Brāļiem Šiciem PK astotajā posmā sudraba medaļas 0

Latvijas kamaniņu sportisti Juris un Andris Šici sestdien Austrijā Pasaules kausa (PK) astotajā etapā izcīnīja sudraba medaļas, kamēr uzreiz aiz vadošā trijnieka ierindojās perspektīvie Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Divu braucienu summā uzvaru astotajā etapā izcīnīja itāļi Ludvigs Rīders/Patriks Rastners, kuri brāļus Šicus apsteidza par 0,081 sekundi, bet Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Tomass Štoijs/Lorencs Kollers ieguva bronzu, atpaliekot par 0,084 sekundēm.

Otrajā braucienā no Latvijas ekipāžām labāko rezultātu sasniedza brāļi Šici, kuri teju par desmitdaļu uzlaboja sava pirmā brauciena laiku. Brāļiem padevās labs starts, un arī trasē netika pieļautas kļūdas, kas ļāva uzrādīt pirmo laiku braucienā.

Bots/Plūme otrajā piegājienā nedaudz kļūdījās ar trajektorijas izvēli pēc starta rāviena, bet veica labu braucienu un finišēja ceturtajā vietā. Arī divu braucienu summā divniekam ceturtā vieta, līderiem summā zaudējot 0,116 sekundes.

Tikmēr Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš startā “uzdūrās” virāžas ieejai, bet turpinājumā brauca labi un finišu sasniedza desmitajā vietā. Divu braucienu summā Gudramovičs/Kalniņš itāļiem zaudēja 0,404 sekundes.

Pirmajā braucienā no trim Latvijas ekipāžām labāko rezultātu uzrādīja Eiropas čempionātā bronzas medaļu ieguvušie Bots/Plūme. Talantīgais duets līderiem no Itālijas Rīderam/Rastneram zaudēja 0,103 sekundes un ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Brāļi Šici aizvadīja salīdzinoši labu braucienu un finišēja piektajā pozīcijā, atpaliekot par 0,123 sekundēm. Savukārt Gudramovičs/Kalniņš jau pēc starta uzrāviena pirmajā virāžā iebrauca pa nepareizu trajektoriju, kas trasē liedza attīstīt lielu ātrumu, tāpēc desmitais rezultāts un 0,256 sekunžu atpalicība no itāļiem.

Pasaules čempioni Tonijs Egerts un Saša Benekens no Vācijas pirmajā braucienā līderiem zaudēja 0,073 sekundes un ieņēma otro vietu, kamēr Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Tomass Štoijs/Lorencs Kollers no Austrijas atpalika 0,079 sekundes.

Ņemot vērā, ka visas trīs Latvijas ekipāžas sestdien astotajā etapā finišējo labāko 15. pulkā, svētdien sportistiem būs iespēja startēt Sprinta kausa sacensībās.

Šosezon Latvijas izlases līderu godu apliecinājuši Šici, kuri pirms divām nedēļām Siguldā tika kronēti par Eiropas čempioniem, bet pirms nedēļas Oberhofā izcīnīja trešo vietu. Turpat Latvijā bronzu izcīnīja jaunais duets Bots/Plūme, kas pie tiesībām startēt sezonas otrajā pusē tika pēc tam, kad atlases sacensībās bija pārāki par Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču. Savukārt Gudramovičs/Kalniņš sezonas labāko rezultātu sasniedza Vinterbergā, kur bija ceturtie.

Šosezon jau notika viens posms Insbrukā, kur Šici pamatsacensībās ieņēma 14.vietu, bet Sprinta kausā bija otrie. Posmā labākie toreiz bija Bots/Plūme, kuri izcīnīja astoto pozīciju.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderi ar 626 punktiem ir austrieši Štoijs/Kollers, Egerts/Benekens seko ar 574 punktiem, bet vācu duets Tobiass Vendls/Tobiass Arlts iekrājuši 547 punktus. Brāļi Šici ar 518 punktiem ierindojas ceturtajā vietā, kamēr Gudramovičs/Kalniņš ar 316 punktiem ieņem devīto pozīciju. Vietu zemāk ar 297 punktiem atrodas Bots/Plūme.

Vieniniekiem pirmais brauciens sāksies plkst.12.45, bet otrais – plkst.14.20.

Ar 16.numuru startēs piektdien Nāciju kausā jeb kvalifikācijā uzvarējušais Gints Bērziņš, bet 24. un 25.numurs starp 32 sportistiem būs attiecīgi Rikam Kristenam Rozītim un Artūram Dārzniekam. Latvijas vadošais vīru vieninieku braucējs Kristers Aparjods traumas dēļ sezonas turpinājumā nestartē.

Svētdien startēs sievietes, kā arī norisināsies Sprinta pasaules kausa pēdējais posms.

Startam Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 50 vīrieši, 48 sievietes un 29 ekipāžas no 24 valstīm.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Mēneša beigās kamaniņu braucēji Kēnigszē cīnīsies par pasaules čempionāta medaļām, bet sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.