Kā mazu telpu vizuāli paplašināt 0

Arī nelielas telpas var iekārtot ērti un tā, ka tās šķiet plašākas, nekā ir patiesībā. Jāzina tikai daži knifiņi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
6 lietas, ko nedrīkst aizdot citiem, lai nezaudētu savu laimi un veiksmi
Kokteilis
Personības TESTS. Izvēlies vienu ceļu, un mēs pateiksim, vai tavas dzīves kompass noregulēts pareizajā virzienā
Kokteilis
“Kad Sīrija kritīs…” Aklā gaišreģe Vanga pareģojusi nemierus Sīrijā, taču pravietojuma turpinājums ir vēl biedējošāks… 141
Lasīt citas ziņas

Proporcijas. Vecos dzīvokļos, kas kādreiz sadalīti, mēdz būt augsti griesti un neliela telpa, tāpēc tā izskatās vēl mazāka. Arī pārāk zemi griesti telpu padara it kā saspiestāku. Lai vizuāli uzlabotu telpas proporcijas, var izlīdzēties, izmantojot kādu no šādiem paņēmieniem:

* telpās ar augstiem griestiem veido dubultgriestu konstrukciju – pazemina tos proporcionāli pārējiem telpas izmēriem;

CITI ŠOBRĪD LASA

* veido pazeminātus griestus tikai kādā telpas daļā vai, piemēram, nišu starp divām telpas daļām ar augstākiem griestiem;

Telpās ar augstiem griestiem veido dubultgriestu konstrukciju – pazemina tos proporcionāli pārējiem telpas izmēriem.
* augstus griestus krāso piesātinātākā vai tumšākā tonī nekā sienas, tādējādi šo plakni it kā vizuāli pietuvinot. Zemiem griestiem turpretī izvēlas gaišu, spīdīgu – gaismu atstarojošu krāsu. Arī krāsojot sienas, jāatceras – lieli raksti un piesātinātas krāsas pietuvina, sīki raksti un vēsie toņi – attālina;

* mazā telpā nevajag izvietot masīvas sēdmēbeles. Noderīgāki būs transformējami dīvāni, sofas, vieglu konstrukciju plaukti.

Vienota tonalitāte. Neliela telpa izskatīsies plašāka, ja tās apdarei būs izmantots viens tonis – sienas un griesti vienā krāsā vai griesti par vienu tonīti gaišāki. Ja neliels ir viss dzīvoklis, vienā tonalitātē var krāsot visas telpas.

Kompozicionālais centrs. Ja nelielā istabā ievieto kādu centrālo elementu, piemēram, lielu dekoratīvu gaismas ķermeni, pusdiengaldu, tas, pirmkārt, piesaista uzmanību, otrkārt, ap to grupējas pārējie telpas elementi, novēršot uzmanību no telpas izmēriem. Labas ir arī simetriskas kompozīcijas. Simetrija ir labs veids, kā sabalansēt telpas proporcijas. To var izmantot gan mēbeļu izvietojumā, gan atsevišķu sienu noformējumā.

Materiāli un aksesuāri. Noderīgas ir gludas, spīdīgas faktūras un pulētas vai stikla virsmas, kas atstaro gaismu. Lai iespaids neveidojas pārāk vienmuļš, jāizmanto uzirdinātas, mīkstas faktūras tekstilijas un aksesuāri. Vēlams izmantot slēgtus plauktus, lai skatu nesaraibinātu daudzi dažāda izmēra un krāsu priekšmeti. Skapjus un plauktus izdevīgi iebūvēt vai izmantot jau esošas nišas. Spoguļi, kas, novietoti logu tuvumā, rada iespaidu, ka telpas un gaismas ir vairāk nekā patiesībā.

Reklāma
Reklāma

Durvis. Īpaši jāpiedomā par telpu un mēbeļu durvju vēršanās veidiem un virzieniem, vislabāk izvēlēties bīdāmas durvis. No dažām durvīm starp telpām var atteikties vispār. Plauktiem, virtuves iekārtām var izmantot uz augšu paceļamas durvis, turklāt bez rokturiem, kas vizuāli nesadrumstalo kopējo mēbeles izskatu. Durvīm kā pildiņus vēlams izvēlēties gaišus vai caurspīdīgus materiālus, kas konstrukciju padara vizuāli vieglāku.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.