Bez Covid-19 sertifikāta varēs saņemt atsevišķus saimnieciskos pakalpojumus 12

No šodienas bez Covid-19 sertifikāta varēs saņemt tikai atsevišķus saimnieciskos pakalpojumus, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
Lasīt citas ziņas

Bez Covid-19 sertifikāta uzrādīšanas klātienē varēs saņemt būtiskos pakalpojumus, tostarp pasta, finanšu un apdrošināšanas, remonta, apkopes, neatliekamos komunālos pakalpojumus, telekomunikāciju un atsevišķus individuālos vai mājsaimniecības pakalpojumus, ēdienu saņemšanu līdzņemšanai, kā arī pakalpojumus, kuri ir saistīti ar cilvēku pamattiesību nodrošināšanu.

EM skaidro, ka šie pakalpojumi pēc iespējas sniedzami ar iepriekšēju pierakstu. Papildus, šādu pakalpojuma sniegšanas vietās vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības, jālieto sejas maskas un jāievēro divu metru distance starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādām mājsaimniecībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Joprojām pakalpojumu sniegšanai ir paredzēti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi, tai skaitā sejas masku lietošana, distances ievērošana, darba laika ierobežojumi, platības nosacījumi uz vienu personu un kopējā personu skaita ierobežojumi. Ierobežojumi ir attiecināmi gan uz pakalpojumiem, kas tiek sniegti epidemioloģiski drošā vidē, gan arī uz pakalpojumiem, kas tiek sniegti epidemioloģiski nedrošā vidē.

EM norāda, ka, lai pakalpojuma sniegšana un saņemšana saglabātos pēc iespējas epidemioloģiski drošāka, saimnieciskos pakalpojumus, tostarp, skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumus, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus, tirdzniecības izstādes, ar izklaidi un atrakcijām saistītus pakalpojumus ārā, var sniegt epidemioloģiski drošā vidē, tātad tikai personām ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Bērns līdz 12 gadu vecumam var saņemt pakalpojumu bez sertifikāta, savukārt bērns no 12 gadu vecuma var saņemt pakalpojumu ar negatīvu laboratoriski vai izglītības iestādē veiktu testu, kas nav vecāks par 72 stundām, taču bērnu pavadošai personai ir jāspēj uzrādīt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Vienlaikus pakalpojumu sniedzējiem jānodala apmeklētāju plūsma ar bērniem laikā vai telpā. Piemēram, “nodalīšana telpā” būtu ar sienu, nodrošinot, ka apmeklētāju plūsmas ar bērniem nepārklājas ar pieaugušo plūsmām bez bērniem, vai “nodalīšana laikā” – nodrošinot, ka epidemioloģiski drošā vide ar bērniem strādā līdz plkst.15, bet pēc plkst.15 – tiek apkalpoti tikai pieaugušie.

Papildus minētajām vispārējām epidemioloģiskās drošības prasībām un vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta verifikācijai, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam pakalpojuma sniegšanas vietā vienam apmeklētājam jānodrošina ne mazāk kā 15 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības, savukārt ārā jānodrošina pietiekama platība, lai būtu iespējams ievērot divu metru distanci starp individuāliem apmeklētājiem vai dažādām mājsaimniecībām.

Saimnieciskā pakalpojuma sniegšanas vietā, kur vienam apmeklētājam publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 15 kvadrātmetriem, vienlaikus var atrasties tikai viens apmeklētājs. Tāpat pakalpojuma sniegšanas vietā jānodrošina trīs metru distance starp darba vietām, ja telpā tās ir vairākas un divu metru distance starp individuāliem apmeklētājiem vai mājsaimniecībām. Izstāžu norises vietās eju platumam starp izstāžu stendu rindām vai distancei starp vairākām vienā telpā esošām pakalpojuma sniegšanas vietām ir jābūt vismaz trim metriem.

Papildus, pastāv nosacījums, ka saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas darbu klātienē sāk ne agrāk kā plkst.6 un beidz ne vēlāk kā plkst.21.

Tāpat ir aizliegta klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšana iekštelpās, kas saistīta ar izklaidi, azartspēlēm, derībām un atrakcijām, tostarp akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos.

No šodienas līdz ārkārtējās situācijas beigām brīvdienās un svētku dienās aizliegta pakalpojumu sniegšana lielajos tirdzniecības centros, izņemot iepriekš minētās pirmās nepieciešamības saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas, ja tās sniedz pakalpojumu atbilstoši epidemioloģiski drošas vides prasībām, un saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietās, kurām ir atsevišķa ieeja un tiek nodrošināts, ka apmeklētāji nevar piekļūt tirdzniecības centra koplietošanas telpām.

SAISTĪTIE RAKSTI

Kā ziņots, Ministru kabinets 9.novembrī apstiprināja detalizētu regulējumu “dzīvei pēc lokdauna”, kas paredz lielāku brīvību pakalpojumu saņemšanā cilvēkiem ar Covid-19 sertifikātiem, komandantstundas atcelšanu, kā arī izglītības nodrošināšanu klātienē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
VIDEO. Aculiecinieks nakts laikā netālu no Preiļiem nofilmē dīvainus dzīvniekus
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
Sadedzinājusi tiltus: primadonna Alla Pugačova uz visiem laikiem devusies prom no Krievijas
Lasīt citas ziņas
Šis būs izdzīvošanas gads: enerģētikas krīze var novest pie pārtikas un dzērienu ražotāju bankrotiem
Publiskajā telpā atgriezušies dinozauri, kuru nemirstība ir vienkārši apskaužama. Egila Līcīša feļetons
Vai lietus un vējš mitēsies? Laikapstākļu prognoze otrdienai
APTAUJA. Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus un kam, jūsuprāt, jāveido jaunā valdība?
“Mēs Amerikā nejūtam kovida klātbūtni. Par to vairs nedomā.” Saruna ar profesoru Bertramu Zariņu
09:01
Ar inovācijām IT un elektronikā izstādē “Riga Comm 2022” iepazīstina Latvijas Tehnoloģiskais centrs!
09:00
Pabriks par to, kāpēc apvienība netika Saeimā: AP vēlēšanās vāji nostartēja apgabalos, par kuriem atbildēja “Par” 3
08:41
Maska skandalozie tvīti par “mieru” ar Krieviju un ierosinājums atzīt Krimu par tās daļu sanikno ukraiņus 1
Putins meklē grēkāžus, uz kuriem novelt vainu par neveiksmēm Harkivas apgabalā 14
Vecāki jautā: Kāpēc par bērnu ēdināšanu nauda jāpārskaita uz Lietuvas bankas kontu? 5
VIDEO. Lūdz atpazīt autoru video, kurā autovadītājs nežēlīgi tiranizē lāci
VIDEO, FOTO. Princis Viljams, tiekoties ar britiem, pajoko par bērnu audzināšanu – tas sajūsmina un sasmīdina fanus
Krievija slepus izved Ukrainas graudus
Pabriks par to, kāpēc apvienība netika Saeimā: AP vēlēšanās vāji nostartēja apgabalos, par kuriem atbildēja “Par” 3
Levits pilnvarojis Kariņu sākt konsultācijas par iespējamas koalīcijas izveidošanu 100
Šlesers aicinās KNAB un VDD ierosināt kriminālprocesu par izskanējušo informāciju saistībā ar divu miljonu it kā saņemšanu no Putina 23
Kaktiņš: Latvijas krievvalodīgos vairs nav iespējams saturēt vienā ideoloģiskā rāmī vai partijā
ASV amatpersona: Kara noziegumi bija daļa no Putina iebrukuma plāna 82
Prokuratūra Zolitūdes traģēdijas krimināllietā lūdz notiesāt visas iepriekš attaisnotās personas
“Aizbēgs un rokā nesamedīs!”: Kaimiņš aicina steidzami aizturēt Gobzemu, kam esot saistība ar “Gazprom”. Tikmēr Aldis šorīt it kā jau redzēts lidostā 11
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Jāni Slaidiņu 19
Muižniece: Manas darbības laikā valdībā tika pieņemti dažādi vēsturiski un lieli lēmumi
Stāda augļukokus un ogulājus, krūmus, pavasara sīpolpuķes. Kas darāms dārzā no 3. līdz 8.oktobrim? 1
FOTO. Svinīgi ieskandināts Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunās sezonas atklāšanas koncerts
FOTO. Dejas, līksmība, rūgtas pārdomas un bēdu slīcināšana glāzē…Kur un kā partijas pavadīja pēcvēlēšanu nakti? 32
Par smaržu zādzību Tukumā aizturēts vīrietis, pret kuru ierosināts jau 39.kriminālprocess
“Progresīvie” Levitam apliecina gatavību būt daļa no topošās koalīcijas
Par “Progresīvo” iekļaušanu topošajā koalīcijā vēl runās
Saeimas vēlēšanās Rīgas apkaimēs ir bijuši divi izteikti līderi. Par ko visvairāk balsojuši rīdzinieki?
Eglītis: “Konservatīvie” pēc neiekļūšanas Saeimā neplāno pamest politisko laukumu 31
Pietrūka tikai aptuveni 250 balsis… Pabriks atklāj, vai mudinās AP apstrīdēt vēlēšanu rezultātus