Foto. EPA/JOEL CARRETT AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

ASV ir jauna versija, kā radās Covid-19. Vai tā bija daļa no bioloģisko ieroču programmas? 168

Covid-19, iespējams, radās laboratorijas noplūdes dēļ, tā teikts ASV Enerģētikas departamenta ziņojumā. Jaunais atklājums gan esot ar “zemu ticamību” un ir novirze no iepriekšējiem pētījumiem par vīrusa rašanos, ziņo Wall Street Journal.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar klasificētu 2021. gada ASV Enerģētikas departamenta pētījumu, kas tika prezentēts Baltajam namam un augstākajiem Amerikas likumdevējiem, vīruss, kas izraisīja Covid-19 pandēmiju, visticamāk, izcēlies no laboratorijas noplūdes, bet ne kā daļa no bioloģisko ieroču programmas.

Enerģētikas departamenta secinājums, kas pārrauga 17 ASV laboratoriju tīklu, tostarp progresīvas bioloģijas jomas, skaitās nozīmīgs, pat neskatoties uz to, ka, kā teikts, ka atjauninātais spriedums tiek vērtēts kā “zema ticamība”. ASV amatpersonas arī atteicās izvērst jaunu analīzi un atzīmēja, ka departaments un FIB nonāca pie viena un tā paša secinājuma dažādu iemeslu dēļ.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pretrunīgās hipotēzes par Covid-19 izcelsmi iepriekš bija vērstas uz neidentificētu dzīvnieku, kas pārnesa vīrusu cilvēkiem, vai arī vīrusa nejaušu noplūdi no Ķīnas pētniecības laboratorijas Uhaņā.

Covid-19 izplatība Ķīnā

Covid-19 izplatība, kas ir tikai viens no infekciozo koronavīrusu virknes, sākās 2020. gada sākumā. Kopš tā laika

saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem Covid-19 ir izraisījis gandrīz 7 miljonus nāves gadījumu visā pasaulē, kā arī nopietni ietekmēja pasaules ekonomiku.

Enerģētikas departamenta atklājums gan ir pretrunā ar četru citu ASV izlūkdienestu ziņojumiem, kas secināja, ka epidēmija sākās dabiskas pārnešanas rezultātā no inficēta dzīvnieka. Divas aģentūras joprojām nav izlēmušas, kurai versijai pieslieties. Saskaņā ar Nacionālās izlūkošanas padomes pētījumu CIP joprojām nav izlēmusi starp vīrusa noplūdes un dabiskās pārneses teorijām. Taču, lai gan sākotnējā 2021. gada ziņojumā netika izdarīts secinājums, tajā tika piedāvāts vienprātīgs viedoklis, ka Covid-19 nav daļa no Ķīnas bioloģisko ieroču programmas.

Nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans svētdien atzina, ka ASV izlūkošanas aģentūrās arī par šo jautājumu pastāv “dažādi viedokļi”. “Daži ir nonākuši pie secinājumiem no vienas puses, daži no otras puses, un vairāki ir teikuši, ka viņiem vienkārši nav pietiekami daudz informācijas, lai pārliecinātos,” CNN sacīja Salivans. Taču Baidena administrācija “atkārtoti esot likusi ikvienam pielikt pūles un resursus, lai atrisinātu šo jautājumu”.

Neierasti skati lielveikalos Covid-19 pandēmijas laikā

Salivans piebilda, ka Baidens bija īpaši pieprasījis, lai novērtējumā tiktu iekļautas Enerģētikas departamenta Nacionālās laboratorijas. “Viņš vēlas izmantot visus rīkus, lai noskaidrotu, kas noticis,” sacīja Salivans. “Šobrīd izlūkdienestiem nav skaidras atbildes uz šo jautājumu,” viņš piebilda, atsaucoties uz astoņām no 18 aģentūrām – kopā ar Nacionālo izlūkošanas padomi –, kas ir pētījušas Covid-19 izcelsmi.

Ķīnas amatpersonas ir apstrīdējušas, ka Covid-19 varētu būt noplūdis no tās laboratorijām, tostarp Uhaņas Virusoloģijas institūta, Ķīnas Slimību kontroles un profilakses centra (CDC) un Uhaņas Bioloģisko produktu institūta.

Reklāma
Reklāma

Saskaņā ar sākotnējo ASV 2021. gada izlūkošanas ziņojumu Covid-19 sāka izplatīties Uhaņā, Ķīnā, ap 2019. gada novembri, kad trīs pētnieki no Uhaņas Virusoloģijas institūta, kas bija iesaistīti koronavīrusa izpētē, bija tik slimi, ka meklēja medicīnisko palīdzību slimnīcā.

Covid-19 protesti un vardarbība. Itālijā tūkstošiem iedzīvotāju iziet ielās
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.