Foto: Shutterstock

Balts kaķis – veiksme, melns kaķis – nelaime? Mīti un patiesība par kaķu kažoka krāsām un tā spējām 0

Alīna Voronova, “Spīgana”, AS “Latvijas Mediji”.

FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Lasīt citas ziņas

Atceramies, ka katrs mēs pats esam savas laimes kalējs, un, ja mēs par savu laimi pirmkārt gādāsim paši, tad arī pasaule mums nāks pretī un mūsu mazās laimes summēsies un nāks par labu arī mūsu zemes labklājībai.

Arī mūsu mājas mīluļi šajā ziņā var paveikt daudz – ne tikai stresu remdināt, vientulību kliedēt… un pārvietošanās brīvību sagādāt pati zini, kurā interesantajā laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mums tikai vajag paraudzīties uz saviem ierastajiem draugiem mazliet citām acīm, iemācīties lasīt tos vēstījumus, kurus viņi mums nogādā.

Kaķis baltais, kaķis melnais

Kaķi – tik līdzīgi un tik dažādi!
Foto: Laura Blumberga


Mana draudzene un kaķu vārdotāja Linda Rikše stāstīja šādu atgadījumu iz dzīves.

Pēc ieilguša krīzes perioda pienāca jaunais gads. 1. janvāra rītā izgāju kāpņutelpā un pirmais, ko tur ieraudzīju – neizsakāmi skaistu, lielu, labi koptu un visādā ziņā ar dzīvi apmierinātu baltu kaķi. Man nebija ne jausmas, kam no mūsmājas iemītniekiem tas piederēja. Redzēju to pirmo un pēdējo reizi.

Šo tikšanos uztvēru kā zīmi: melnajai svītrai beigas, jaunais gads nāk ar jaunām enerģijām un iespējām. Galvenais – nepalaist tās garām!

Lūk, ko par balto kaķu simbolismu var atrast internetā. Ar baltajiem kaķiem ir saistīti daudzi aizraujoši mīti un leģendas. Tie simbolizē atdzimšanu, laimi, labklājību, dziedināšanu un daudz ko citu. Balto kaķu izteiksmīgās acis, vaibsti un mirdzošie kažoki enerģētiski rezonē ar sievišķību un jutekliskumu.

Freija, skandināvu mīlestības, auglības, zīlēšanas un maģijas dieviete, brauca ratos, ko vilkuši divi balti milzu kaķi. Zemnieki, cerot uz labu ražu, tiem atstāja ziedojumus.

Interesanti, ka arī melnā kaķa stāsts un bēdīgā slava tiek saistīta ar Freijas un arī citu pirmskristietības dieviešu pavadoņiem kaķiem. Kristietības uzplaukums pieprasīja izskaust visas pagānu reliģiju paliekas. Tā nu dievietes kļuva par raganām vai burvēm un viņu kaķi nomelnoti – ogļu melni. Tas viss gadījumam, lai tikko kristītajiem draudzes locekļiem padarītu uzskatāmu, cik ļauni patiesībā ir šie iepriekš pielūgtie dzīvnieki.

Te varam atcerēties arī Kārļa Skalbes pasaku par Kaķīša dzirnaviņām – tāds tipisks visā Eiropā valdošā mīta atspoguļojums mūsu gaumē.

Interesanti, ka kaķiem daļēji reabilitēties palīdzēja nekas cits kā cilvēku epidēmija. Proti, Apgaismības laikmeta zinātnieki atklāja, ka kaķi palīdz cīnīties ar baiso buboņu mēri, jo izķer žurkas, kas šo ligu pārnēsā.

Taču melnais kaķis savu noslēpumainību saglabā un lepni nes laimes zvēra slavu Austrālijā, Somijā, Japānā, Skotijā, Lielbritānijā un Francijas dienvidos.

Lielbritānijas slavenākajam premjeram Vinstonam Čerčilam piemita īpaša mīlestība uz melniem kaķiem. II Pasaules kara laikā viņš centās noglaudīt katru melnu kaķi, kas viņam gadījās ceļā.

Šo savu paradumu viņš minēja kā veiksmīgā kara iznākuma ķīlu.

Padoms, kas savulaik mainīja manu attieksmi pret melniem kaķiem par 180 grādiem: bērnībā vecmāmiņai laukos bija melns kaķis, vārdā Čigāns. Viņš bija ļoti medīgs un pastāvīgi piedalījās nežēlīgos cīniņos ar citiem runčiem par teritoriju. Čigāns bija pastāvīgi izsalcis un bija gatavs ēst visu, kam tika klāt, – nereti viņš čiepa ēdienu arī no mana šķīvja, nekautrējās uzrāpties pat pa manu muguru, lai remdētu mūžīgo izsalkumu.

Tad nu es, kā vairums apkārtējo, cītīgi spļāvu pār kreiso plecu, kad melns astainis gadījās ceļā, sevišķi jau to šķērsojot. Līdz kādās ezoterikas mācībās uzzināju, ka melnie kaķi visur nesot līdzi labklājību – tā tikai esot jāpiepogā sev klāt. Proti, redzot melnu kaķi, vajag pieturēties pie jebkuras pogas savā apģērbā (ja pogu nav, rāvējslēdzējs vai jebkura cita apģērba aizdare arī derēs) – tā veiksme paliek pašam un kaķis mierīgi dodas tālāk, nesot laimi arī citiem.

Droši vien tas nav vienīgais iemesls, taču kopš tā laika manas naudas un darba lietas ir stipri uzlabojušās un pēc visām krīzēm un kritumiem to allaž ir izdevies atkal piepogāt.

Vēl viens melnā kaķa darbs ir palīdzēt zintniecēm un zāļu sievām viņu buramdarbos. Ja redzi to gana bieži, bet labklājība tev īpaši neuzsmaida, tā varbūt zīme, ka laiks tā nopietnāk pārbaudīt savu fizisko un enerģētisko veselību.

Rudie, trejkrāsu un citi…

Kaķi – tik līdzīgi un tik dažādi!
Foto: Pexels


Rudie kaķi stiprina mūsu līdera instinktus, drosmi jaunam sākumam. Rudie būs tuvi tiem, kas cenšas panākt pārmaiņas pasaulē. Šā iemesla dēļ daudzu vides aizstāvju un klimata aktīvistu pavadoņi esot tieši rudie.

Interesanti, ka rudā krāsa 80% gadījumu piemīt runčiem, un tie savukārt ļoti cenšas dominēt pār citiem kaķiem.

Trejkrāsu kaķi, rudi-melni-baltie, turpretim absolūtā vairākumā ir kaķenes. Tie ir talismani visiem dzīves gadījumiem – naudu, laimi, veselību, visu un uzreiz. Taču arī pats nedrīksti atpalikt. Tev ir jābūt skaidriem dzīves mērķiem un plānam, kā tos sasniegt. Citādi var būt kā teicienā: “Gribi visu un uzreiz – saņemsi neko un pamazām.”

SAISTĪTIE RAKSTI
Pelēki kaķi palīdz cilvēkiem, pieņemot sarežģītus lēmumus, izdarīt pareizo izvēli.

To enerģija palīdz neieslīgt galējībās krasu pārmaiņu laikos – līdzīgi kā to pelēkais kažoks ir baltā un melnā ideāls līdzsvars. Šādas krāsas zvērs būs noderīgs cilvēkam, kas nopietni uztver sevis pilnveidošanu un iet garīgās izaugsmes ceļu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Melānija un Imanta – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
Krievijas sasniegumi starptautiskajā izstādē “Armija’2022” – dārgi “nomaskēti” ķīniešu ražojumi vai noraidīti padomju izgudrojumi 64
Lasīt citas ziņas
Jo mazāk tu domāsi par sevi šodien, jo veiksmīgāk noritēs šī diena! Horoskopi 20.augustam
VIDEO. Aizvadītajā naktī Burtniekos novērota krāšņa ziemeļblāzma 2
VIDEO. Sociālajos tīklos noplūdis video ar Somijas premjeres trakulīgo ballēšanos 26
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
VIDEO. “Mums tas liekas pašsaprotami, bet tur tā nav”: Markus Riva pastāsta, ka agrāk koncertējot krievvalodīgo teritorijās, mākslinieks varēja palikt bez tualetes papīra un ūdens 12
Šķirta boksera, Kijivas mēra Vitālija Kļičko laulība ar viņa sievu Natāliju pēc 25 gadu kopdzīves
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25