Foto: ekrānuzņēmums no raidījuma “Degpunktā”

Cēsu pusē lūdz pēc palīdzības. Liesmas nopostījušas simtgadīgu ģimenes māju 0

Brīdī, kad Cēsu apkaimē kādu ģimenes privātmāju pārņēma liesmas, tās iedzīvotāji paspēja laikus reaģēt un paši izkļūt no telpām. Trīs bērni un divi pieaugušie izskrēja pagalmā, zvanot operatīvajiem dienestiem. Kamēr brigādes brauca, māja diemžēl nodega, un tagad saimes sapnis ir to uzbūvēt no jauna, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Cēsu pusē nomaļā apkaimē vairāk nekā simts gadus slejas Bobko dzimtas māja ar nosaukumu ”Sorķi”. Tajā mitinās divas ģimenes. Divu bērnu mamma bija pirmā, kas īsi pirms pusdienlaika pamanīja, ka ar celtni kaut kas nav kārtībā un visiem steigšus jāpamet telpas.

Eduards, saņēmis satrauktu zvanu no brāļa sievas, steidzās uz mājām. Pēc pusstundas viņš bija klāt, bet par celtnes saglābšanu vairs nebija ne runas.

“Degpunktā” sižets:

CITI ŠOBRĪD LASA

Glābējiem nācās demontēt visu mājas jumtu, lai varētu likvidēt liesmu perēkļus. Ēka vairs nav atjaunojama.

“Tā ir stāvbūve, stāvbūve ir izdegusi. Nevar, griesti visi ir ieliekušies. Tagad es pat neesmu bijis iekšā, man ir grūti tur iet iekšā,” saka Eduards.

Pēc ugunsgrēka ēkas iemītnieki centās saprast, kas bēniņu telpā varēja pats no sevis aizdegties. Nevienam pārliecinošu ideju nebija.

Viens no ugunsdzēsējiem gan esot izteicis teoriju, kas Eduardam liekas ticama.

“Vairākas dienas bija ļoti liela gaisa temperatūra, bēniņi ir ļoti sausi. Tas stars varēja caur stiklu vienkārši sildīt bēniņus kā palielināmās stikls. Tā tas varēja notikt. Sauss koks, sienās salmi, tas varēja izraisīt gruzdēšanu,” saka mājas saimnieks.

Pagaidām ģimene mitinās vagoniņā, kas novietots pagalmā. Ziemā gan šāds variants vairs nederēs. Vispirms krāsmatas plānots nojaukt, pēc tam būvēt celtni no jauna.

Ja kāds no jums var nogādāt būvmateriālus vai aizdot traktortehniku, zvaniet ēkas saimniekam pa tālr.: 26693591.

Ja vēlaties palīdzēt finansiāli, ir atvērti ziedojuma tālruņi. Viens zvans uz numuru 90067088 jums izmaksās 1,42 eiro, bet lielāku summu, 4,27 eiro, iespējams uzdāvināt, uzspiežot ciparus 90006860.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.