Kultūra
Kultūrpolitika

“Baltie zvirbuļi” aizlidojuši pie labākajiem0

Foto: LETA

Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” pirmdien, 25.aprīlī, pasniegtas Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) Gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis”.

Balvu piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā.

Nominācijā “Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” balvu šogad saņēma Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” direktore Lilita Laine, kā arī VEF Kultūras pils senioru sieviešu kora “Daugavas vanadzes” mākslinieciskā vadītāja Ārija Zeltiņa.

Balvas pasniegšanas ceremonijā, kas notiks plkst.15, apbalvojumus pasniegs RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR) un RD IKSD direktors Guntis Helmanis.mākslas centra “Mazā ģilde” direktore Lilita Laine, kā arī VEF Kultūras pils senioru sieviešu kora “Daugavas vanadzes” mākslinieciskajai vadītājai Ārijai Zeltiņai

Nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras iestādes darbinieks” balvu saņēma Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave sol” ilggadējā direktore Kitija Riekstiņa par ieguldījumu nozīmīgu pilsētvides pasākumu īstenošanā Rīgā.

Balva “Baltais zvirbulis” tiek piešķirta arī par kvalitatīvu bibliotekāro darbu, veiksmīgi rīkotiem pasākumiem un nozīmīgu ieguldījumu bibliotēkas pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā. Šogad nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” ar balvas iegūšanu sveica Rīgas Centrālās bibliotēkas Pļavnieku filiālbibliotēkas vadītāju Līgu Bergmani.

Savukārt nominācijā “Rīgas pilsētas pašvaldības amatiermākslas kolektīva vadītājs” balva tika pasniegta VEF Kultūras pils deju kopas “Bramaņi” un vidējās paaudzes deju kolektīva “Videnieki” mākslinieciskajai vadītājai Taigai Ludboržai par mākslinieciski kvalitatīvu jaunradi un veiksmīgu jubilejas koncerta “Uguns zīmē rakstītie” īstenošanu. Balvu saņēma arī kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Plastika” mākslinieciskā vadītāja Džeima Kriķe par radošu ieguldījumu tautas lietišķās mākslas nozares popularizēšanā un izstādes “Mantojums” realizēšanā.

“Baltais zvirbulis” nominācijā “Sadarbības projekts” pasniegts Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam un tā direktorei Mārai Lācei par sadarbību mākslas projekta “Boriss Bērziņš. 1930. – 2002. LNMM kolekcija” īstenošanā izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”. Par nozīmīgu darbību kultūras starptautiskās aprites veicināšanā balvu saņēmusi RD IKSD Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas starptautisko projektu koordinatore Valērija Zirdziņa. Savukārt par ieguldījumu līvu kultūras mantojuma saglabāšanā, veidojot pasākumu ciklu “Līvu diena” balva pasniegta centra “Ritums” folkloras draugu kopas “Skandinieki” vadītājai Julgī Staltei.

Balvu “Baltais zvirbulis” veidojis mākslinieks Aigars Bikše. Tā tiek pasniegta jau no 2004. gada. Līdz šim gadam balvu “Baltais zvirbulis” ir saņēmuši 175 ar kultūras jomu saistīti cilvēki.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Leģendāro diriģentu Ernestu Vīgneru pieminēs Rīgas Jūgendstila centrā
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunrades deju konkursā visvairāk balvu Jānim Ērglim
19 stundas
LE
LETA
Kultūra
Rīgas dome plāno atbrīvot LNMM no 1127 eiro lieliem soda procentiem
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Inficēto skaits varētu sasniegt pat 100 tūkstošus cilvēku? Vīruss, kas baida pasauli
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācijā un Kanadā apstiprināti pirmie Ķīnas koronavīrusa gadījumi
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Raimondam jāturpina pa sporta līniju, ne zemāk par prezidenta krēslu!
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Porziņģim sezonas 13. “double double” un uzvara pār “Thunder”
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdien Latvijā apmācies laiks un vietām nedaudz līs
2 stundas