sabotāža 53
VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
Vai Krievijas pensionāri sabiedriskajā transportā Rīgā joprojām tiek pārvadāti par velti? 22
Dzīvokļu īpašniekiem jāpasūta padziļinātā tehniskā apsekošana visām mājām, kas celtas pirms 50 un vairāk gadiem
Lasīt citas ziņas
No “Rail Baltica” īstenošanai piešķirtās naudas izlietoti jau 42%. Kas ir paveikts?
VIDEO. Vairāk nekā 750 000 iedzīvotāju visā Francijā protestē pret pensiju reformu
Uzbrukuma mēģinājums Vuhledarā beidzies ar smagu “pērienu” – likvidēts Krievijas komandieris ar visu štābu
Izmeklētāji: Ir “stingras norādes”, ka Putins apstiprināja raķetes piegādi, ar kuru tika notriekta Malaizijas lidmašīna
1923. gada 8. februāris avīzēs. Par kuģu reģistrēšanu un Latvijas flagas ­patentes izdošanu
23:20
Pārsona vizītes pievienotā vērtība. Latvijā vizītē ieradies Starptautiskās paralimpiskās komitejas prezidents
22:12
Uzbrukuma mēģinājums Vuhledarā beidzies ar smagu “pērienu” – likvidēts Krievijas komandieris ar visu štābu
21:32
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Britu tanki Ukrainā tiks izvietoti jau nākammēnes, sola britu premjers
FOTO. Ar alpīnistu palīdzību Siguldā nojaukts 80 metrus augsts tornis – augstākais demontētais objekts beidzamajos gados Latvijā
VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
“Es neticu tādiem negadījumiem…” Slaidiņš par to, vai ugunsgrēks bezpilotu lidaparātu ražotnē bija negadījums vai sabotāža 53
Pēc 31 gada dienestā izdienas pensijā nolēmis doties VUGD priekšnieks Āboliņš 12
Jaunzeme atklāj, kāpēc nepieņēma darbu, kuru viņai piedāvāja, bet atgriezās VID ģenerāldirektores amatā
“Nacionāļi saudzē savu ietekmīgo biedru,” neizsakās par Helmaņa tikšanos ar ES sankcijām pakļauto krievu oligarhu Avenu
“Mūs jau sadzird Ramšteinā!” Egila Līcīša sauna ar Aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci
Nepietiekamā finansējuma dēļ onkoloģijas pacienti var nesaņemt adekvātu pretvēža terapiju
Nav zināms, vai ugunsgrēks dronu ražotnē ietekmēs piegādes Latvijas armijai, bet darbs ir atsākts
VIDEO. 10 lietas ikkatra mājās, kas var izraisīt ilgstošas veselības problēmas un dažāda rakstura saslimšanas 17
Kerli Vares: Spēja pielāgoties ietekmēs tālāko attīstību. “Euribor” celšana ir zāles pret augsto inflāciju
Dzīvokļu īpašniekiem jāpasūta padziļinātā tehniskā apsekošana visām mājām, kas celtas pirms 50 un vairāk gadiem
Policistam par 200 eiro kukuļa izspiešanu no šofera piespriež 4,5 gadu cietumsodu
VIDEO. Sirsnīgs stāsts – no automašīnu riepu diskiem lietuviešu brīvprātīgie ražo krāsniņas ukraiņiem
VIDEO. Iesprostots zem zemestrīces gruvešiem, zēns ieraksta sirdi plosošu ziņu 1
VIDEO. “Esam kļuvuši par vilku izšaušanas lielvalsti, tas ir kauns!” Dzīvnieku aizstāvji cenšas panākt medību kvotu samazināšanu
“Ēdiens vīrietim uz 3 dienām? Un tas ir viss? ” Fotogrāfa Aleksandra Sokolova ēdienkarte daudziem rada patiesu izbrīnu
VIDEO. “Man vairāk patīk tas temperaments!” Estrādes zvaigzne Žoržs Siksna atklāj, kāpēc ir precējies ar krievu tautības sievieti
VIDEO. “Alus vēderiņi, neglīti džemperi – ne skata, ne stājas!” Sabiedrības dāma Elita Drāke skarbi izsakās par pašmāju vīriešiem 113
Aizsardzības ministrija pārdomā un no jauna paziņo, kurus jauniešus iesauks valsts aizsardzības dienestā 4
VIDEO. NBS majoram Slaidiņam rokaspulkstenis vienmēr rāda nepareizu laiku, un tā nav nejaušība 12
pareizi sagatavot augsni dārzeņu audzēšanai? Iesaka agronome
Februāra mēnesis būs izšķirošs: uzbrukuma smailē varētu atrasties Krievijas armijas elites vienības