Kultūra
Mūzika un deja

Mūzika un ritms it visā. Skanēs ievērojama džeza mākslinieka skaņdarbi0

Publicitātes foto

Piektdien, 10. maijā, Spīķeru koncertzālē skanēs ievērojamā džeza mūzikas mākslinieka un komponista Čika Korea skaņdarbi, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Brūsa Hamiltona, Emanuēla Sežurnē kompozīcijas, informē apvienība “Latvijas Koncerti”.

Lielās mūzikas balvas 2014 laureāts kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, vibrofonists Jānis Bombizo-Fedotovs un pianists Rihards Plešanovs zīmēs skaņu gleznas baroka, impresionisma un džeza toņos.

“Koncerts iezīmēsies ar jauneklīgu un džezisku enerģiju. Tas būs īpašs koncerts, kurā satiksies modernais, pavasarīgais, atraktīvais, spēcīgi un gaiši uzlādētais,” koncerta programmu raksturo komponists Arturs Maskats.

“Es saklausu mūziku un ritmu pilnīgi visā. Savā mūzikā ielieku visu savu pieredzi, arī no citām mākslām. Starp citu, esmu studējis vizuālo mākslu un gleznoju ar akrila krāsām….Kad sāku spēlēt, turpināju “gleznot” ar nošu palīdzību.

Mūzika ļoti būtiski atšķiras no visām citām mākslām. Kino jūs skatāties, prozu jūs lasāt. Mūziku jūs klausāties, bet tā nav tikai citas maņas darbināšana. Īpašā lieta ir tā, ka tu nelasot uzzini un izjūti visu,” intervijā Inesei Lūsiņai pauž Čiks Korea.

Armando Antonijs “Čiks” Korea (1941) ir ASV džeza pianists un komponists, džeza kanonā iekļāvušās tādas viņa kompozīcijas kā “Spain”, “500 Miles High”, “La Fiesta” and “Windows”.

Jānis Bombizo-Fedotovs mūziķa gaitas sācis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, šobrīd meistarību turpina kaldināt Francijā, Strasbūras konservatorijā, studējot pie slavenā Emanuela Sežurnē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.