Foto: Damien Simonart/AFP/SCANPIX

Baltijas valstu gaisa telpā patrulējošās NATO lidmašīnas uz laiku izvietos Lielvārdē 96

Baltijas valstu gaisa telpā patrulējošās NATO lidmašīnas uz laiku izvietos Lielvārdes bāzē, svētdien žurnālistiem paziņoja Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas
Viņa norādīja, ka Igaunijas Emari bāzē plānots remonts, tāpēc jau nākamgad Vācija veiks patrulēšanas misiju no Lielvārdes bāzes.

Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs žurnālistiem norādīja, ka Emari bāze tiek izmantota desmit gadus patruļām Baltija valstu gaisa telpā un tagad bāzei nepieciešama renovācija. Patlaban notiek iepirkums un darbus plānots sākt nākamgad pavasarī, bet renovācijai būs nepieciešami aptuveni 6 līdz 8 mēneši.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka šonedēļ Baltijas aizsardzības ministri vienojušies ievērojami palielināt uzņemošās valsts atbalstu tiem NATO sabiedrotajiem, kuri veic gaisa telpas patrulēšanu Baltijas valstu debesīs.

Šī apņemšanās nostiprināta, parakstot jaunu kopīgu vienošanos par izmaksu sadalījumu NATO gaisa telpas patrulēšanas uzņemšanai.

NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic no 2004.gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē. Kopš 2004.gada patrulēšana notiek no Šauļu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014.gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.